ردکردن این
کانادا محدودیت های سفر را تا فوریه تمدید می کند

تاریخ انتشار

دولت فدرال بعنوان بخشی از تلاش های خود جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، محدودیت های سفر را تا فوریه تمدید می کند.

کانادا تا 21 فوریه 2021، محدودیت سفرهای بین المللی غیر از ایالات متحده را تمدید می کند.

تمدید محدودیت های سفر طولانی مدت توسط وزیر امنیت سلامت عمومی فدرال، بیل بلیر اعلام شدند.

به گفته او “دولت ما هرگز برای حفاظت از سلامت کانادایی ها در مقابل ویروس کرونا تامل نمی کند در حالیکه با همتایان بین المللی خود تجارت های مهمی داریم”.

بلیر هفته گذشته اعلام کرد که محدودیت های اعمالی از سوی مسافران ایالات متحده حداقل تا 21 فوریه معتبر خواهد بود. مرز کانادا- ایالات متحده از ماه مارس برای سفر های غیر ضروری بسته شده است و این تصمیم مشترک توسط واشنگتن و اوتاوا چندین بار تمدید شده است.

برای حفاظت از کانادایی ها در مقابل ویروس کرونا، دولت فدرال ضوابط مربوطه به محدودیت های سفر بین لمللی را نیز از ماه مارس برای محدود کردن سفر به کانادا اعمال کرده است. این محدودیت ها اکثر سفر های غیر ضروری و اختیاری به کشور را ممنوع می کند.

شهروندان و تابعان کانادا ممکن است به کانادا برگردند و پذیرای اعضای خانواده درجه یک و درجه دو خود باشند.

از 7 ژانویه 2021، کانادا مسافران هوایی بین المللی بالای 5 سال را ملزم کرده است تا آزمایش منفی ویروس کرونای خود که 72 ساعت قبل از سفر انجام شده است را ارائه دهند. این آزمایش منفی باید پیش از سوار شدن به هواپیما ارائه شود.

نمایش خبر  مسافران کانادا به آزمایش ویروس کرونا منفی نیاز دارند

اداره حمل و نقل کانادا در 31 دسامبر از شروط مربوط به آزمایش پیش از سفر اطلاع رسانی کرد. این شرط مسافران را از داشتن قرنطینه اجباری 14 روزه معاف نمی کند. پیش از رسیدن به کانادا یک برنامه قرنطینه 14 روزه باید آماده شده و ارائه شود.

مسافران کانادا نیز باید از اپلیکیشن ArriveCAN برای ارسال اطلاعات به مسئولان خدمات مرزی کانادایی استفاده کنند تا از شوابط ویروس کرونا در مرز تبعیت کرده باشند. این اپلیکیشن برای ثبت خود ارزیابی های مسافران ارائه اطلاعات تماس آن ها است به نحوی که مناطق و استانهای کانادا بتوانند مطمئن شوند که آنها دوره قرنطینه خود را به اتمام رسانده اند.

قرنطینه در کانادا اجرا می شود و افرادی که آن را انجام ندهند جریمه و یا حبس خواهند شد.

در روزهای اخیر، نهاد خدمات مرزی کانادا و مسئولان دولتی پیش بینی کرده اند که محدودیتها و کنترلها بر مسافران بسیار سختگیرانه بوده است. نخست وزیر کبک دولت فدرال را فراخواند تا پروازهای بین المللی غیر ضروری را محدود کند.

تعطیلی های اخیر ناشی از اوج گرفتن ویروس به این نگرانی ها دامن زده است. قوانین دیگر کنترلی شامل ضوابط بررسی و مراقبت، یا تغییر رویه های کنترل مرزی هستند.

تعداد مبتلایان ویروس کرونا همچنان در بسیاری از بخشهای کانادا در حال افزایش هستند و این تعداد در 20 ژانویه 723920 اعلام شد. آلبرتا، بریتیش کلمبیا و کبک به وجود تلاشها برای جلوگیری از انتشار ویروس وضعیت بهتری دارند گرچه مسئولان این استان ها براین باورند که هنوز برای کاهش محدودیت های موجود زود است.

نمایش خبر  قهرمانان آماتور از محدودیت های سفر به ویروس کرونا در کانادا معاف هستند