کبک پورتال مستقیم استخدام مهاجرتی کارفرما را راه‌اندازی می‌کند

این پورتال جدید به کارفرمایان اجازه می دهد تا به نامزدهای بالقوه ای که درحال حاضر در کبک یا خارج از آن هستند دسترسی مستقیم داشته باشند، و از حمایت های شخصی سازی شده که مشاوران مهاجرتی ارائه می دهند بهره مند شوند.

یک ویژگی جدید پرتال کارفرما به تجارت ها اجازه می دهد تا افراد مهاجر که در کبک و خارج از آن با استفاده از سیستم آریما در جستجوی شغل هستند را استخدام کند‌.

وزیر مهاجرت،فرانسوی زیبا یکپارچگی کبک،نادین گیراولت،در تاریخ ۱۵ نوامبر اطلاعیه ای را منتشر کرد.

در همان تاریخ عملکرد جدید پورتال کارفرما اعلام شد، سیستمی که توسط وزیر مهاجرت کبک پیشنهاد داده شد و برای تجارت ها در دسترس قرار گرفت.

ویژگی جدید که برای انتخاب افرادی طراحی شده بود که به بهترین نحو می‌تواند نیازهای بازار کار موجود را برآورده کنند به تجارت اجازه خواهد داد تا مستقیماً از طریق وب‌سایت وزارت اقدام کنند، پروفایلهای نامزد های مهاجرتی را مورد رایزنی قرار دهند و آنها یک شغل پیشنهاد داده و اقدامات فرآیند مهاجرتی را آغاز کنند.

شرکت هایی که ثبت شده اند میتوانند مهاجران یا افرادی که از اقلیت های فرهنگی هستند و در کبک زندگی می‌کنند، و یا دانشجویانی بین المللی که با مجوز کار پس از تحصیل از کبک فارغ التحصیل شده اند یا نیروهای کار موقت یا دائمی در خارج از کبک را استخدام کنند.

مطلب مرتبط
کبک شروط حقوق ماهانه برای استخدام نیروی کار موقت خارجی را به روز رسانی می کند

به گزارش وزارت مهاجرت در ایمیلی به خبر CIC،  ورود به پرتال به شرکت‌ها اجازه می دهد تا نتایج را در همان لحظه وقت فیلتر های جستجو مختلف  انتخاب می شود را مشاهده کنند. علاوه بر این، تعاملا به کاربران اجازه می‌دهد تا نتایج تحقیق خود را ذخیره و دانلود کنند و از مواد مورد توجه آنها مطلع شوند به نحوی که بتواند به سرعت با آنها در تماس باشند.

وقتی در میان نامزدهای مهاجرتی و کارفرمایان تطابق پیدا می‌شود شرکت‌ها می‌توانند از خدمات کمک های شخصی برای کمک به آنها استفاده کنند تا بتوانند برنامه صحیح مهاجرتی مناسب شرایط خود را پیدا کنند و گام های مربوطه را پیش گیرند. این برنامه حمایتی شخصی سازی شده از سوی مشاوران استخدام بین المللی و مهاجرتی منطقه این دپارتمان پیشنهاد می‌شود و در تمام مناطق اجرایی کبک در دسترس خواهد بود.

پرتال کارفرما یک خدمات رایگان است که از ۲۷ ژوئن ۲۰۱۹ کار کرده است. از آن زمان تا کنون یک شرکت می تواند از طریق مشاور وزارتخانه برای دسترسی به پرتال کارفرما حمایت های محلی و شخصی سازی شده را به دست آورد. در نسخه جدید پرتال کارفرما که شامل یک ورودی است که مستقل از یکدیگر تحقیق و جستجو کنند، این ویژگی از پنجم نوامبر سال ۲۰۲۰ در دسترس بوده است.

مطلب مرتبط
کبک فرایند رسیدگی به درخواست های CAQ دانشجویان بین المللی را از سر می‌گیرد

برای دسترسی به پرتال کارفرما شرکت‌ها باید ابتدا یک پروفایل در آریما باز کنند، سیستم مدیریت توزیع علاقمندی  آنلاین کبک، و پس از آن می توانند برای کمک آنلاین درخواست دهند. زمانی که این درخواست ثبت شده باشد، شرکت‌ها در طی ۵ روز کاری یک پاسخ شخصی از مشاور وزارتخانه دریافت خواهند کرد. زمانی که این گام تکمیل شود و دسترسی برقرار شود و شرکت ها می توانند تحقیقات مستقل خود را انجام دهند و نتایج را را گردآوری کرده و با نامزد ها تماس حاصل کنند.

در حالیکه پرتال شناسایی سریع افرادی که به بهترین نحو می‌تواند نیازهای بازار کاری آنها را برآورده کنند را ممکن خواهد کرد، تحت برنامه مهاجرت دائمی یا موقتی به فرآیند مهاجرت سرعت نخواهد بخشید.

ویژگی های اضافه شده به پورتال یک ابزاراستخدام است که برای مطرح کردن کمبودهای کاری طولانی مدت استان و تضمین جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران شیوع ویروس کرونا طراحی شده است.

به گفته وزیر گیراولت در یک رسانه مطبوعاتی, « افزایش تلاش بیشتر برای استخدام سداد های بین المللی برای دولت‌های اولویت محسوب می‌شود و یک بخش جدا نشدنی از جبران وضعیت اقتصادی است.

با راه اندازی ورودی آنلاین پرتال کارفرما که مخصوص تجارت ها،و از سرگیری فعالیت های استخدام بین المللی است،دولت به صورت فعالانه اقدام می کند، ما از تجارت ها حمایت موثر می‌کنیم و به صورت هدفمند گام بر می داریم .

مطلب مرتبط
کبک ۳ برنامه مهاجرتی جدید را راه اندازی می کند

در بیست و نهم اکتبر گیراولت،برنامه مهاجرتی ۲۰۲۱ را پیش، از مجمع ملی مطرح کرد. کبک برای پذیرش بیش از ۴۷۵۰۰ مهاجر جدید در سال ۲۰۲۱برنامه ریزی می کند که این رقم به خاطر کمبودهایی که در سال ۲۰۲۰ به وجود آمد ۷ هزار مهاجر را به فهرست اضافه می‌کند. استان به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر مهاجرت به کبک، نمی تواند درسال جاری به سطوح مهاجرتی خود که برای خودش تنظیم کرده بود دست یابد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram