افراد دو زبانه در برنامه کاندیدای استانی ساسکچوان امتیاز اضافه دریافت می‌کنند.

نامزدهایی که می‌توانند هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی را صحبت کنند تا ۱۰ امتیاز اضافه می توانند دریافت کنند.

نامزدهای مهاجرتی ساسکاچوان برای تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی امتیازات اضافی دریافت می کنند.

ضوابط جدید از ۲۴ نوامبر وارد اجرا شد و نامزدهای دو زبان تحت برنامه اکسپرس انتری نیروی کار متخصص بین‌الملل ۱۰ امتیاز اضافی دریافت کردند. تعداد امتیازات اضافی به سطح تسلط به زبان دوم فرد متقاضی وابسته است.

برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکچوان از سیستم امتیازات برای ارزیابی نامزدهای مهاجرتی موفق استفاده می‌کنند.

 

سیستم امتیازات ساسکاچوان

افرادی که علاقه مند هستند تا از طریق برنامه کاندیدای مهاجرتی ساسکاچوان به این استان مهاجرت کنند باید پروفایل توضیح علاقمندی خود را ثبت کنند تا بتوانند مهارت ها، تخصص ها و همچنین ویژگی های دیگر خود را اثبات کنند.

ثبت یک پروفایل توضیح علاقمندی باید از طریق سیستم درخواست آنلاین استان انجام شود، EOI. ثبت پروفایل علاقمندی به عنوان یک فاز بازبینی و بررسی کار می‌کند که نامزد ها را مورد صلاحیت سنجی قرار می‌دهد.

افرادی که یک پروفایل EOI  ارسال میکنند بر اساس فاکتورهای مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان و ارتباط آنها با استان و تطبیق پذیری ایشان به استان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مطلب مرتبط
ساسکچوان از ۴۱۸ متقاضی برنامه کاندیدای استانی دعوت به عمل می آورد

بر اساس این فاکتورها نامزدها یک امتیاز دریافت می کنند و برای آنکه به پول توضیح علاقمند ورود پیدا کنند باید حداقل امتیاز ۶۰ از ۱۱۰ امتیاز را دریافت کنند.

برای تحصیلات یا آموزش نامزدها حداکثر ۲۳ امتیاز تعلق میگیرد. برای مثال یک نامزد که دارای مدرک دکترا یا کارشناسی ارشد است حداکثر امتیاز دریافت می کند و دارندگان مدرک تجارت ۱۲ امتیاز دریافت می کنند.

برای تجربه کاری نامزدها حداکثر ۱۵ امتیاز داده می‌شود و برای افرادی که دارای مهارت زبان هستند ۳۰ امتیاز و ۱۲ امتیاز برای سن آنها و همینطور ۳۰ امتیاز دیگر به خاطر ارتباط و تطبیق پذیری شان با استان به آنها تعلق می گیرد.

ارتباط با استان شامل داشتن پیشنهاد شغلی یا یک فامیل نزدیک که در استان ساسکچوان زندگی می کند. وابستگان نزدیک شامل والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها، خواهر و برادر، عمه، خاله ها، دایی، عمو ها، خواهرزاده،برادرزاده،فرزند عمو یا عمه یا خاله و یا دایی، اعضای خانواده پیشین و اعضای خانواده همسر هستند.

 

برای مهاجرت به ساسکچوان

برنامه های استانی کاندیدای مهاجرتی ساسکاچوان به چهار دسته تقسیم می شوند

دسته نیروی کار متخصص بین المللی نامزدهای را مورد هدف قرار می دهد که در هر جایی در سرتاسر دنیا تجربه کار تخصصی به دست آورده اند.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی ساسکاچوان در آخرین دور پذیرش خود از ۵۶۴ متقضی دعوت کرد

تعین دسته سه دسته فرعی قرار می گیرند. دسته فرعی اول، نیروی کار متخصص بین المللی پیشنهاد کاری است که مختص نیروهای کارمتخصص خارجی می باشد که در حال حاضر در ساسکاچوان دارای پیشنهاد شغلی هستند. دسته فرعی دوم نیروی کار متخصص بین المللی – شغل های مورد نیاز برای نیروهای کار متخصص خارجی است که در شغل های مشخصی دارای تجربه کاری می باشند که مورد نیاز بازار است آن می‌باشد. دسته فرعی سوم نیروی کار متخصص بین المللی-اکسپرس انتری مختص افرادی است که دارای تجربه کار تخصصی در یک شغل مورد نیاز استان هستند و همچنین دارای پروفایلی در سیستم اکسپرس انتری می باشند.

دسته تجربه ساسکاچوان برای افراد با ملیت های خارجی است که درحال حاضر در این استان کار و زندگی می کنند. تحت این دسته پنج دسته فرعی وجود دارد:

  • مجوز کار که در حال حاضر در اختیار نامزد می باشد
  • افراد حوزه پزشکی و سلامت
  • پروژه‌های بخش هتل داری
  • پروژه راننده کامیون راه دور
  • دانشجویان

دسته کارآفرین فارغ التحصیلی بین المللی برای دانشجویانی است که از موسسات عالی قابل قبول در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند و قصد دارند در این استان یک تجارت را آغاز کنند.

دسته کشاورزی و کارآفرینی آن دسته از افرادی را مورد نظر دارد که میخواهند تجارت خود را اداره کنند یا در در حوزه کشاورزی در ساسکچوان فعالیت داشته باشند.

مطلب مرتبط
ساسکچوآن 570 نامزد برنامه گزینش استانی را دعوت می کند

از افرادی که به هر یک از این دسته ها علاقمند هستند دعوت می شود فرم ارزیابی رایگان خود را تکمیل کرده تا متوجه شوند که آیا واجد شرایط شناخته می شوند یا خیر.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram