مانیتوبا ارزیابی مدارک برای متقاضیان آموزش دیده بین المللی را ارتقا می دهد

فرایند جدید تضمین می کند که مدارک خارجی به درستی و عادلانه مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

اصلاحات قانونی پیشنهاد شده جدید بخشی از تلاش های دولت مانیتوبا برای سرعت بخشیدن به فرآیند ارزیابی مدارک خارجی است.

وزیر آموزش و توسعه اقتصادی مانیتوبا، رالف ایشلر، در تاریخ دوم نوامبر از فرآیند جدید خبر داد.‌

به گفته ایشلر،«هدف او از بین بردن موانع به نحوی است که متقاضیان تحصیل کرده بین المللی و واجد شرایط بتوانند به زودی حرف های خود را در مانیتوبا به کار گیرند و مدارک آنها منصفانه و به درستی مورد ارزیابی قرار گیرد. بسیاری از تازه واردان به مانیتوبا از سطح مهارت تحصیلات بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین تجربه کاری دارند و ما می‌خواهیم به آنها کمک کنیم تا مهارت های خود را به روز نگه دارند به نحوی که بتوانند به سرعت پس از رسیدن به مانیتوبا به حرفه خود وارد شده و به رشد اقتصادی ما کمک کنند.»

تغییرات متناسب با اقدامات ثبت نام عادلانه در مصوبه حرفه‌ ها انجام شده است، که در سال ۲۰۰۹ مطرح شد. این مصوبه به وجود آمد تا اطمینان حاصل کند که حرف ها دارای فرآیند ثبت نام و درخواست برای افرادی که خارج از کشور آموزش دیده اند و قصد ورود به نیروی کار مانیتوبا را دارند است. این مصوبه برای تضمین عادلانه بودن، هدفمند و بی طرفانه بودن فرآیندهای ثبت نام و درخواست تنظیم شد. تعدادی از سی شغل خودگران در مانیتوبا شامل کالج های پرستاران اداره مجوز کار عملی، پرستاران ثبت شده، داروسازان،پزشکان و جراحان، انجمن دندانپزشکی مانیتوبا، حسابداران حرفه ای مجاز مانیتوبا، کالج نیروهای کار اجتماعی و مانیتوبا و انجمن دامپزشکی مانیتوبا هستند.

مطلب مرتبط
مانیتوبا در صدمین دراو PNP از ۱۹۱ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

اصلاحات پیشنهادی قصد کاهش موانع برای ثبت نام به موقع و موفق متقاضیان آموزش ایده بین المللی در حرفه های قابل قبول در این استان هستند. آنها همچنین باید تعهد انتخاب ۲۰۱۹ را تکمیل کنند تا حرفه‌ ی مربوطه را ملزم کنند که اقدامات ثبت نام آنها با توافق‌نامه‌های تجارت های داخلی هم راستا باشد.

اصلاحات پیشنهادی زمانبندی برای حرفه های ثبت شده را تنظیم می کند که فرآیندهای ثبت نام را کوتاه ‌تر می‌کند. آنها وظیفه برای قانون گذاران نیز قائل هستند مبنی بر این که تضمین کند الزامات ثبت نام و ارزیابی ها برای به‌کارگیری آن حرفه ضروری هستند.

علاوه بر این این شغل ها باید ضوابط منطقی و قابل قبولی برای کار با موسسات آموزش عالی و کارفرمایان را پیش گیرند تا تضمین کنند که متقاضیان آموزش دیده بین المللی برای رفع شکاف ها موجود در بازار کار و برآورده کردن نیازهای ثبت‌ نام راه هایی پیش روی خود خواهند داشت.

وزیر نیز مسئولیت اجرای قوانین را دارد که مانیتوبا را با قانون گذاری عادلانه با آلبرتا، نوا اسکاتیا، انتاریو و کبک هم ‌راستا خواهد کرد.

آنها بر موضوع عدم پیروی از توافق نامه های تجارت داخلی توجه ویژه ایی خواهند داشت و از این رو این شغل ها را ملزم می کنند تا از توافق نامه تجارت آزاد کانادایی و مشارکت در آن تبعیت کنند.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی منیتوبا: ۲۴۳ متقاضی دعوت شدند

تغییرات نیز اجرای مصوبه را آسان می کند. مانیتوبا یک مدیر مسئول را تعیین می کند تا ساختار گزارش دهی را روشن کند کارمندان حمایتی دیگری نیز وجود خواهند داشت که برای اجرای مصوبه مسئولیت هایی به آنها محول خواهد شد.

در نهایت اصلاحات جدید مجموعه های قانون گذار را مجبور می کند تا در مورد اقدامات عادلانه ثبت نام برای ارزیابی و ثبت نام خود پیش از اجرا، به مدیر مربوطه اطلاع رسانی کنند، به نحوی که بتوانند در مورد تغییراتی که تاثیر منفی بر متقاضیان دارد بازخورد ارائه دهند.

به گفته‌ی شیلر « حرفه های سازمان یافته مسئول حمایت از گرایشات عمومی هستند و با تضمین استانداردها و ضوابط بالای عملکرد حرفه‌ ای این کار را انجام می دهند، و دولت ما با ۳۰ شغل سازمان یافته کار می کند به نحوی که مصوبه بروزرسانی شده آنها را ملزم می‌کند تا برای بهبود ارزیابی‌های خود و فرآیند ثبت‌نام گام بردارند»

او عنوان کرد که تنها ۱۶ درصد از متقاضیان تحصیل کرده بین المللی در مانیتوبا بین سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ ثبت‌نام کرده بودند،گرچه پاسخگویی ۴۱ درصد از متقاضیان در طول آن دوره بودند.

ایشان همچنین اعلام کردند، این مصوبه قصد دارد روش های مورد استفاده تازه واردان که از طریق آنها تلاش می کنند تا کار خود در مانیتوبا شروع کنند را بهبود بخشد. این مصوبه قصد دارد تا به نیروهای کار متخصص که از طریق برنامه کاندیدای استانی مانیتوبا برای پیدا کردن شغل در حرفه خود وارد مانیتوبا میشوند کمک کنند تا بتوانند شکاف ‌های موجود در بازار کار را پر کنند.

مطلب مرتبط
منیتوبا دومین دراو برنامه کاندیدای استانی خود را در دو هفته برگزار کند