بیومتریک برای برخی از متقاضیان مهاجرت کانادایی الزامی نیست

کانادا در حال انجام اقداماتی است که از شرط ارائه بیومتریک برای متقاضیانی که در ۱۰ سال گذشته بیومتریک خود را ثبت کرده اند صرف نظر کند.

کانادا دیگر از متقاضیان اقامت دائم که در درخواست دیگری در ۱۰ سال گذشته مدارک بیومتریک را ارائه دادند، اطلاعات بیومتریک شان را نمی خواهد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا قبلا اقدامات خاصی را بخاطر دوران شروع ویروس کرونا پیش گرفته است، مانند اینکه اگر متقاضیان نمی توانند مدارک خود را ثبت کنند، به آنها زمان بیشتری برای ثبت اطلاعات بیومتریکشان می دهد.

از زمانی که مراکز خدماتی انجام بیومتریک در کانادا و کشورهای دیگر کار خود را از سر گرفته اند،دادن زمان اضافی برای ارائه اطلاعات مفهومی ندارد.

تعطیل شدن خدمات و مراکز درخواست ویزا (VACs) شرایط هزاران متقاضی اقامت دائم را تحت تاثیر قرار داده اند.

بسیاری از این متقاضیان قبلا در یک درخواست دیگر اطلاعات بیومتریک شان را ثبت کرده بودند.

علاوه بر این، اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا در بیانیه ای اعلام کرد که کانادا با تعداد رو به افزایشی از درخواست‌های اقامت دائم روبرو است که به خاطر شرط بیومتریک نمی تواند به آنها رسیدگی کند.

به این ترتیب اداره مهاجرت و تابعیت کانادا قصد دارد موانعی که این افراد با آنها روبرو هستند را با حذف شرط بیومتریک در موارد خاص کاهش دهد.

مطلب مرتبط
PNP انتاریو نامزدهای اکسپرس انتری را در دراو جدید حوزه تکنولوژی دعوت می کند

 

متقاضیان واجد شرایط و تاریخ های مهم

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا این سیاست از دهم سپتامبر تایید شد و در تاریخ ۲۲ سپتامبر به اجرا درآمد. و تا مدت نامشخصی در حال اجرا باقی خواهد ماند.

متقاضیان واجد شرایط معاف از ارائه اطلاعات بیومتریک، بدون توجه به اینکه آیا در حال حاضر در کانادا یا خارج از آن هستند، موارد زیر هستند :

  • فردی که درخواست جدید یا در مرحله رسیدگی برای اقامت دائم دارد.
  • افرادی که قبلاً در طی دوره ده ساله پیش از روزی که درخواست اقامت دائم جدیدشان را ثبت می کنند؛ بیومتریک دیگری را ثبت کرده باشند.

 

در مورد بیومتریک

کانادا تا کنون به خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برخی از افراد خارجی را از ارائه اطلاعات بیومتریک معاف کرده است.

معمولاً بیومتریک برای افراد خارجی که به دنبال ویزای ویزیتوری کانادایی، کار یا مجوز تحصیلی ( بجز برای افراد با ملیت ایالات متحده )، پناهجویان یا وضعیت پناهندگی، اقامت دائم، یک مجوز ویزیتوری، و تمدید مجوز تحصیلی یا کاری هستند، لازم است.

این افراد ملزم هستند تا اثر انگشت و تصویر خود را ثبت کرده و هزینه ای را پرداخت کنند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram