۱۰ انجمن انتاریو که “ایده های خوب” برای مهاجران دارند

پروژه دانشگاه رایرسون اقدامات جوامعی را نشان می‌دهد که برای حمایت از مهاجران قدم های بزرگی برداشته اند.

داستانهای موفق خارج از انتاریو نگاهی بر این موضوع دارد که جوامع کوچک چطور می‌توانند تازه واردان را جذب و حفظ کنند.

مهاجران تمایل دارند به شهرهای بزرگ کانادا بروند که این امر می تواند چالشی برای جوامع روستایی باشد، از این جهت که از داشتن مهاجران برای برآورده کردن نیازهای بازار خود محروم می شوند.

پروژه آینده ی مهاجرت ایده‌هایی را مطرح می‌کند مبنی بر اینکه چطور می توان تازه واردان را در جوامع روستایی کانادایی جذب کرده و از آنها حمایت کرد. بر اساس تحقیقات این دانشگاه پلتفرمی به وجود می‌آید که از طریق آن «ایده های خوب» برای یکپارچه سازی مهاجرت در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

آینده های مهاجرت نیز به پنجاه مورد اشاره می کند که به طور موفق به سکونت تازه واردان در کانادا کمک کرده اند.

شهرهایی از انتاریو وجود دارند که این فهرست را تکمیل می‌کنند موارد دیگر را می توانید در وب سایت مهاجرتی تحت عنوان شهرهای مهاجرتی بیابید.

 

گوئلف

جیم استیل، CEO دنبای کانادا حمایت از ۵۰ خانواده پناهجوی سوری را متقبل می شود و کار خود را در اینجا متوقف نمی‌کند.  او یک ساختار سازماندهی داوطلبانه را برای کمک به سکونت این خانواده ها هماهنگ و تنظیم می کند. دنبای سپس به سراغ ایجاد یک برنامه آموزشی ۹۰ روزه می رود که « راحتی در کانادا» نام دارد که به نیروی کار تازه وارد کمک می کند به آموزش های مخصوص زبان در محل کار و تجارت دسترسی داشته باشند.

مطلب مرتبط
چرا اونتاریو برای مهاجرت به یک سیستم EOI نیاز دارد

 

همیلتون

تعدادی از گروه های جامعه با هم متحد شدند تا در مقابل جرایم کینه ورزی و خصومت با هشتگ HamiltForAll کمپینی تشکیل دهند. گرچه این کمپین به پایان رسیده است این هشتگ همچنان در این روزها فعال است.

 

خلیج شمالی

تازه واردان به خلیج شمالی می توانند از طریق برنامه وام تازه واردان دارای مهارت، تا سقف ۵ هزار دلار برای کمک در زمینه آموزش یا هزینه های مدرک درخواست دهند. این وام در طول یک دوره سه ساله با بهره ۷ درصد باز پرداخت خواهد شد. خلیج شمالی نیز پایلوت مهاجرت شمالی روستایی را راه‌اندازی می‌کند.

 

اتاوا

مرکز سلامت و بهداشت تازه واردان اتاوا خدمات مراقبت و سلامت ویژه فرهنگی را برای مهاجران تازه وارد پیشنهاد میدهد. آنها خدمات ترجمه، کمک در زمینه سلامت و مراقبت های اولیه را به مهاجران تازه وارد به کشور ارائه می دهند.

 

اون سوند

در پاسخ به هجوم پناهجویان سوری در سال ۲۰۱۶ یک زوج کانادایی متأهل یک آموزشگاه زبان به نام مرکز زبان آردن را راه‌اندازی کردند تا به تازه واردان کمک کنند که زبان انگلیسی را بیاموزند. این مرکز نیز میزبان رویدادهای اجتماعی است و به تازه واردان کمک کرده است تا با جامعه ادغام شوند.

مطلب مرتبط
انتاریودر دراو جدید مهاجرتی اش 21 کارآفرین را دعوت می کند

 

منطقه پیل

مرکز تازه واردان پیل و انجمن اونتاریو برای شرکت توسعه آینده جامعه اقدامات استخدام روستایی را ایجاد کرد تا به مهاجران بیکار یا دارای شغل نیمه وقت کمک کند تا در زمینه آموزشی خود کار پیدا کنند.

 

پیتربورو

مرکز جدید کانادایی در پیتر بروس آشپزخانه تازه واردان را در سال ۲۰۱۶ راه اندازی کرد. این اقدامات فرصت تمرین زبان انگلیسی و آموزش مهارت‌های کارآفرینی را در اختیار زنان تازه وارد قرار می دهد. آشپزخانه تازه واردان برای دو سال به کار خود ادامه داده است و اکنون فرصت های آموزشی کوتاه مدت را در زمینه های تهیه غذا و امنیت آشپزخانه ارائه می دهد.

 

خلیج تاندر

علاوه بر تبدیل شدن به بخشی از برنامه مهاجرت شمالی روستایی، خلیج تاندر یک موتور جستجوی کار را راه‌اندازی کرده است که در منطقه شمالی انتاریو، مهاجران را به کارفرمایان مرتبط می سازد. انجمن چندفرهنگی خلیج تاندر بر جذب مهاجران با کمک کردن به کارفرمایان در جهت استخدام نیروی کار خارجی تمرکز دارد.

 

تورنتو

شهرهای مهاجرتی به سازمان های واقع در تورنتو نیز توجه دارند، گرچه مراکز اصلی شهری مشکلی برای جذب مهاجران ندارند. با این وجود برخی از اقدامات که از شهر ناشی می شوند موجب جنبش هایی در جوامع روستایی شده‌اند. برای مثال آشپزخانه تازه واردان که الهامی از آشپزخانه تازه واردان تورنتو و هشتگ HamiltonForAll بود پس از کمپین #TorontoForAll  به وجود آمد.

مطلب مرتبط
انتاریو درگاه ثبت نام برای پیشنهاد کاری کارفرما را بست: روند نیروی کار خارجی

مرکز انجمن دادگاهی اسکدینگ در تورنتو بیزینسی را راه اندازی کرد که فرصتی برای کارآفرینان با درآمد کم بود تا تجارت خود را خارج از کانتینرهای حمل و نقل آغاز کنند.

همچنین، هیئت مدرسه منطقه‌ای تورنتو معلمان داخل شهر را با هدف از بین بردن غرض ورزی و آموزش به آنها در مورد دانش آموزان چند فرهنگی شان به استخدام در آورد و فرصتی برای آموزش فرهنگی و یادگیری از طریق تحصیل و زندگی در این شهر را برای آن‌ها فراهم آورد.

 

ویندزور

برنامه مشارکت اعتبار WE چند ابزار اینترنتی برای برقراری ارتباط تازه واردان با فراهم کنندگان خدمات داخلی را ارائه کند. مشاوران  ملک از YMCA از جنوب غربی اونتاریو با ویندسوریت کار می‌کنند تا یک برنامه سکونتی طراحی شده را ایجاد کنند و به موفقیت شان در جامعه کمک کنند.

 

 

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram