کانادا یک ماه دیگر به محدودیتهای سفر اضافه کرد

افزایش میزان ابتلا خارجی به COVID-19 بازگشایی مرزها برای مسافران بیشتر را برای کانادا دشوار کرد

 

خبرCIC این خبر را گرفته است که کانادا محدودیتهای سفری که برای اولین بار  با شیوع ویروس کرونا برای اکثر مسافران خارجی در نظر گرفته بود را افزایش می دهد.

کانادا به تازگی یک دستور در شورا را صادر کرده بود که اعلام می کرد محدودیتهای سفر یک ماه دیگر، تا 31 آگوست، تمدید خواهد شد.

در اواسط ماه مارس، کاندا محدودیتهای سفر را اعلام کرد.

اساسا، محدودیتها تا 30 ژوئن برقرار بودند اما پس از پایان ماه آخر، کانادا آن را تا امروز، 31 جولای تمدید کرد.

در حال حاضر چه کسی می تواند وارد کانادا شود؟

طبق اظهارات اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا(IRCC)، افراد زیر کسانی هستند که می توانند در حال حاضر وارد کانادا شوند:

  • شهروندان کانادایی
  • تابعان دائمی
  • افرادی که برای اقامت دائم کانادایی مورد تایید قرار گرفته اند
  • برخی از نیروهای کار خارجی موقت
  • برخی از دانشجویان بین المللی
  • اعضای خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و تابعان دائمی(همسران یا زوج های عرفی، فرزندان وابسته، فرزند وابسته ی فرزند وابسته، والدین یا ناپدری و نامادری، قیم یا سرپرست)

 

منحنی ویروس کرونا کانادا شاهد یک روند رو به پایین است.

تصمیم گیری برای تمدید محدودیتها به میزان بالای مورد های COVID-19 خارجی وابسته است، که با موقعیت کانادا در تقابل است. همانطور که اطلاعات سازمان سلامت جهانی(WHO) نشان می دهد، متاسفانه موردهای روزانه مبتلا به COVID-19 در سرتاسر دنیا در حال افزایش است.

مطلب مرتبط
تولیدات تلویزیونی و سینمایی در کانادا از سر گرفته می شوند

 

کانادا یک ماه دیگر به محدودیتهای سفر اضافه کرد

از زمان تجربه اوج ابتلا به ویروس کرونا در آوریل، کانادا شاهد پایین آمدن منحنی ابتلا بوده است.

در اکثر قسمتها،  از ابتدای ژوئن موردهای جدید ابتلا زیر 400 نفر در روز بوده اند. در اواسط جولای موردهای ابتلا افزایش یافتند اما در هفته های اخیر موردهای روزانه یکبار دیگر به زیر 400 مورد رسیدند.

از آغاز شیوع، کانادا ممنوعیتهایی را مطرح کرد که از آن زمان به بعد به طور جشمگیری ساده شده اند. با این وجود فاصله گذاری اجتماعی و ضوابط امنیت عمومی دیگر(مانند، پوشش ماسک) پابرجا باقی می ماند. این ضوابط، که شامل محدودیت سفر خارجی است به پایین آمدن ویروس کرونا در کانادا منجر شده است.

کانادا یک ماه دیگر به محدودیتهای سفر اضافه کرد

 

سیستم مهاجرت کانادا همچنان در حال کار

در کل دوره ی شدت گرفتن ویروس کرونا، کانادا دراو های اکسپرس انتری را ادامه داد، و از نامزدهای مهاجرتی برای درخواست اقامت دائم دعوت کرده است. با این وجود دراوهای دو هفته ایی تنها نامزدها از دسته تجربه کانادایی ، و افراد دارای گزینش استانی را انتخاب کردند. کانادا در اوایل جولای، یک دراو برای تمام برنامه ها انجام داد که شامل نامزدهای برنامه نیروی کار متخصص فدرال نیز بود. باتوجه به فعالیتهای پیشین دولت، انتظار می رود هفته بعد حداقل یک دراو اکسپرس انتری انجام شود.

مطلب مرتبط
فرستادن کودکان به مدرسه در کانادا از ایالات متحده در حین محدودیتهای سفر

برنامه نامزدی استانی(PNP) نیز  درطول دوره شیوع کار کرده است، گرچه اکثر استانهای قبل ضوابط خاصی را اجرا کرده اند. برای مثال، ساکسچوآن تصمیم گرفته است تا به نامزدها کمک کند تا شانس خود برای اقامت دائم را از دست ندهند، و آلبرتا تنها مهاجرانی را دعوت می کند که در استان هستند. مهاجران امیدبخش از بریتیش کلمبیا، آلبرتا، ساکسچوآن، مانیتوبا، انتاریو، نوا اسکاتیا، و جزیره پرنس ادوارد دعوت شده اند. کبک نیز نامزدهای مهاجرتی را دعوت کرده است.

نیروی کار خارجی موقتی از محدودیتهای سفر معاف هستند و نسبت به گروه‌های دیگر مهاجران و ساکنان موقتی کمتر تحت تاثیر قرار گرفته اند. آنها نیز تا زمانی می‌تواند به کانادا وارد شوند که هدف از سفر شان غیر اختیاری بوده و بر اساس صلاحدید خودشان نباشد.( برای مثال برای کار در شغلی وارد کانادا می شوند که پیش از رسیدن شان برای آنها انتخاب شده باشند)

کانادا نیز تلاش می‌کند تا از دانشجویان بین‌المللی حمایت کند و امکان مطالعه آنلاین را در اختیار آنها قرار می‌دهد تا برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی واجد شرایط باشند. برخی از دانشجویان بین المللی در حال حاضر از محدودیتهای سفر معاف هستند و کانادا نیز یک مجوز تحصیلی دومرحله‌ای موقتی را در دست اجرا دارد.

مطلب مرتبط
محدودیت های مرزی ایالات متحده و کانادا برای هفتمین بار تمدید می شود

 

برای باقی سال ۲۰۲۰ چه انتظاری می رود

کانادا نظارت بر موقعیت ویروس کرونا را، به طور داخلی و خارجی، ادامه خواهد داد، تا برای باقی سال مقررات سفر خود را تعیین کند.

با وجود تمدید محدودیت های سفر امروز، کانادا در میانه راه برای بررسی این است که آیا معافیت های اضافی تعیین کند یا خیر.

طبق خبری که پیشتر در این هفته از سوی خبر CIC اعلام شد دولت کانادا در حال حاضر درحال صحبت با استان ها، مناطق، دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزشی دیگر است تا در مورد اینکه چگونه به روشی ایمن، پذیرای دانشجویان بین المللی باشند به نتیجه گیری برسند.

مانند شرایط زمان آغاز شیوع، ممکن است کانادا به تدریج معافیت های بیشتری را در ماه آینده اعلام کند.

در این مدت اهداف سیاستهای مهاجرتی نسبت به شرایط پیش از شروع بدون تغییر پابرجا باقی خواهند ماند. کانادا طبق برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۰-۲۰۲۲ خود گام بر می دارد. با توجه به در نظر گرفتن اهمیت مهاجرت برای تقویت اقتصاد کشور به نظر نمی‌آید که کانادا در سیاست‌های مهاجرتی خود تغییر چندانی حاصل کند

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram