آیا کانادا از صد هزار دعوت نامه اکسپرس انتری در سال ۲۰۲۰ فراتر می‌رود

علارغم شیوع ویروس کرونا، کانادا در حال شکستن رکورد اکسپرس انتری خودش است.

کانادا در مسیری است که میتواند رکورد صد هزار دعوت نامه اکسپرس انتری یا بیشتر در سال ۲۰۲۰ برسد.

این موضوع با در نظر گرفتن تاثیر منفی ویروس کرونا در کانادا و تمام کشورهای دنیا در نظر گرفته می‌شود.

پیش از اعمال محدودیت‌های سفر کانادا در ماه مارس ۲۰۲۰، وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو، اعلام کرد که کشور ۳۴۱ هزار پذیرش از تابع آن دائمی در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

در واقع برنامه سطح مهاجرتی کانادا در سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ هدفی برای رسیدن به پذیرش ۹۱۸۰۰ مهاجر از طریق اکسپرس انتری است.

اکسپرس انتری روش اصلی است که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از آن برای مدیریت درخواست های مهاجرت دسته اقتصادی استفاده می کند. دسته اقتصادی ۶۰% از تمام مهاجران جدیدکه هر ساله از سوی کانادا پذیرفته می‌شوند را تشکیل می دهد.

تا اواسط ماه مارس کانادا دریافت که اعمال ضوابط خاص برای جلوگیری از ویروس کرونا ضروری است بدین معنا که باید ورودی‌های کشور محدود شوند. این موضوع ابهامات چشمگیری را برای سیستم مهاجرتی به وجود آورده است. در ماه آوریل ۲۰۲۰ تمام سطوح مهاجرتی کانادا با افت روبه‌ رو شدند و هنوز پایین باقی مانده اند.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که تاکنون تاییدیه اقامت دائم به دریافت کرده اند نمی توانند در حال حاضر به کانادا وارد شوند. برای مثال برخی از افراد تاییدیه های اقامت دائم شان منقضی شده است و نمی تواند به کانادا سفر کنند. همچنین افرادی که پس از ۱۸ مارس تاییدیه اقامت دائم خود را دریافت کردند در حال حاضر از ورودشان به کانادا منع هستند.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا از۲۳۰ متقاضی مهاجرتی در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی خود دعوت کرد

با این وجود دراوهای اکسپرس انتری از آغاز دوران شیوع ویروس کرونا هر دو هفته یکبار انجام شده‌اند.

در حالیکه اینگونه تصور می شود که در آغاز شد دوران شیوع دراوهای اکسپرس انتری ممکن است به طور موقت دچار وقفه شود یا دعوت نامه های کمتری صادر شود دقیقاً خلاف این تصور اتفاق افتاد.

در واقع، شاهد رکورد شکنی دراوهای اکسپرس انتری کانادا هستیم که نشان می‌دهد کانادا هنوز برای پذیرش مهاجران بیشتر پس از دوران شیوع برنامه‌هایی دارد.

در تاریخ چهاردهم اکتبر کانادا بزرگترین دراو اکسپرس انتری خود را برگزار کرد.

این دراو یکی از دو موقعیتی را نشان داد که بر اساس آن کانادا برای ۴۵۰۰ نامزد اکسپرس انتری دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم صادر کرد. این نامزدها اکنون می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و اگر در حال حاضر در خارج از کشور هستند این نامزدها در نهایت می‌توانند زمانی که محدودیت های سفر ناشی از کرونا این دراو یکی از دو موقعیتی را نشان داد که بر اساس آن کانادا برای ۴۵۰۰ نامزد اکسپرس انتری دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم صادر کرد. این نامزدها اکنون می توانند برای اقامت دائم درخواست دهند و اگر در حال حاضر در خارج از کشور هستند این نامزدها در نهایت می‌تواند زمانی که محدودیت های سفر ناشی از کرونا برای افراد دارای تاییدیه کاهش یافت وارد کشور شوند.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: امتیاز ۷۱۷ CRS برای متقاضیان PNP کمترین امتیاز در سال ۲۰۲۱ است

تاکنون کانادا ۸۲۸۵۰ دعوت نامه اکسپرس انتری صادر کرده است. اخیراً اندازه دراو بیین 3900 و 4200 دعوت نامه صادرشده برای هر دراو بوده است.

اگر تمام اقدامات طبق برنامه پیش برود اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در تاریخ های ۲۸ اکتبر،۱۱ نوامبر،۲۵ نوامبر،۹ دسامبر و ۲۳ دسامبر دراوهای خود را برگزار می‌کند.

اگر اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا در هر یک از دراوهای باقیمانده ۱۰ سنتری در سال ۲۰۲۰ از ۳۹۱۹ دعوت به عمل آورد در پایان سال جاری به تعداد ۱۰۲۳۵۰ میرسد

حتی اگر اندازه دراو کوچکتر باشد، و اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا بطور متوسط 3500 دعوت نامه به ازای هر دراو کانادا صادر می کند ، کانادا هنوز تا پایان 2020 از تعداد 100000 دعوت نامه فراتر می رود.

 

بنابراین، این به چه معناست؟

مجددا، نشان می دهد باوجود اختلالات پیش آمده ناشی از ویروس کرونا که کانادا به پذیرش مهاجران بیشتر برای حمایت از اقتصاد متعهد است،

همچنین نشان می دهد که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا بر این باور است که می تواند در زمان مشخصی به درخواست های اقامت دائم رسیدگی کند. مدت زمان استاندارد رسیدگی به درخواست ها برای اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا برای 80 درصد از درخواست ها شش ماه یا کمتر است.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا دراو تجارتهای با تخصص بالا فدرال کمی را برگزار می کند

یک احتمال دیگر اینست که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از زمانی که کانادا به طور موقت میزان پذیرش پناهجو بخاطر شیوع را کاهش داده است، بزرگترین دراو خود را برگزار می کند. کانادا قصد داشت تا 50000 پناهنده در سال 2020 بپذیرد اما دیگر این موضوع مطرح نیست. ممکن است دراو های بزرگتر  تابعی از برنامه های دسته اقتصادی دیگری باشد مانند، برنامه کاندیدای استانی، برنامه های مهاجرتی کبک، و برنامه های فدرال دیگری نیز بخاطر شیوع ویروس کرونا کاهش یافت.

موردی که قطعی است، اینست که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا در برنامه مهاجرتی خود برای سال 2021-2023 در پایان اکتبر تصویر روشنی از اهداف اکسپرس انتری ارائه می دهد.

 

با درنظر گرفتن دراو های رکورد شکن اخیر اکسپرس انتری، به نظر می آید که اکسپرس انتری و اهداف کلی مهاجرتی آن در سال 2021 و پس از آن بالا باقی می ماند.

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram