کانادا 30 روز دیگر به محدودیتهای سفر بین المللی اضافه می کند

محدودیتهای سفر ناشی از ویروس کرونا و  الزامات مربوط به قرنطینه اجباری تا پایان ماه سپتامبر تمدید می شوند.

کانادا محدودیتهای سفر برای مسافران خارجی که به کشور وارد می شوند را برای یک ماه دیگر تمدید می کند زیرا همچنان ویروس کرونا بعنوان تهدیدی برای امنیت عمومی محسوب می شود.

محدودیتهای سفر تا 30 سپتامبر افزایش می یابند. این سومین تمدید زمانی محدودیتهای سفر به کانادا است که از 18 مارس شروع و تا 30 ژوئن برقرار بود. دولت فدرال ماه به ماه وضعیت ویروس کرونا را مورد بازبینی قرار داده است و سیاستهای سفر را مطابق با آن تنظیم کرده است.

علاوه براین، دستور اجباری قرنطینه که از ماه مارس برقرار بود نیز تمدید یافته است. مسافران معاف از این محدودیتها مجبور خواهند بود تا در صورت مجاز به ورود به کانادا برای یک دوره 14 روزه خود را قرنطینه کنند.

چه کسی به کانادا وارد می شود؟

طبق اظهارات اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) گروه های زیر از محدودیتهای سفر معاف هستند:

  • شهروندان کانادایی
  • مقیمان دائمی
  • برخی از افراد که برای اقامت دائم کانادایی تایید شده اند.
  • برخی از نیروهای کار خارجی موقتی
  • برخی از دانشجویان بین المللی
  • اعضای خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی(همسران یا شریکان زندگی، کودکان وابسته، کودکان وابسته کودکان وابسته، والدین یا ناپدری یا نامادری، سرپرست یا معلم خصوصی)
مطلب مرتبط
از ۲۰ دسامبر، کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع کرد

کانادا هنوز پذیرای مهاجران است

کانادا هنوز پذیرای مهاجرانی است که حمایت کننده بازار کار هستند و به جبران وضعیت اقتصادی کمک می کنند. در این ماه گذشته کانادا روشی را برای اقامت دائم برای پناهجویان شاغل در بخش سلامت و بهداشت کشور تنظیم کرد.

IRCC نیز یک سیاست موقتی جدید را معرفی می کند که در این سیاست افراد بازدید کننده از کانادا که پیشنهاد شغلی کانادایی داشتند می توانند بدون اجبار برای ترک کشور برای مجوز کاری درخواست دهند.

برنامه های مهاجرتی نیز می توانند فعال باقی بمانند، و از نامزدهای مهاجرتی دعوت کنند تا گام های بعدی در جهت اقامت دائم را بردارند.

اکثر ITA ها تاکنون از طرف اکسپرس انتری صادر شده اند

گرچه تعداد مقیمان دائمی که در کانادا پذیرفته شده اند هنوز در مقایسه با سال گذشته کمتر است، طبق اطلاعات اخیر منتشر شده در IRCC، در سال 2020  نسبت به سال قبل، دولت فدرال بواسطه سیستم اکسپرس انتری دعوت نامه های بیشتری برای درخواست اقامت دائم را صادر کرده است.

در ماه آگوست 4 دراو اکسپرس انتری انجام شد. کانادا بواسطه برنامه های فدرال تحت مدیریت اکسپرس انتری از نامزدها دعوت کرد، که شامل برنامه نیروی کار متخصص فدرال، برنامه تجارتهای تخصصی فدرال، و دسته تجربه کانادایی می شود.

مطلب مرتبط
کانادا اطلاعات مربوط به ورود خانواده درجه دو و مسافران برای همدردی، را منتشر می کند.

کانادا نیز یک دراو اکسپرس انتری را برگزار کرد که برای افرادی تنظیم می شود که در برنامه گزینش استانی(PNP) شرکت دارند. نامزدهای اکسپرس انتری که بواسطه PNP  گزینش استانی را دریافت می کنند به طور خودکار 600 امتیاز اضافه بر سیستم رتبه بندی جامع دریافت می کنند و از اینرو این امر تضمین می کند که در یک دراو اکسپرس انتری یک ITA دریافت خواهند کرد.

دراو های PNP در این ماه توسط استانهای بریتیش کلمبیا، ساسکچوآن، مانیتوبا، انتاریو و جزیره پرنس ادوارد برگزار می شود.

آینده مهاجرت کانادایی

دولت فدرال و مردم کانادایی هنوز نگاه مثبتی به مهاجرت دارند. با این وجود شیوع جهانی نشان داده است چالشهای اقتصادی در کانادا و در خارج از مرزهای آن مهاجرت را تحت تاثیر قرار می دهد.

عموما افراد خارجی هنوز نسبت به مهاجرت به کانادا از خود تمایل نشان می دهند، همانطور که بسیاری از گزارشات نشان می دهند که از نظر مهاجران دشواری های اقتصادی در کانادا به اندازه کشورهای آنها سخت نیست. به طور همزمان، رکود اقتصادی در کشورهای خارجی ممکن است شرایط را به نحوی برای مردم دشوار کند که نتوانند هزینه های مربوط به اقدامات مهاجرت به کانادا را پرداخت کنند، درحالیکه این مبالغ امسال افزایش یافته اند.

مطلب مرتبط
کانادا یک ماه دیگر به محدودیتهای سفر اضافه کرد

دولت کانادا نیز باید شرایط سیاسی و اقتصادی را مورد ارزیابی قرار دهد تا تصمیم بگیرد که اهداف مهاجرتی بعد از سال 2020 چگونه خواهند بود. کانادا تا اول نوامبر از روشهای مهاجرتی چندساله خود پرده برداری خواهد کرد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram