انتاریو از ظرفیت برنامه کاندیدای استانی فراتر می رود

نگاهی به قرعه کشی های سال ۲۰۲۰ استان انتاریو و آینده آن.

انتاریو در سال جاری بیش از ۸۰۰۰ گزینش استانی برای نامزدهای مهاجرتی صادر کرده است که بیش از ظرفیت در نظر گرفته شده برای این استان بود.

دولت فدرال در اصل ۷۶۰۰ ظرفیت از ۶۱ هزار متقاضی که انتظار می رفت از طریق برنامه های کاندیدای استانی در سال ۲۰۲۰ به کشور وارد شوند، را برای صدور گزینش استانی برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو در نظر گرفته بود.

اما انتاریو این سال را با صدور ۸۰۵۰ گزینش استانی در تمام روند های مهاجرتی خود به اتمام رساند، که شامل ۴۰۰ گزینش اضافی دیگر است که انتاریو توانست آنها را از ظرفیت های اضافی در طی سال بگیرد، ۵۰ گزینش دیگر برای شغل های با تخصص متوسط بود.

تمام درخواست های جدید و درخواست های در دست بررسی، تحت ظرفیت گزینش سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته خواهند شد. ظرفیت انتاریو برای سال ۲۰۲۱ هنوز عنوان نشده است. اما طبق برنامه جدید منتشر شده در مورد مهاجرتی سه سال آینده، می دانیم که برنامه کاندیدای استانی در سه سال آینده بیش از ۸۰۸۰۰ مهاجرا در دستور کار خود در نظر خواهد گرفت.

انتاریو در پانزدهم دسامبر سال جاری آخرین دراو خود را انجام داد برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو یک دراو حوزه فنی انجام داد و ۶۶۸ دعوت نامه به متقاضیان اکسپرس اینتری ارائه داد که در شغل های حوزه فنی دارای تجربه کاری بودند. در همان روز به انتاریو از ۱۹ نفر برای درخواست تحت روند کارآفرینی برنامه کاندیدای استانی دعوت نمود.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی انتاریو از 668 نامزد مهاجرتی در دراو جدید حوزه تکنولوژی خود دعوت به عمل می آورد

 

در سال ۲۰۲۱ آنتاریو سیستم توضیح علاقه مندی را راه اندازی خواهد کرد

دسته پیشنهاد شغلی کارفرمای اونتاریو در حال حاضر بر اساس اولویت با افرادی که زودتر ثبت نام کرده اند می باشد، با این وجود برای استان و متقاضیان احتمالی در گذشته مشکلاتی را به وجود آورده است. برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو در مورد بازگشایی درگاه ثبت نام اطلاع رسانی خواهد کرد، و متقاضیان  برای پر کردن و ثبت پرونده خود وارد سیستم می شوند سپس پورتال آنلاین در چند دقیقه بسته می‌شود یا سیستم دچار مشکل می‌شود.

در نوامبر این اتفاق افتاد. انتاریو پیشنهاد شغل کارفرما: درگاه ثبت نام روند دانشجویی بین المللی, را بازگشایی کرد اما به خاطر مشکلات فنی آن را بست. بعد اذان برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو اعلام کرد که ۱۴۲۶ متقاضی ثبت نام کرده بودند و با افرادی که گزارش داده بودند هنگام ثبت پرونده خود با خطا روبرو شدند تماس خواهد گرفت.

از آنجایی که این روش برای استان یا متقاضیان کرد خوبی ندارد آنتاریو اعلام کرد که در اوایل سال ۲۰۲۱ سیستم توضیح علاقمندی راه‌اندازی خواهند کرد. استان‌های دیگر مانند منیتوبا و ساسکچوان در حال حاضر از این سیستم برای مدیریت درخواست ها استفاده می‌ کنند.

متقاضیان در آینده بر اساس پروفایل توضیح علاقه مندی شان یک امتیاز دریافت می کنند. این امتیاز بر اساس عوامل مانند تحصیلات و تسلط زبانی به آنها داده می‌شود سپس انتاریو برای متقاضیان با بالاترین امتیازات دعوت نامه صادر می کند تا بتواند از آن طریق برای گزینش استانی درخواست خود را ارائه دهند.

مطلب مرتبط
انتاریو در خواستهای برای دانشجویان بین المللی را باز و بسته می کند

دسته های مهاجرتی که انتالیا قصد ایجاد پروفایل توضیح علاقمندی برای آنها را دارد عبارتند از:

  • دستگاه پیشنهاد شغلی کارفرما (نیروی کار خارجی,دانشجوی بین المللی و روند مهارت های مورد نیاز)
  • فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد
  • فارغ التحصیلان مقطع دکتری

سیستم جدید به برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو اجازه می دهد تا قرعه کشی های کلی و هدفمند خود را بر اساس نیازهای استان انجام دهد. در حال حاضر از طریق روند اولویت های سرمایه انسانی برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو این کار را انجام می‌دهد.

انتظار می رود اوایل سال ۲۰۲۱ این استان بتواند از سیستم جدید بهره‌مند شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram