بریتیش کلمبیا در دراو جدید پایلوت فنی از ۷۴ نامزد مهاجرتی دعوت می کند

برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا از نامزدها در دسته های اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا و مهاجرت تخصصی دعوت کرد.

آخرین دراو پایلوت فنی بریتیش کلمبیا در تاریخ ۲۲ سپتامبر از ۷۴ نامزد مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی برای اقامت دائم دعوت به عمل آورد.

دراو پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP ) تحت دسته های مهاجرت تخصصی و اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا دعوت نامه هایی را برای نامزد ها صادر کرد.

نامزدهای انتخاب شده که از دسته های فرعی نیروی کار متخصص و فارغ ‌التحصیلان بین المللی بودند به حداقل امتیاز استانی ۸۰ نیاز داشتند.

در دراو ۲۲ سپتامبر، حداقل امتیاز ۸۰  بود، همچنان که از آغاز ماه می شرایط برای دراوهای پایلوت فنی این گونه بوده است.

پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک مسیر مهاجرتی سریع برای نیروهای کار فنی  استان و دانشجویان بین المللی است.

پروژه این پایلوت از سال ۲۰۱۷ آغاز شد و چندین بار تمدید شده است و برای آخرین بار تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ تمدید شد.

به منظور آنکه نامزدها برای این برنامه واجد شرایط شوند باید در یکی از روند های مهاجرت استانی موجود در بریتیش کلمبیا ثبت‌ نام کرده و حداقل در ۱۲ ماه گذشته در یکی از بیست و نه شغل قابل قبول مورد نیاز برای پایلوت فنی یک پیشنهاد شغلی معتبر داشته باشند.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا سومین دراو بزرگ برنامه کاندیدای استانی سال ۲۰۲۱ را برگزار می کند

برای درخواست برای دسته های مهاجرت تخصصی یا اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا، کاندیدها باید ابتدا در پورتال آنلاین برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا یک پروفایل ایجاد کرده و تحت سیستم ثبت نام مهاجرت های تخصصی (SIRS) آن ثبت نام به عمل آورند.

متقاضیان مورد ارزیابی قرار گرفته و امتیازی دریافت می‌کنند که نشان می‌دهد آیا آنها در دوره بعدی صدور دعوت نامه ها دعوت خواهند شد یا خیر. این امتیاز بر اساس چندین عامل تخصیص می یابدt مانند سطح تحصیلاتt تجربه کاری مستقیم و داشتن پیشنهاد شغلی در بریتیش کلمبیا.

کاندیدهای اکسپرس انتری که از بریتیش کلمبیا یک گزینش استانی دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی علاوه بر امتیاز آنها در سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری (CRS) دریافت کرده و این امر تضمین می‌کند که آنها در دور بعدی اکسپرس انتری فدرال یک دعوت نامه برای درخواست را دریافت خواهند کرد.

دراوهای اکسپرس انتری فدرال دو بار در ماه برگزار می‌شود و معمولاً از تقریباً ۴۰۰۰ نامزد مهاجرتی دعوت می‌کند تا برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهند.

آخرین دراو اکسپرس انتری که در ۱۶ سپتامبر برگزار شد به صدور ۴۲۰۰ دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم منجر شد-که دومین دور گسترده از دعوت نامه ها از زمان آغاز این سیستم در سال ۲۰۱۵ بود. تا این لحظه از سال اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا،  ۷۴۱۵۹دعوت نامه برای درخواست صادر کرده است و اعلام کرده است تلاش می‌کند تا پذیرای مهاجران جدید در سال پیش رو به سال‌های بعد از آن باشد.

مطلب مرتبط
متوسط حقوق برای مهاجران به بالاترین حقوق ثبت شده در سال ۲۰۱۸ رسید.

تا این لحظه در سپتامبر، بریتیش کلمبیا از طریق دسته‌های برنامه کاندیدای استانی و روند های مختلف ۶ دراو برگزار کرده است و از  هزار نامزد دعوت کرده است تا برای یک گزینش استانی درخواست دهند.

نامزدهای دعوت شده ۳۰ روز کاری زمان دارند تا برای یک گزینش استانی درخواست دهند.