بریتیش کلمبیا در دراو جدید خود از طریق برنامه کاندیدای استانی خود از کارآفرینان و نیروهای کار فنی دعوت به عمل می آورد.

بریتیش کلمبیا در اولین دراو استانی ماه جاری خود از طریق روند های کارآفرینی و پایلوت فنی از نامزدهای مهاجرتی دعوت به عمل آورده است.

استان بریتیش کلمبیای کانادا در تاریخ اول دسامبر از طریق برنامه مهاجرت استانی اکسپرس انتری و مهاجرت های تخصصی خود برای 68 متقاضی دعوت نامه صادر کرده است.

در این پذیرش متقاضیان نیروی کار متخصص و فارغ التحصیل بین المللی از پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا مورد هدف قرار گرفتند.

حداقل امتیاز متقاضیان منتخب 80 بوده است. بریتیش کلمبیا همچنین از طریق روند مهاجرت کارآفرینی  هم دعوت نامه هایی صادر کرد. حداقل امتیاز متقاضیان دعوت شده از طریق این مسیر 121 بوده است.

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا یا به اختصار EEBC متقاضیانی را انتخاب می کند که در سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا پروفایل معتبر دارند.

بریتیش کلمبیا پذیرش های برنامه مهاجرتی خود را تقریبا هر دو هفته یک بار و از طریق دسته های برنامه کاندیدای استانی برگزار می کند.

برای درخواست از طریق مهاجرت های تخصصی یا اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا نامزدها بادی ابتدا از طریق پورتال آنلاین برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا و تحت سیستم ثبت نام مهاجرت های تخصصی آن یک پروفایل ثبت کنند.

متقاضیان براساس فاکتورهای انسانی مانند سن، تحصیلات، تسلط بر زبان انگلیسی و محل استخدامشان مورد ارزیابی قرار می گیرند و یک امتیاز دریافت می کنند.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا در دراو جدید برنامه کاندیدای استانی ۱۹۵ دعوت نامه صادر می کند

اگر یک متقاضی پذیرفته شود، سپس آنها می توانند از گزینش استانی خود برای درخواست اقامت دائم نزد اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا تحت برنامه کاندیدای استانی استفاده کنند.

آن دسته از نامزدهای اکسپرس انتری که گزینش را از بریتیش کلمبیا دریافت می کنند 600 امتیاز اضافی علاوه بر امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند.

برنامه کاندیدای مهاجرتی برتیش کلمبیا یکی از برنامه های استانی کانادا است. از طریق این برنامه ها، استان ها می توانند تازه واردانی که می توانند نیازهای بازار کار کشور را برآورده کنند را برگزینند.

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا از ژانویه سال جاری تا کنون 25 دراو در حوزه فنی برگزار کرده است که حداقل امتیاز متقاضیان آن طی چند ماه از 90 به 80 رسیده است. شایان ذکر است که بریتیش کلمبیا همچنان از کارگران و فارغ التحصیلان در مشاغل و رشته های غیرفنی ادامه می دهد.

بخش تکنولوژی بریتیش کلمبیا ظرف سال های اخیر رشد زیادی داشته است چرا که حجم بالایی از استعدادهای جهانی سیلیکن ولی ایالات متحده را به مقصد کانادا (و بریتیش کلمبیا) ترک می کنند. عمده دلیل این مساله سیاست های مهاجرتی و اقتصادی ذکر شده که منجر به عدم قطعیت و بلاتکلیفی بخش تکنولوژی ایالات متحده شده است. علاوه بر اعتباری که بریتیش کلمبیا در جذب استعدادهای بین المللی دارد، اقلیم معتدل و مجاورت آن با بازارهای آمریکا عامل دیگری برای جذب میروی کار و شرکت ها عنوان شده است.

مطلب مرتبط
بریتیش کلمبیا از ۵۸ نامزد مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورد

گفتنی است پایلوت فنی برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا در سال 2017 راه اندازی شده تا به کارفرمایان فعال در بخش فناوری اطلاعات در جذب و استخدام نیروی کار کمک کند و فرایند مهاجرت نیروی کار و دانشجویان خارجی فعال در این بخش را تسهیل سازد. برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا به صورت هفتگی این پذیرش را برگزار می کند.

بر خلاف سایر مسیرهای مهاجرتی بریتیش کلمبیا، جاب آفرهای Tech Pilot باید حداقل یک ساله باشند. جاب آفرهای بیش از یک سال هم در این مسیر مهاجرتی همچنان معتبر خواهند بود. متقاضیان منتخب برای ارائه درخاست کامل خود 30 روز زمان در اختیار دارند. سپس طی دو تا سه ماه به درخواست هایشان رسیدگی خواهد شد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram