در مورد اینکه چه کسی میتواند بدون خروج از کانادا برای مجوزهای کاری مختص کارفرما درخواست دهد جزئیات بیشتری منتشر شد

کانادا در مورد شرایط صلاحیت سنجی افراد با ملیت های خارجی که میخواهند مجوزهای کاری خودشان را در طول دوران شیوع ویروس کرونا فعال کنند، جزئیات بیشتری را منتشر کرد.

کانادا در مورد اینکه در سیاست موقتی جدید چه کسی واجد شرایط شناخته می‌شود اطلاعات دقیقی را منتشر کرد.

سیاست جدید، که ماه گذشته اعلام شد، به افراد خارجی واجد شرایط اجازه می‌دهد تا برای مجوز کاری همراه با پیشنهاد شغلی از درون کانادا درخواست دهند. این سیاست به این معنا است که افراد با ملیت های خارجی و واجد شرایط در صورتی که از شرایط اقامت موقتی تبعیت نکرده‌اند، برای مجوز کاری رد نمی شوند. علاوه بر این، نیروهای کار موقت خارجی واجد شرایط سابق ممکن است مجاز باشند در طی فرایند رسیدگی به پرونده آنها  همزمان کار کنند.

به منظور آنکه بتوان برای درخواست مجوز کاری خاص کارفرما، بدون ترک کشور واجد شرایط شد، افراد با ملیت های خارجی باید دارای وضعیت قانونی ویزیتوری در کانادا باشند. آنها باید در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ در خاک کانادا بوده باشند، و از آن زمان تاکنون کشور را ترک نکرده باشند. آنها تنها می تواند یک درخواست برای مجوز کار مختص کارفرما را به ثبت برسانند.

مسئولان اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) به نحوی آموزش می‌بینند که تاریخ انقضای دوره مجاز اقامت را در نظر بگیرند.

مطلب مرتبط
آیا مسافران می توانند پیش از دوره ۱۴ روزه قرنطینه خود کانادا را ترک کنند؟

نیروهای کار موقت که به حالت ویزیتوری تغییر وضعیت داده اند نیز تا زمانی مجاز به کار هستند که شرایط صلاحیت سنجی زیر را برآورده می کنند:

  • به عنوان یک ویزیتور دارای وضعیت اقامت موقت معتبر هستند و در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۲۰ در خاک کانادا حضور داشته اند و همچنین باید از آن زمان به بعد در کانادا اقامت داشته باشند.
  • در ۱۲ ماه گذشته پیش از تاریخی که یک درخواست مجوز کاری را طبق سیاست جدید  ثبت کرده‌اند دارای یک مجوز کار معتبر بوده باشند، علی‌رغم اینکه در حال حاضر به عنوان یک ویزیتور در کانادا حضور دارند.
  • آنها باید تمایل به کار کردن برای کارفرما و شغل های تعیین شده در پیشنهاد شغلی LMIA یا   معاف از LMIA را داشته باشند که در درخواست ثبت شده آنها برای مجوز کاری طبق سیاست عمومی جدید عنوان شده است.
  • همچنین آنها باید درخواست داده باشند که مجوز کاری تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست مجوز کاری آنها معتبر باشد.

عبور از مرزها با هدف مهاجرت، یک سفر غیرضروری در نظر گرفته می شود. پیش از شیوع ویروس کرونا افراد با ملیت های خارجی مجبور بودند کشور را ترک کنند و مجدداً وارد کشور شوند تا بتوانند ویزای خود را فعال کنند. در تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در این مرحله از فرایند صدور مجوز کاری حذف شده است.

مطلب مرتبط
محدودیت های مرزی ایالات متحده و کانادا برای هفتمین بار تمدید می شود

وزیر مهاجرت کانادا مارک مینندیچینو پیشتر عنوان کرده بود که ضوابط جدید به نیروهای کار خارجی موقت و کارفرمایان کانادایی کمک خواهد کرد و به آن ها اجازه می دهد تا با وجود برقرار بودن ضوابط مربوط به ویروس کرونا، از این مرحله گذر کنند.

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram