کانادا راهنمایی های لازم برای ورود دانشجویان بین المللی در طول دوران شیوع ویروس کرونا را ارائه می دهد

اکنون برخی از راهنمایی های مهم برای دانشجویان بین المللی در مسیر کانادا در وبسایت دولت قابل مشاهده است.

دولت فدرال مجموعه ای از دستورالعمل های مورد نیاز دانشجویان بین المللی که در حال آمدن به کانادا هستند را منتشر کرده است.

این مجموعه دستورالعمل ها و راهنمایی ها برای دانشجویان بین المللی با نام « کوید: راهنمایی برای دانشجویان بین المللی که از خارج از کشور وارد کانادا می شوند» شناخته می شود. دولت نقش و مسئولیت های موسسات آموزش عالی تعیین ‌شده، استان‌ها و مناطق و همچنین دولت کانادا در حمایت از دانشجویان بین المللی مطرح می کند.

این راهنمایی ها و دستورالعمل ها با توصیه های بهداشتی نهاد سلامت عمومی کانادا هم راستا است.

در اینجا به برخی از مهمترین نکات این راهنمایی ها و دستورالعمل ها اشاره می کنیم. دانشجویان بین المللی می توانند فهرست کامل راهنمایی ها و دستورالعمل ها را در وب سایت رسمی دولت ببینند.

 

پیش از ورود به کانادا چه نکاتی را باید بدانیم

هر دانشجوی بین المللی یا اعضای خانواده همراه او با علایم ویروس کرونا مجاز به ورود به هواپیما نخواهد بود. اگر علایم و نشانه‌های ویروس به محض رسیدن به کانادا خود را نشان دهد یک مسئول سلامت در کانادا بررسی های لازم را انجام خواهد داد و ممکن است به فرد اجازه ورود به کشور داده نشود، یا برای یک بررسی پزشکی به بیمارستان انتقال داده شود.

مطلب مرتبط
اعضای خانواه TFW چطور می‌توانند با وجود محدودیت های سفر به کانادا بیایند.

دانشجویان بین المللی مجاز هستند برای تحصیل در مرکز آموزشی که دارای برنامه آمادگی ویروس کرونا است به کانادا بیایند. فهرست موسسات تایید شده در وبسایت رسمی دولت به روز رسانی می شود.

دانشجویان بین المللی نیاز به مجوز تحصیل یا تایید مجوز تحصیل دارند اما این به خودی خود یک مجوز سفر محسوب می شود. اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا زمانی که مجوز سفر به دانشجو ارائه می شود با آنها تماس حاصل می کند.در صورتی که تغییراتی در شرایط موسسه آموزشی مربوطه یا استان و منطقه ایجاد شود این مجوز می تواند باطل شود.

به منظور داشتن امکان ورود به کانادا، دانشجویان بین المللی باید به مسئولان خدمات مرزی نشان دهند که برای اهداف غیر اختیاری به کانادا وارد می‌شوند و این که در یکی از موسسات آموزشی تایید شده دولت قصد تحصیل دارند. اگر دانشجویان بین المللی نتوانند این شرایط را برآورده کنند ممکن است پرونده و درخواست آنها رد شود.

اعضای خانواده درجه ۱ مجاز به همراهی دانشجویان بین المللی هستند. این شامل همسر، کودکان وابسته، والدین قانونی آنها یا سرپرست دانشجویان درصورتیکه کمتر از ۱۸ سال هستند، خواهد بود. اعضای خانواده نیز باید اثبات کنند که برای هدف غیر اختیاری و دلایل خارج از اختیارات آنها قصد ورود به کانادا دارند مانند کمک کردن به دانشجو برای زندگی در کانادا.

مطلب مرتبط
از ۲۰ دسامبر، کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع کرد

 

برنامه های قرنطینه

دانشجویان بین المللی و اعضای خانواده همراه آنها باید پس از ورود به کشور برای ۱۴ روز قرنطینه شوند. آنها باید در طول سفر و همچنین در محل قرنطینه خود ماسک یا پوشش صورت داشته باشند.

پیش از ورود به کانادا دانشجویان باید یک برنامه قرنطینه آماده کرده باشند. مسئولان مرزی نیز در زمان تصمیم گیری برای ورود دانشجویان این برنامه را مد نظر قرار می دهند.

در مدت زمانی که دانشجویان در دوران قرنطینه هستند باید اثبات کنند که مسکن شخصی دارند و به طور مداوم خود را از لحاظ نشانه ها و علایم مختلف مورد بررسی قرار می‌دهند. مجاز به ورود به مکانهای عمومی و مشترک نیستند. باید برنامه دسترسی به غذا و دارو های ضروری را تنظیم کرده باشند. علاوه بر فاصله‌گذاری فیزیکی باید از تماس با افرادی که در خطر بیماری جدی هستند خودداری کنند، مانند افراد پیر و افرادی که تحت شرایط پزشکی خاصی هستند یا سیستم دفاعی بدن ضعیفی دارند.

مکان های مشاع محل سکونت، مانند هتل ها برای قرنطینه قابل قبول نیستند. دانشجویان بین المللی که با خانواده خود زندگی می کنند باید خود را از اعضای دیگر در منزل جدا کنند. این بدان معنا است که یک اتاق جدا و در صورت امکان یک حمام و محل شستشو جدا داشته باشند. همچنین به  معنا فاصله گذاری فیزیکی از اعضای دیگر خانه و ضدعفونی کردن مرتب سطوح است.

مطلب مرتبط
آزمایش منفی ویروس کرونا مسافران در فرودگاه کلگری

افراد زیر سن ۱۸ سال نیز باید نسبت به قرنطینه اجباری متعهد باشند. والدین و سرپرستان باید ثابت کنند که پیش از ترک کشور خود برای فرزندشان برنامه‌های مناسبی تنظیم کرده اند.

همچنین از دانشجویان بین المللی خواسته می شود تا صلاحیت سنجی برای پوشش مراقبت های بهداشتی و سلامت را به تایید برساند. اگر آنها تحت پوشش این کمک رسانی نباشند، می‌توانند بیمه خصوصی بگیرند که شامل پوشش کویید پیش از سفر است.

جریمه برای شکستن قوانین قرنطینه می تواند شامل جریمه تا ۷۵۰ هزار دلار و شش ماه حبس باشد. اگر فردی به خاطر شکستن قوانین قرنطینه موجب آسیب بدنی یا خطر مغز فرد دیگری باشد، می‌تواند تا یک میلیون دلار جریمه شود و تا ۳ سال حکم حبس بگیرد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram