کبک در آخرین دراو آریما ۲۳۳ متقاضی نیروی کار متخصص را دعوت کرد

ایجاد پروفایل توضیح علاقمندی در آریما اولین گام برای مهاجرت به عنوان یک نیروی کار متخصص به کبک است.

کبک در ۱۶ دسامبر، برای درخواست جهت انتخاب شدند تحت برنامه نیروی کار متخصص از ۲۳۳ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل آورد.

جزئیات قرعه کشی اخیر روز ۲۲ دسامبر منتشر شد. دعوت نامه ها به آن دسته از متقاضیان ارائه شد که در پرتال ثبت نام آنلاین کبک دارای پروفایل توضیح علاقمندی بودند.

دو دسته از نامزدها بودند که در آخرین دوره کشی دعوت شدند گروه اول نیاز به پیشنهاد شغلی معتبر داشتند و گروه دوم افرادی بودند که به عنوان یک سیاستمدار مسئول کنسولگری یا نماینده سازمان ملل یا هر سازمان بین دولتی دیگر برای انجام وظایف خود در کبک حضور داشتند. این دراو شامل افرادی نیز است که کارمندان هریک از این مسئولان بوده اند. این مشاغل در وبسایت مهاجرتی کبک ثبت شده اند.

 

درمورد آریما

آریما برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ برای مدیریت پول متقاضیان برنامه نیروی کار متخصص عادی، و همینطور ساده سازی سیستم پذیرش متقاضیان معرفی شد که قبلاً این سیستم بر اساس رویکرد اولویت با ثبت نامی های زودتر بود.
کاندیدهای ۱۸ ساله و بالاتر در مهاجرت و کبک از طریق برنامه نیروی کار متخصص عادی باید در ابتدا در سیستم آریما یک پروفایل توضیح علاقمندی پر کند پس از آن در پول نامزد ها قرار داده می شوند.

مطلب مرتبط
کبک بزرگترین دراو مهاجرتی خود در سال جاری را برگزار می کند

MIFI سپس از نامزدهای واجد شرایط، براساس نیازهای بازار کار استان و شرایط فردی آنها برای یکپارچه شدن با جامعه دعوت به عمل می آورد.

عموما آن دسته از افرادی که برای درخواست اقامت دعوت می شوند زمان کمی برای ثبت درخواست کامل مهاجرتی خود، و پرداخت تمام دستمزد های مربوطه دارند.

زمانی که پرونده ها تکمیل و ثبت می شوند وزیر مهاجرت استان درخواست را بررسی می‌ کند و با استفاده از شبکه انتخاب برنامه نیروی کار متخصص عادی با آنها امتیاز می‌دهد،این امتیاز بر اساس فاکتورهای زیر خواهد بود:

  • سطح تحصیلات
  • سن
  • تجربه کاری
  • پیشنهاد شغلی معتبر
  • مهارت های زبانی (فرانسه و انگلیسی)
  • توانایی حمایت از خود و خانواده خود برای سه ماه اول پس از ورود به کبک
  • روابط با شهروندان یا مقیمان دائمی کانادایی در کبک

افرادی که امتیاز قابل قبول را در شبکه انتخاب به دست می‌آورند، مجوز انتخاب کبک را دریافت می‌کنند ،که یک مدرک مورد نیاز در کبک می باشد که تایید می کند شما ما برای انتخاب دائمی از سوی این استان پذیرفته شده اید.
آن دسته از افرادی که این مجوز را دریافت می کنند سپس می توانند برای اقامت دائم نزد دولت فدرال کانادایی درخواست دهند.

 

سطوح مهاجرتی برنامه ریزی شده

در ماه های اخیر استان کبک و دولت کانادا از افزایش اهداف مهاجرتی برای سالهای پیش رو اطلاع رسانی کرده اند. در سال ۲۰۲۱ کبک قصد دارد تا ۴۷ هزار و پانصد مهاجر جدید را در کشور بپذیرد ضمناً کانادا قصد دارد تا تحت برنامه های مهاجرتی مختلف خود در سال آینده بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر را در کشور بپذیرد.

مطلب مرتبط
کبک از 90 نیروی کار خارجی برای درخواست انتخاب دائمی دعوت می کند

اگر دعوت نامه درخواست برای مجوز انتخاب را دریافت کردید، باید با ایمیل دولت کبک برای گام‌ های بعدی جهت تکمیل درخواست خود در تماس باشید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram