کانادا قرارداد جدید جنبش جوانان را با ایتالیا امضا می کند

بیشتر ایتالیایی ها و کانادایی ها اکنون برای یک ویزای تعطیلات کاری در کشور دیگر واجد شرایط شناخته می شوند.

کانادا و ایتالیا قرارداد جنبش جوانان خودرو که از پیش امضا کرده بودند را تمدید می کنند که به افراد بیشتر اجازه می دهد تا تعطیلات کاری طولانی تری را در کشور دیگر داشته باشند.

وزیر مهاجرت کانادا مارکو مندیچینو و وزیر امور خارجه ایتالیا، لویگو دی مایو، قرارداد دوجانبه جدید را در تاریخ یازدهم دسامبر امضا کردند.

ایتالیایی‌ها و کانادایی ها بین ۱۸ تا ۳۵ سال اکنون می‌توانند تا حداکثر ۱۲ ماه در کشور دیگری کار و سفر کنند. همچنین می‌توانند برای تمدید مجوز کاری خود برای یک سال دیگر درخواست دهند و می توانند برای حداکثر ۲۴ ماه در کشور دیگری زندگی کند.

جوانان نیز می توانند از طریق برنامه‌های شغل های جوان و شرکت های بین المللی تجربه کاری به دست بیاورند.

برنامه تجربه بین‌المللی کانادا به جوانان اجازه می دهد تا تجربه کار بین المللی داشته باشند. گرچه شروع به ویروس کرونا محدودیت های سفر در سرتاسر دنیا را به وجود آورده است که این قرارداد با ایتالیا فرصت های جدیدی برای کار در آینده و سفر پس از از برداشته شدن محدودیت های ایجاد خواهد کرد. در حال حاضر تنها جوانان با پیشنهاد شغلی معتبر می‌توانند تحت این برنامه به کانادا سفر کنند.

مطلب مرتبط
شرط آزمایش ویروس کرونا برای مسافرانی که به کشور وارد می شوند

کانادا و استرالیا از سال ۲۰۰۶ این توافقنامه را امضا کرده اند. این توافقنامه جدید پس از تصویب در کانادا و ایتالیا اجرا خواهد شد.

به گفته مندیچینو در یک رسانه،«بسیار خوشحالم که می توانیم با ایتالیا این قرارداد را امضا کنیم،که فرصت های بیشتری را برای جوانان به کانادا و ایتالیا فراهم می کند تا از این طریق بتوانند در کشور دیگر با امنیت کار و زندگی کنند. ما در دنیایی زندگی میکنیم که کشور ها با هم در ارتباط هستند و افرادی که که به دنیا سفر کرده اند نوآوری ها و خلاقیت هایی را از خود به نمایش می گذارند،زیر چشم هایشان به ایده‌های جدید،و نگرش‌های نوعی باز شده است»

بیش از یک و نیم میلیون نفر در کانادا از ایتالیایی ها هستند که یکی از بزرگترین جوامع ایتالیایی در دنیا خارج از ایتالیا می باشد.

از سال ۲۰۰۸، بیش از ۲۰۰۰۰۰ کانادایی،  در برنامه تحربه کار بین المللی مشارکت داشته اند.‌

 

تجربه بین المللی

کانادا با ۳۶ کشور دیگر دارای توافقنامه جنبش جوانان است. بر اساس این قرارداد های  دوجانبه، جوانان دو طرف این توافقنامه می‌توانند در این کشورها کار و سفر کند. جوانان کانادایی نیز می‌توانند در این کشورها کار بکنند.

سه دسته تحت برنامه تجربه بین‌المللی وجود دارد:

  • ویزای تعطیلات کاری که مردم مجوز کار باز می گیرند که به آنها اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کشور میزبان کار کنند.
  • شرکت کنندگان شرکت‌های بین‌المللی که مجوزهای کار مخصوص کارفرما را دریافت می کنند که دانشجویان اجازه می دهد تا در زمینه تحصیلات خود تجربه به دست بیاورند.
  • افراد شاغل جوان آن که مجوز کار مخصوص کارفرما دارند، تا بتوانند تجربه کار حرفه‌ای مورد نظر با در دوران کاری خود به دست آورند.
مطلب مرتبط
ضوابط محدودیت در سفر: ابلاغیه برنامه COVID-19

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram