احتمالاً انتاریو به سوی سیستم Expression of Interest حرکت می کند

تغییرات پیشنهادی به برنامه گزینش استانی انتاریو  (OINP) اجازه می دهد تا به طور استراتژیک پذیرش ها را کنترل کند، حساسیت بازار کاری اش را افزایش دهد و بتواند بهتر نیازهای بازار کار منطقه ای را برآورده کند.

اونتاریو جزئیات تغییرات برنامه ریزی شده برای برنامه کاندیدای مهاجرتی انتاریو را منتشر کرده است.

اصلاحات پیشنهادی،سیستم توضیح علاقه‌مندی (EOI) رابرای روندهای موجود زیر از برنامه کاندیدای مهاجرتی اونتاریو (OINP) ارائه می دهد:

  • دسته پیشنهاد شغلی کارفرما: نیروی کار خارجی
  • دسته پیشنهاد شغلی کارفرما: دانشجو بین المللی
  • دسته پیشنهاد شغلی کارفرما: مهارت های مورد نیاز
  • فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد
  • فارغ التحصیلان مقطع دکتری

 

انتشار اخبار روز سه‌شنبه از اونتاریو شامل اطلاعات اولیه در مورد این است که متقاضیان چطور می‌توانند بر اساس پول جدید EOI رتبه بندی و انتخاب شوند.

به عنوان اولین گام، متقاضیان OINP برای تایید یک پروفایل در سیستم جدید EOI دعوت خواهند شد که آنها را در یک پول قرار می دهد. سپس از آنها خواسته می‌شود تا اطلاعات شخصی و سرمایه های انسانی یا اطلاعات دیگر در مورد بازار کار را در اختیار ایشان قرار دهند که ممکن است بر اساس این اطلاعات یک دعوت نامه برای درخواست (ITA) دریافت کنند.

طبق پیشنهاد عنوان شده از سوی انتاریو متقاضیان بر اساس اطلاعاتی که در EOI ارائه می دهند رتبه بندی می شوند. اونتاریو امتیازات را مورد بازبینی قرار خواهد داد و برای انتخاب ثبت نام کنندگان دعوت نامه درخواست ارسال خواهد کرد. افرادی که دعوت نامه را دریافت می کنند می توانند تحت روند برنامه گزینش استانی برای گزینش درخواست دهند.

مطلب مرتبط
اونتاریو در اولین دراو فنی ۲۰۲۱ خود از ۱۱۸۶ متقاضی اکسپرس انتری دعوت می کند

فرایند درخواست EOI پیشنهادی مشابه روندی است که تحت سیستم اکسپرس انتری فدرال استفاده می شد، درست مانند سیستم های EOI برنامه گزینش استانی در استانهای دیگر.

پول اکسپرس انتری شامل پروفایل نامزدها تحت برنامه نیروی کار متخصص فدرال، دسته تجارت های تخصصی فدرال و دسته تجربه کانادایی است.

سیستم اکسپرس انتری معمولا هر دو هفته یکبار، دوره های منظم صدور دعوت نامه را برگزار می کند، و تاکنون در سال جاری از ۶۹۹۵۰ نامزد مهاجرتی برای درخواست اقامت دائم در کانادا دعوت به عمل آورده است.

درست مانند انتاریو نامزدهای واجدشرایط در سه برنامه مهاجرتی که تحت کنترل اکسپرس انتری است، تحت سیستم رتبه بندی یک امتیاز دریافت می کنند که به خاطر عواملی مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری تخصصی و تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه در نظر گرفته می شود.

در حال حاضر انتاریو جزئیاتی در مورد عوامل یا امتیازات کل را ارائه نداده است، به جز اینکه گفته می شود اختصاص امتیاز بر اساس عوامل مختلف مانند تحصیلات و تسلط بر زبان است.

اونتاریو نیز عنوان کرد که یک دروا هدفمند و کلی برگزار خواهد کرد و تخصیص امتیاز EOI را در وبسایتشان منتشر خواهد کرد.

اونتاریو اعلام کرد که تغییرات پیشنهادی به مدیریت استراتژیک تر ورودی اشاره دارد، و حساسیت بازار کار اونتاریو را افزایش می دهد و می تواند بهتر از قبل نیازهای بازار کار منطقه ای را برآورده سازد.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی انتاریو در 10 شغل مشخص از متقاضیان اکسپرس انتری دعوت می کند

در گذشته برخی از ۵ روند گزینش استانی انتاریو تحت تاثیر مشکلات در دریافت درخواست ها بوده است. اخیراً پیشنهاد شغلی کارفرما: پرونده دانشجوی بین المللی چند دقیقه قبل پیش از رسیدن به حداکثر ظرفیت خود باز و سپس بسته شد. در جولای، پیشنهاد شغلی کارفرما: روند نیروی کار خارجی نیز تنها ساعاتی پس از بازگشایی به محدودیت ثبت‌نام خود رسید.

رویکرد «اولین فرد ثبت‌نام کننده اولین خدمات را دریافت میکند» انتقادات بسیاری را به خود جلب کرده است، بر این اساس که افرادی که به راحتی می توانند به اینترنت پر سرعت دسترسی پیدا کنند را در اولویت قرار میدهد.

تمام تغییرات پیشنهادی پس از از دوره ۴۵ روزه شور عمومی وارد مرحله اجرا می‌شود که این دوره تا ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ ادامه دارد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram