مسافران کانادا به آزمایش ویروس کرونا منفی نیاز دارند

آزمایش جایگزین شرط قرنطینه 14 روزه نخواهد شد.

اکنون کانادا از مسافران می خواهد تا سه روز قبل از رسیدن به خاک کانادا آزمایش منفی ویروس کرونا خود را ارائه دهند. این آزمایش ممکن است یک آزمایش pcr باشد که در حال حاضر موثر ترین آزمایش ویروس کرونا در نظر گرفته می شود.

علاوه براین، تعداد بیشتری از سمئولان مرزی در ورودی های کشور حاضر هستند تا اطمینان حاصل کنند که مسافران حین ورود به کشور از قوانین جدید مطلع هستند. بیل بلیر اضافه کرد که این گزینه جایگزین قرنطینه 14 روزه نخواهد بود. جزئیات بیشتری ارائه نشده است و انتظار می رود هفته آینده اطلاعات تکمیلی ارائه شوند.

قانون مشخص می کند که تمام افرادی که به کانادا وارد می شوند باید برای 14 روز در قرنطینه باشند. این بدان معنا است که آنها باید تمام مدت در یک مکان بمانند و برای چگونگی دریافت و تهیه مواد غذایی و دارو برنامه ای داشته باشند. افرادی که قوانین مربوط به قرنطینه اجباری را می  شکنند مجبور به حبس شش ماهه تا جریمه نقدی برابر با 75000 دلار کانادا خواهند بود.

با این وجود، برخی از مسافران ممکن است در صورت گرفتن مجوز دولتی پیش از سفر به کانادا از قرنطینه اجباری 14 روزه معاف شوند. معمولا، این معافیت برای دلایل همدردی با عزیزان به آنها داده می شود ، مانند شرکت کردن در یک مراسم ختم، یا گذراندن زمان در آخرین لحظات زندگی عزیزانشان.

مطلب مرتبط
فهرست منتشرشده کانادا از هتل ‌های مجاز دولت برای قرنطینه

ضوابط و قوانین جدید پس از اقدامات وزیر سلامت کبک، کریستین دوب، برای بررسی وضعیت مسافران به کانادا تعیین شدند. این استان قبلا مغازه های غیر ضروری را بسته بود.

این بعنوان پاسخی به افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سرتاسر کشور نیز می باشد. با ورود به فصل زمستان تعداد مبتلایان در حال افزایش بوده است. و از 29 دسامبر این رقم به 55000 رسیده است.

کانادا اوایل ماه دسامبر بررسی واکس های ویروس کرونا را آغاز کرده بود، این درست زمانی بود که کانادا اولین سری واکسن فایرز را در کشور تحویل گرفت. واکسن مدرنا نیز راه خود به کانادا را پیدا کرد.

تا کنون، بیش از 70000 واکسیناسیون از نوع فایرز در سرتاسر کانادا انجام شده است.

 

فهرست اقدامات لازم از سوی مسافران به کانادا

  1. مسافران باید سه روز قبل از رسیدن به کاناد آزمایش منفی ویروس کرونا خود را بدست بیاورند.
  2. مسافران باید برنامه ایی برای قرنطینه 14 روزه خود داشته باشند. آنها باید بدانند چطور قصد رسیدن به محل قرنطینه خود را دارند و اینکه چطور قرار است مواد ضروری مانند غذا و دارو را تهیه کنند.
  3. مسافران باید نرم افزار موبایل ArriveCAN  را پیش از سفر به کانادا نصب کنند. آنها باید اطلاعات شخصی خود مانند جزئیات پرواز خود را در این نرم افزار ثبت کنند. همچنین باید خود ارزیابی روزانه خود را نیز ثبت کنند.
مطلب مرتبط
"معلم خصوصی" چیست و چرا از محدودیتهای سفر معاف هستند؟

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram