فرستادن کودکان به مدرسه در کانادا از ایالات متحده در حین محدودیتهای سفر

در کانادا، مدارس آماده بازگشایی با ضوابط خاص هستند، همانطورکه والدین اهل ایالات متحده از محدودیتهای مرزی عبور می کنند.
کانادا تا ۲۱ سپتامبر محدودیت‌های اعمالی به مسافران از ایالات متحده را تمدید کرده است که هفته ها پس از زمان تعیین شده برای بازگشایی کلاس ها در کشور است.
والدین اهل ایالات متحده با تاخیرهای طولانی مدت برای رسیدگی به پرونده ها روبرو هستند،به این دلیل که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) در حال رسیدگی به درخواستهای انباشته شده مربوط به مجوز تحصیلی می باشد. طبق وب‌سایت IRCC رسیدگی آنلاین به درخواست ها برای مجوز های تحصیلی جدید در حال حاضر ۲۰ هفته زمان می‌برد.
تحت شرایط عادی دانش آموزان واجد شرایط می‌توانند فوراً در زمان فرود یا در ورودی فرودگاه مجوز تحصیلی خود را دریافت کنند. اما از آنجایی که محدودیت‌های سفر در ماه مارس امسال اعمال شدند، سفر به کانادا برای یک دلیل اختیاری مجاز نیست-که شامل سفر به هدف ارائه یک درخواست مهاجرتی می شود.
با این وجود، اداره خدمات مرزی کانادا IRCC به خبر CIC اینگونه اعلام کرد: “دانش آموزانی که از ایالات متحده وارد کانادا می شوند ممکن است بتوانند فوراً پس از ورود به فرودگاه مجوز تحصیلی خود را دریافت کنند, این شرایط در صورتی برقرار خواهد بود که بتوانند ثابت کنند به خاطر یک دلیل ضروری وارد کانادا می شوند.
طبق گفته CBSA در یک ایمیل ،« دانش آموزانی که از ایالات متحده وارد کانادا می شوند ممکن است به محض ورود به کانادا برای مجوز تحصیلی خود درخواست دهند، با این وجود آنها باید هنوز نشان دهند که سفر آنها به کانادا در پی یک هدف اختیاری نبوده است.دانش آموزانی که می توانند مطالعات خود را به صورت آنلاین انجام دهند تشویق می شوند تا در کشور خود بمانند. وظیفه نشان دادن اینکه حضورشان در کانادا ضروری است بر عهده خود دانش آموزان می باشد»
ورود به کانادا برای تحصیل هنوز یک گزینه اختیاری در نظر گرفته می شود مگر آنکه دانش آموزان  ثابت کننده مطالعاتشان نیازمند حضور در کشور است. در نتیجه دانش آموزان ایالات متحده ممکن است تنها در صورتی در هنگام ورود مجوز تحصیلی دریافت کنند که الزامات درخواست مجوز تحصیلی معمول را برآورده کنند و بتوانند به افسر خدمات مرزی نشان دهند که برای تکمیل مطالعاتشان نیاز به حضور در کانادا دارند. آنها می توانند با ارائه یک نامه از محل تحصیل خود مبنی براینکه حضور آنها در موسسه ضروری است یا تکمیل کردن برنامه درسی از راه دور برای آنها غیر ممکن است، این توضیحات لازم را ارائه دهند.
دانشجویان ایالات متحده که به کانادا وارد می شوند نیز باید برای دو هفته خود را قرنطینه کنند و همینطور باید برنامه دو هفته ایی قرنطینه خود را به افسر مرزی ارائه دهند. در تمام پرونده ها تصمیم گیری نهایی بر عهده افسر مرزی است.
والدین نیز بایدبرای همراهی کردن فرزندانشان برای سکونت در کانادا دلایل و برنامه قرنطینه خود را داشته باشند.
CBSA عنوان کرد افرادی که فرزندانشان را به موسسه های کانادایی می‌فرستند به عنوان مسافران با اهداف اختیاری در نظر گرفته می شوند به این معنا که ممکن است از ورود آنها جلوگیری شود. سخنگو عنوان کرد که والدین در صورت تبعیت نکردن از الزامات اجباری قرنطینه حق ورود ندارد.
محدودیت‌های سفر بین کانادا و ایالات متحده در ماه بعد مورد بازبینی و بررسی مجدد قرار خواهد گرفت.

مطلب مرتبط
تولیدات تلویزیونی و سینمایی در کانادا از سر گرفته می شوند