کانادا به داشتن بیش از 100 روش مهاجرت اقتصادی مفتخر است

بیش از 100 برنامه مهاجرتی کانادا و روندهای مختلف در دسته اقتصادی آن، فرصتهای بسیاری را در اختیار مهاجران آینده قرار می دهد.

خبر CIC از ماه ژانویه یک روند تحلیلی جدید را براه انداخته است و اکنون 104 روش مهاجرت اقتصادی وجود دارد.

دولت فدرال، تمام استان ها و مناطق کانادایی در طی سه دهه گذشته، با معرفی راه های بسیاری  برای مهاجرت اقتصادی گام های مهمی برای پذیرش مهاجر برداشته اند.

هدف: ارائه روشهای مختلف مهاجرتی به نحوی که کانادا بتواند نیازهای تعداد زیادی از مهاجران احتمالی را برآورده کند، افرادی که در عوض مهارتهای بسیاری را برای کمک به رشد اقتصادی کشور به همراه دارند.

سیستم مهاجرتی کانادا از سه راه اصلی پذیرای ساکنان دائمی است: مهاجران اقتصادی که مهارت کاری و سرمایه با خود به همراه می آورند، اعضای خانواده ایی که تحت برنامه یکپارچه سازی مجدد خانواده مورد حمایت هستند، و پناهجویانی که طبق دلایل انسان دوستانه در کشور پذیرفته شده اند.

دسته اقتصادی، با حدود 6 نفر از 10 مهاجر انتخابی بخاطر تاثیر مثبتشان بر اقتصاد، مسئول بیشترین میزان مهاجرتها به کانادا است. اکثر مهاجران اقتصادی نیروی کار با مهارت بالا از خارج از کشور هستند، این دسته شامل نیروی کار موقتی با مهارت بالا و دانشجویان بین المللی که در حال حاضر در کانادا هستند نیز می شود.

مطلب مرتبط
ساسکاچوآن 502 نامزد مهاجرتی را در یک دراو جدید PNP دعوت می کند

افرادی که به سکونت دائم در کانادا علاقمند می باشند می توانند در پول اکسپرس انتری پروفایلی تشکیل دهند، در این سیستم  پرونده آنها بطور الکترونیکی مورد بررسی قرار می گیرد و مشخص می شود که شرایط آنها برای کدام یک از سه برنامه اقتصادی موجود مناسب است- دسته نیروی کار ماهر فدرال، دسته تجارت تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی.

نامزدهای واجد شرایط که به پول اکسپرس انتری ورود پیدا کرده اند براساس امتیاز بدست آمده تحت سیستم رتبه بندی جامع یا CRS رتبه بندی می شوند.

CRS برای امتیاز دهی عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری تخصصی و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه، که هر دو زبان رسمی کانادا هستند، را مد نظر قرار می دهد.

علاوه براین، دولت فدرال یک برنامه مهاجرتی پایلوت دارد که تحت دسته بندی اقتصادی مانند برنامه پایلوت مهاجرتی آتلانتیک، پایلوت مهاجرت کشاورزی و پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی، قرار می گیرد.

 

تعداد رو به رشدی از مهاجران از طریق PNP پذیرفته می شوند

برنامه نامزدی استانی(PNP) کانادا از زمان آغاز به کارش در دهه 1990 به طور چشمگیری رشد کرده است و اکنون به دومین مسیر مهم برای نیروی کار ماهر خارجی تبدیل شده است تا مهاجران از طریق آن، پس از سیستم اکسپرس انتری، بتوانند به هدف سکونت دائم در کانادا دست یابند.

مطلب مرتبط
دراو PNP مانیتوبا 199 نامزد مهاجرتی را دعوت می کند

در سال 1996، تنها 233 نفر از طریق PNP در کانادا مورد پذیرش قرار گرفتند. امروزه، اهداف پذیرش برای این برنامه به بیش از 60000 رسیده است.

PNP به استانهای کانادایی شرکت کننده و مناطق مختلف اجازه می دهد تا هرسال بواسطه برنامه منحصر بفردش تعداد مشخصی از نامزدهای مهاجرتی را برای سکونت دائم برگزیند.

هر یک از این برنامه ها طراحی شده اند تا انعطاف پذیری بیشتری را در اختیار استانهای کانادایی، بخصوص استانهای کوچکتر که جذب مهاجر برای ایشان دشوار تر است قرارداد دهند، و همینطور این توانایی را برای آنها فراهم می کند تا مهاجرت اقتصادی را طبق نیازهای بازار کار خاص خودشان و اولویتهای توسعه اقتصادی کلی تنظیم کنند.

تمام استانها و مناطق کانادایی با یک PNP حداقل دارای یک روند ارتقا یافته گزینش هستند که به سیستم اکسپرس انتری وابسته است.

نامزدهای اکسپرس انتری که یک گزینش استانی را دریافت کرده اند، 600 امتیاز  اضافه بر امتیاز CRS خود دریافت می کنند، که سرعت روند برای دریافت ITA برای سکونت دائم در کانادا را برایشان افزایش می دهد.

هفته های اخیر شاهد این بوده ایم که جریانهای PNP در بریتیش کلمبیا، آلبرتا، مانیتوبا، جزیره ادوارد پرنس و انتاریو بیش از 2500 دعوت نامه برای نیروی کار با تجربه و مهارت تحصصی صادر کرده اند تا برای گزینش سکونت دائم کانادایی اقدام کنند.

مطلب مرتبط
چطور از شریک زندگی خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنید

پیشتر در این هفته، کانادا نیز دو دراو اکسپرس انتری داشت.

امسال، کانادا قصد دارد تا تقریبا 200000 مهاجر اقتصادی را  از طریق بیش از 100 روش مهاجرت اقتصادی خود در کشور بپذیرد، که از این تعداد انتظار می رود حدود 90000 مورد از طریق برنامه اکسپرس انتری و 65000 مورد  بواسطه PNP وارد کشور شوند.