چطور از شریک زندگی خود برای مهاجرت به کانادا حمایت کنید

با هدف کانادا برای سرعت بخشیدن به ۱۸ هزار درخواست اسپانسرشیپ همسران تا پایان سال ۲۰۲۰، در اینجا می توانید یک راهنمای گام به گام در جهت ثبت درخواست پیوستن شریک زندگی به خود را دنبال کنید.

کانادا قصد دارد تا پایان سال رسیدگی به پرونده ۱۸هزار درخواست اسپانسرشیپ همسری سرعت ببخشد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) این اطلاعیه مهم را در روز پنجشنبه منتشر کرد، که گام های نوآورانه ای را برای کنار هم آوردن همسران و شریکان زندگی مطرح می‌کند.

در سال‌های اخیر کانادا در نظر داشته است، ۲۷۰ هزار مهاجر جدید بتوانند هر سال از طریق دسته اسپانسرشیپ خانواده، کودکان شریکان زندگی و همسران به اقامت دائم برسند. این بدان دلیل است که دولت کانادا گردهم آوردن خانواده را به عنوان اولویت اصلی خود مد نظر دارد.

رسیدگی به درخواست های اسپانسرشیپ و همسری به خاطر شیوع ویروس کرونا با تاخیر روبرو شده است، هرچند که ضوابط جدید اعلام شده از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا می تواند به کاهش این موانع کمک کند.

اگر به دنبال ثبت یک درخواست جدید اسپانسرشیپ همسری هستید می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را در وب سایت رسمی اداره مهاجرت بیابید.

 

در مورد این فرایند

شهروندان و تابعان دائمی کانادا می توانند از همسر و شریک زندگی خود برای به دست آوردن اقامت دائم حمایت کنند.

مطلب مرتبط
کانادا به زمان رسیدگی به درخواست‌های اسپانسرشیپ همسران سرعت می بخشد

شهروند کانادایی یا تابع دائمی کانادا (حمایت کننده) و فرد با ملیت خارجی (فرد مورد حمایت) برای آنکه فرد مورد حمایت بتواند به اقامت دائم برسد باید به تایید اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا برسند.

فرد حمایت کننده و مورد حمایت باید به IRCC نشان دهند که رابطه آنها تحت یکی از سه دسته رابطه های زیر است:

 • همسر
 • پارتنر های عرفی
 • شریک زندگی

کانادا ازدواج ‌های هم جنسان را به رسمیت می‌شناسد.  پارتنر های هم جنس تا زمانی می توانند تحت یکی از این سه دسته درخواست خود را ارائه دهند که ضوابط صلاحیت سنجی IRCC را برآورده کنند.

 

ضوابط صلاحیت سنجی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا

شما در شرایطی می توانید از شریک زندگی خود حمایت کنید که:

 • شما حداقل ۱۸ سال سن دارید
 • شما شهروند کانادا تابع دائمی یا فردی هستید که به عنوان یک فرد بومی تحت مصوبه بومیان کانادایی در کانادا ثبت نام شده اید
 • اگر یک شهروند کانادایی هستید که خارج از خاک کانادا زندگی می کنید باید اثبات کنید که قصد دارید پس از آنکه شریک زندگی تان اقامت دائم را دریافت کردند، در کانادا زندگی کنید.
 • یک تابع دائمی در شرایطی واجد شرایط حمایت شناخته می شود که در کانادا سکونت داشته باشد.
 • می توانید اثبات کنید که بنابر دلایلی غیر از ناتوانی کمک اجتماعی دریافت نمی کنید.
 • می‌توانید از نظر مالی نیازهای اولیه شخص مورد حمایت را برآورده کنید.
مطلب مرتبط
کانادا به داشتن بیش از 100 روش مهاجرت اقتصادی مفتخر است

 

از چه کسی می توانید حمایت کنید

همسر: همسر شما باید به طور قانونی با شما ازدواج کرده باشد و حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد.

پارتنر عرفی: این شخص از نظر قانون با شما ازدواج نکرده است، حداقل ۱۸ سال سن دارد، و برای حداقل ۱۲ ماه پی در پی شما زندگی کرده است.

شریک زندگی: شریک زندگی ازدواج قانونی با شما نکرده است، حداقل ۱۸ سال سن دارد، و حداقل برای یک سال با شما در رابطه بوده است، خارج از کانادا زندگی کرده است، و نمی‌تواند بنابر دلایل مهاجرتی و قانونی مهم در کشور شما سکونت داشته باشد و با شما ازدواج کند. چنین دلایلی می تواند شامل وضعیت تأهل (برای مثال آنها هنوز با شخص دیگری در رابطه ازدواج قانونی در کشوری هستند که طلاق ممکن نیست), گرایشات جنسی (برای مثال روابط همجنسان در کشور آنها قابل قبول نیست), ظلم و ستم (برای مثال رابطه شما بین گروه های مذهبی در کشوری است که این امر در آنجا قابل قبول نیست). باید اثبات کنید که نمی توانید با هم زندگی کنید یا در کشور شریک زندگی تان بمانید.

 

چطور درخواست دهیم

دو درخواست برای حمایت از شریک زندگیتان وجود دارد که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا از شما می خواهد که این درخواست را به طور همزمان با پارتنر خود ثبت کنید. این ها درخواست اسپانسرشیپ و درخواست اقامت دائم هستند.

مطلب مرتبط
مزیت هوش مصنوعی کانادا: سیاستهای مهاجرتی آزاد

گام اول: بسته درخواستی را از اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا را دریافت کنید.

گام دوم: هزینه‌های درخواست خود را پرداخت کنید. اکثر مواقع این دستمزدها شامل دستمزدهای رسیدگی به پرونده حقوق دستمزد اقامت دائم و دستمزد بیومتریک است که شما باید تمام آنها را به صورت آنلاین در وب سایت IRCC پرداخت کنید

گام سوم: درخواست خود را از طریق پست در اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا به ثبت برسانید.

 

پس از موفقیت درخواست شما

پس از آنکه درخواست شما موفقیت آمیز بود هر زوج باید الزامات خاص زیر را انجام دهد:

 • فرد حمایت کننده از نظر مالی مسئول حمایت سه ساله از فرد مورد حمایت است
 • افراد مورد حمایت از حمایت فرد دیگری برای پنج سال منع می شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram