عدم نیاز متقاضیان اقامت موقت در کانادا به انجام تست بیومتریک

اداره مهاجرت ، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) به طور موقت نسبت به لغو تست بیومتریک برای متقاضیان اقامت موقت که در حال حاضر در کانادا حضور دارند ، اقدام نموده است. بنابراین آن دسته از متقاضیان حاضر در کانادا که قصد دارند تا نسبت به تمدید مجوز تحصیلی ، مجوز کاری یا ویزای توریستی خود اقدام نمایند، نیازی به تکمیل تست بیومتریک نخواهند داشت.

همچنین متقاضیان دریافت مجوز اقامت موقت در کانادا نیز نیازی به تکمیل تست مذکور نخواهند داشت.

تست بیومتریک برای کلیه متقاضیان ویزای توریستی ، مجوز کار، مجوز تحصیل ، اقامت دائم ، پناهندگی یا حضور در کمپ پناهندگان ، تمدید اقامت در کانادا یا تمدید مجوز تحصیل یا کار، شامل انگشت نگاری و ارائه یک قطعه عکس از فرد متقاضی خواهد بود.

این تغییر در مورد کلیه متقاضیان جدید و متقاضیانی که پرونده آنها در حال بررسی می باشد ، اعمال خواهد شد حتی اگر فرم تقاضانامه به متقاضیان خارج از کانادا تعلق داشته باشد. حتی در صورت اعلام سیستم مبنی بر ضرورت پرداخت هزینه تست بیومتریک نیز این تست انجام نشده و متقاضیان نیز نیازی به پرداخت پول نخواهند داشت.

آیا برای ماندن در کانادا به کمک نیاز دارید؟

با این وجود، این تغییر در مورد متقاضیانی که در حال حاضر در خارج از کانادا حضور دارند ، اعمال نمی شود و آن ها بايد نسبت به انجام تست بیومتریک اقدام نمایند.

مطلب مرتبط
ساسکاچوآن 502 نامزد مهاجرتی را در یک دراو جدید PNP دعوت می کند

از زمان آغاز همه گیری کووید 19، اداره مهاجرت ، پناهندگی و تابعیت کانادا اقدامات ویژه ای را با هدف اطمینان از سلامت و ایمنی همه افراد به انجام می رساند. تا قبل از این متقاضیان می بایست اطلاعات بیومتریک خود را به ادره محلی خدمات رسانی در کانادا ارائه می کردند ولی با توجه به این همه گیری و تصمیم  اداره مهاجرت ، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC ) هیچ تقاضانامه ای به دلیل عدم ارائه اطلاعات بیومتریک متقاضیان رد نخواهد شد تا زمانیکه امکان ارائه این اطلاعات برای متقاضیان فراهم گردد.

IRCC با لغو تست بیومتریک ، تغییر جدید دیگری را نیز به انجام رسانده و آرامش ذهنی افرادی که در کانادا در شرایط غیر مشخص قرار دارند را تامین نموده است.

منظور از این شرایط نامشخص آن است که فرد متقاضی می تواند تا زمان تصمیم گیری IRCC در خصوص وضعیت خود به طور قانونی در کانادا اقامت داشته باشد.

آن دسته از متقاضیان حاضر در کانادا که از مزایای لغو شرط مذکور برخوردار می باشند ، از فرصت احیای مجدد بازار اقتصادی و بازار کار نیز بهره مند خواهند بود.

کانادا نسبت به گسترش ” طرح یارانه دستمزدها ” نیزاقدام نموده است که مشاغل واجد شرایط می توانند از این طرح برای پرداخت دستمزد پرسنل خود استفاده نمایند.

مطلب مرتبط
بیومتریک برای برخی از متقاضیان مهاجرت کانادایی الزامی نیست

لغو تست بیومتریک ، گسترش طرح یارانه دستمزدها و وجود یک سیستم اقتصادی بابیش از 2/1 میلیون فرصت شغلی در عرض دو ماه گذشته ، نشان دهنده ایجاد تغییرات مثبت در چند ماه دشواری است که به واسطه همه گیری کووید 19ایجاد گردیده است.

* اگر از داخل کانادا برای ویزا اقدام کرده اید ، چه کاری را می بایست انجام دهید؟

از پرداخت هزیه تست بیومتریک خود به مبلغ 85 دلار کانادا خودداری نمایید حتی اگر پیامی را مبنی بر پرداخت آن دریافت نمایید.

اگر در حال حاضر در کانادا حضور دارید نیازی به انجام تست بیومتریک ندارید حتی اگر نامه دستورالعمل انجام تست مذکور برای شما ارسال گردیده باشد.

* اگر در حال حاضر منتظر تصمیم نهایی هستید ولی قبلا هزینه تست بیومتریک را پرداخت کرده اید، چه کاری را می بایست انجام دهید؟

در صورتیکه هزینه تست بیومتریک را پرداخت کرده اید ، مبلغ 85 دلار کانادا پس از شروع رسیدگی به تقاضانامه شما ، مسترد خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram