چرا اونتاریو برای مهاجرت به یک سیستم EOI نیاز دارد

تحلیل: داشتن یک سیستم توضیح علاقمندی برای مهاجرت انتاریو برای تعداد بالای متقاضیان به خوبی عمل می‌کند.

اگر سیستم مهاجرتی جدید پیشنهادی انتاریو چراغ سبز را بگیرد مدل زمان بری که در حال حاضر مورد استفاده است از بین خواهد برد.

برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو (OINP) اخیراً پیشنهاداتی برای تغییر قسمت هایی از برنامه خود ارائه داده است مبنی بر اینکه آنرا به یک سیستم توضیح علاقه‌مندی (EOI) تبدیل کند. سیستم جدید از امتیاز بندی برای مورد هدف قرار دادن متقاضیانی استفاده خواهد کرد که به بهترین حالت می توانند نیازهای بازار کار استان را برآورده سازند.

در حال حاضر برنامه‌های کاندیدای استانی انتاریو که با اکسپرس انتری هم راستا نیستند، بر اساس سیستمی کار می کنند که هر کس زودتر وارد شود، زودتر خدمات دریافت می کند. ثبت نام تا زمانی ادامه خواهد داشت که تمام ظرفیت های خالی پر شوند که می تواند ۲۵ دقیقه زمان ببرد. درگذشته برنامه کاندیدای انتاریو در مورد زمان بازگشایی صفحه ثبت نام به مردم اطلاع رسانی می کرد و متقاضیان مجبور بودند تا چند صفحه مرورگر در چند کامپیوتر باز کنند تا بتواند وارد سیستم شوند. مشکلات فنی بسیار روی می‌دهد به این معنا که OINP باید برنامه منسجمی برای افرادی داشته باشد که به خاطر شرایط خارج از کنترل آنها ظرفیت‌های خالی را از دست دادند.

مطلب مرتبط
انتاریو دعوت نامه های نیروی کار متخصص فرانسوی زبان و تجارت های تخصصی جدید را صادر می کند

طبق گفته یک نماینده از سوی OINP به خبر CIC یک سیستم EOI به آنها اجازه می‌دهد تا ورودی و تقاضای بالا برای این برنامه را کنترل کنند و از ابهامات موجود در مورد بازگشایی روندها و مدل موجود به کسانی که زودتر ثبت نام می کنند زودتر خدمات می دهد، جلوگیری کنند‌ .

انتاریو در سال ۲۰۱۹ محبوب ترین مقصد برای مهاجران بود. برنامه کاندیدا استانی آن  به تنهایی حدود 13731 مهاجر  را وارد انتاریو کرد، که شامل 7391 متقاضی اصلی و خانواده‌هایشان بود. از این تعدد، دقیقا نیمی از آن ها از طریق دستگاه‌های مرتبط به اکسپرس انتری وارد استان شدند اما ۴۹ درصد از آنها از طریق روندهای پایه بودند که یک مدل EOI نداشتند.

در ادامه دسته های  مهاجرتی را مرور خواهید کرد که انتاریو قصد دارد برای آنها یک سیستم EOI بسازد:

  • دسته پیشنهاد شغلی کارفرما (نیروی کار خارجی، دانشجویی بین المللی و روند مهارت های مورد نیاز)
  • فارغ التحصیلان ارشد
  • دانشجویان دکترا

سیستم EOI تنها برای  نیروهای کاری ای به کار گرفته می شود که به دنبال اقامت دائم هستند و توانایی کارفرمای کانادایی برای استخدام نیروهای کار خارجی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

این سیستم جدید به برنامه کاندیدای استانی انتاریو اجازه می دهد تا یک دراو کلی یا یک دراو هدفمند برای تعدادی از ثبت‌نام کنندگان خاص برگزار کند. برنامه کاندیدای استانی انتاریو در حال حاضر از طریق روند و اولویت ‌های سرمایه انسانی هم راستا با اکسپرس انتری این کار را انجام می‌دهد. این هدف به برنامه کاندیدای استانی انتاریو اجازه می‌دهد تا با پر کردن ظرفیت های خالی در بازار کار با استعداد های خارجی نیازهای بازار کار استان را برآورده کند. برنامه کاندیدای استانی انتاریو ذکر می‌کند که ضوابط موجود برقرار باقی خواهند ماند تا تضمین کنند که کانادایی ها هنوز شانسی برای درخواست شغل های موجود دارند.

مطلب مرتبط
برنامه گزینش استانی انتاریو 703 نامزد اکسپرس انتری را دعوت می کند

متقاضیان احتمالی بر اساس پروفایل EOI خود یک امتیاز دریافت می‌کنند. امتیازات بر اساس عوامل مختلفی مانند تحصیلات و تسلط بر زبان تخصیص داده می‌شوند. انتاریو سپس برای متقاضیان با بالاترین امتیازها دعوت نامه های درخواست گزینش استانی را صادر می‌کند.

برنامه کاندیدای استانی انتاریو می‌گوید سیستم EOI به استان‌ها اجازه می‌دهد برنامه کاندیدای استانی را مدیریت کنند که متقاضیان مناسبتر را در اولویت قرار دهد.

در حال حاضر بسیاری از استان‌ها از سیستم EOI برخوردار هستند که از طریق آن می توانند درخواست های مهاجرتی را مدیریت کنند مانند؛جزیره پرنس ادوارد, نیو برانزویک، کبک، منیتوبا،ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا. سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال نیز از یک سیستم امتیاز محور برای دعوت مهاجران استفاده می کند.

نظر دادن در مورد سیستم پیشنهادی جدید بیست و سوم ماه اکتبر برای عموم آزاد است. OINP می‌گوید سیستم EOI را تا اوایل سال ۲۰۲۱ راه اندازی خواهد کرد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram