کانادا، قوانین عبور از آلاسکا را برای خارجیان محدودتر می کند

CBSA  ضوابطی را تعیین می کند تا تضمین کند که مسافران بین آلاسکا و باقی ایالتهای متحده در هنگام سفر از قوانین قرنطینه تبعیت می کنند.

مرزهای کانادایی قوانین سختگیرانه تری را برای مسافرانی که از طریق کانادا بین آلاسکا و قسمتهای دیگر ایالات متحده عبور می کنند اجرا می کند.

قوانین جدید برای افرادی به کار گرفته می شود که بخاطر دلایل غیر اختیاری سفر می کنند،طبق اطلاعیه قبل خدمات مرزی  درمورد مسافرتهای ضروری، ممکن است شامل افرادی باشد که برای کار یا برای بازگشت به محل اقامت خود در ایالات متحده بین ایالتها سفر می کنند.

رانندگانی که برای رسیدن به آلاسکا وارد کانادا می شوند تنها مجاز هستند از قسمتهای مشخص شده ورود از مرز عبور کنند، اداره خدمات مرزی کانادا (CBSA) این مقررات جدید را تعیین کرده است.  آنها مجاز هستند تا طی دوره مشخصی عبور کنند، اما باید از مستقیم ترین مسیر برای عبور مرز برای خروج استفاده کنند و از پارکهای ملی، فضاهای تفریحی و فعالیتهایی توریستی اجتناب کنند. آنها نیز باید نسبت به تایید خروجشان از کانادا پیش از ورود به ایالات متحده به CBSA گزارش ده9ند.

مسئولان مرزی برچسبهایی را در اختیار رانندگان قرار می دهند تا آن را برای کل مدت به آینه  جلو ماشین  خود بچسبانند. جلوی آن برچسب مشخص می کند که مسافران درحال عبور هستند و شامل تاریخی خواهد بود که آنها باید کانادا را ترک کنند. پشت آن، روبروی راننده، به مسافران یادآور می شود که آنها باید از شرایط ورودشان، قرنطینه و مصوبه های فوق العاده، و فهرستی از ضوابط امنیتی و سلامت عمومی، تبعیت کنند.

مطلب مرتبط
از ۲۰ دسامبر، کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع کرد

کانادا، قوانین عبور از آلاسکا را برای خارجیان محدودتر می کند

 

فهرست ارائه شده از سوی اداره سلامت عمومی کانادا(PHAC) به مسافران می گوید که:

 • از راتباط با دیگران در حال عبور خودداری کنید؛
 • تا حد ممکن در وسیله نقلیه خود باقی بمانید؛
 • هیچ توقف غیر ضروری ایی نداشته باشید؛
 •  تمام مدت فاصله فیزیکی را رعایت کنید؛
 • درصورت نیاز به بنزین، برای بنزین زدن هزینه پرداخت کنید؛
 • درصورت نیاز به غذا از محل های خرید غذا از درون اتومبیل استفاده کنید؛
 •  در حال عبور یک ماسک  و پوشش صورت مناسب داشته باشید؛
 •  اگر به استفاده از مکانهای استراحت نیاز داشتید اقدامات بهداشتی مناسب را انجام دهید؛ و
 • تنها از خدماتی استفاده کنید که در مسیر مستقیم محل عبور شما در اختیارتان هستند.

مسافرانی که از آلاسکا به کانادا می آیند به ورودی های تعیین شده محدود نیستند. افرادی که از کشورهای مبتلا با اتومبیل می آیند باید در یک نقطه ورودی تعیین شده وارد شوند، درغیر اینصورت بازگردانده می شوند و از آنها خواسته می شود تا از یکی از 5 ورودی زیر عبور کنند:

 • ابوستفورد -هانتینگتون در بریتیش کلمبیا؛
 • کوتس در آلبرتا؛
 • کینگزگیت در بریتیش کلمبیا؛
 • ورودی شمالی در ساکسچوآن؛یا
 • اوسویوس در بریتیش کلمبیا.

CBSA نیز عنوان می کند که ممکن است مسئولان ضوابط دیگری برای مسافرانی که وارد کانادا می شوند در نظر بگیرند.

مطلب مرتبط
بیشتر فیلم سازان ایالات متحده به کانادا نقل مکان می کنند

از تاریخ 31 مارس، اداره خدمات مرزی اطلاعات تماس مسافرانی که قصد ورود دارند را بطور کاغذی، از طریق اپلیکیشن ArriveCAN، یا در مکالمه با مسئول CBSA گردآوری می کند. اطلاعات مسافران برای مسئولان سلامت منطقه ایی و اداره سلامت عمومی کانادا جمع آوری می شوند تا قرنطینه 14 روزه یا الزامات جداسازی فرد از امکان عمومی را تضمین کند. اطلاعات تماس برای نظارت و پیگیری مسافران از دید سلامت عمومی  گردآوری می شود.

مسافرانی که علایمی از ویروس کرونا دارند مجاز به ورود به کانادا نیستند، و ارائه اطلاعات نادرست به مسئولان خدمات مرزی ممکن است منعی برای ورودی آنها و یا ممنوعیت نسبت به باگشت آنها به کانادا باشد.

مرز کانادا- ایالات متحده موقتا به روی بسیاری از مسافرتهای خارجی بسته است.درحالیکه ویروس کرونا هنوز یک تهدید عمومی محسوب می شود، آمدن به کانادا برای تفریح، سرگرمی یا برای اهداف توریستی ممنوع است.

اگر مسافران از محدودیتهای مرزی تبعیت نکنند، ممکن است با جریمه ایی تا 750000 دلار یا شش ماه حبس روبرو شوند. اگر مسافران در هنگام شکستن قوانین قرنطینه، عامل خطر مرگ یا آسیب بدنی به فرد دیگری شوند می توانند تا 1 میلیون دلار جریمه شوند یا برای سه سال به حبس محکوم شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram