تولیدات تلویزیونی و سینمایی در کانادا از سر گرفته می شوند

پس از چندین ماه تعطیلی صنعت فیلمسازی کانادا شاهد افزایش فعالیت ها در این زمینه است.

صنعت چند میلیون دلاری فیلمسازی و تولیدات تلویزیونی کانادا با وجود چالش های ناشی از ویروس کرونا در حال جبران وضعیت خود است.

تولیدات در بریتیش کلمبیا، که رکورد دار بیشترین تولیدات فیلم سازی و تولیدات تلویزیونی در کانادا است از ماه ژوئن معلق شده است.

پیش از دوران شیوع ویروس کرونا، شهر سوری در بریتیش کلمبیا به ثبت رکورد ، دارنده ی بیشترین تعداد مجوزهای فیلمسازی صادر شده  پر سال جاری نزدیک بود.

شیوع سرعت این حرکت را گرفت اما به نظر می‌رسد که این موقعیت به سرعت بهبود می یابد. امروز،طبق گزارشات سوری بین ۴۰ تا ۵۰ تولید در حوزه فیلمسازی در دست انجام دارد.

تولیدات فیلمسازی و تلویزیونی ایالات متحده به کانادا باز می گردند. خطر بالای ابتلا به ویروس کرونا برای تولید کنندگان حوزه فیلمسازی در ایالات متحده و کمبودهای موجود در زمینه انجام آزمایش ویروس کرونا، منجر شده است که استودیوهای فیلمسازی ایالات متحده تصمیم بگیرند کانادا را به عنوان محلی برای فیلمبرداری انتخاب کنند. Iاپونیک- فیلمی که به زودی با بازی بن افلک به روی پرده ها می آید- به جای کالیفرنیا در ونکوور فیلمبرداری خواهد شد.

کانادا شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا است.

مطلب مرتبط
راه اندازی پروژه کنترل وضعیت ویروس کرونا در بزرگترین فرودگاه کانادا

استان منیتوبا از هفته اول ماه ژوئن، اجازه  سرگیری تولیدات فیلمسازی و تلویزیونی را داد، و پس از آن یک هفته بعد کبک نیز تولیدات فیلمسازی و تلویزیونی را مجاز اعلام کرد. به طور مشابه در آنتاریو تمام مناطق مانند تورنتو در اواسط ماه ژوئن تولید فیلمسازی را از سر گرفتند.

براساس گزارش خبر CBC در هفته گذشته، نتفلیکس فیلمبرداری یکی از سریال‌های خود در تورنتو را از سر گرفته است و فیلمبرداری فیلم « کوچه ترسناک» با بازی کیت بلانشت و بردلی کوپر، از این هفته آغاز خواهد شد. گزارش خبر سی بی سی شهر تورنتو تا کنون نزدیک به ۴۰۰ مجوز فیلمبرداری را صادر کرده است.

در کانادا، دولت های فدرال و استانی تصمیم گرفته اند تا به از سرگیری فعالیت‌های تولیدات فیلمسازی کمک کنند.

در ۲۵ سپتامبر کانادا اعلام کرد که یک سرمایه موقتی به نام سرمایه جبران کوتاه مدت تهیه کرده است. این کمک هزینه تا ۵۰ میلیون دلار به بخش تولیدات صوتی تصویری در کانادا کمک می‌کند. این سرمایه موقتی به خاطر نبود پوشش بیمه برای وقف ها در فیلمبرداری و تولید آن به خاطر ویروس کرونا است.

کبک اخیراً برای بخش فرهنگ و هنر ۴۰۰  میلیون دلار در نظر گرفته است. همچنین استان قبلاً از برنامه ۵۱ میلیون دلاری کمک به شرکت های فیلمسازی و تلویزیونی کانادایی که نمی توانند به خاطر عدم وجود پوشش بیمه برای ویروس کرونا به فیلمسازی ادامه دهند، اطلاع رسانی کرده بود.

مطلب مرتبط
ضوابط محدودیت در سفر: ابلاغیه برنامه COVID-19

ماه جولای و آگوست به عنوان شلوغ ترین ماه ها برای فیلم سازی در کانادا شناخته می شوند اما این دوره تا چند ماه به تاخیر افتاده است و بسیاری از افراد شاغل در این حوزه اکنون انتظار دارند که در فصل‌های پاییز و زمستان بتوانند تولیدات خود را از سر بگیرند.

صنعت تولیدات فیلم و تلویزیونی استان های کبک و آنتاریو در حال ثبت رکورد فیلمبرداری بودند. بخش زیادی از فعالیت‌ها در صنعت فیلمسازی کانادا مستقیماً به کار روی تولیدات خارجی مربوط است.

 

صنعت فیلمسازی و کانادا چطور به شرایط ناشی از ویروس کرونا پاسخ داد

شرکت های تولید فیلم  با اتحادیه ها و صنف، افراد حوزه پزشکی، و دولت های استانی کار کرده‌اند، تا کارکنان و تهیه کنندگان فیلم سازی در طول دوران فیلمبرداری در امنیت و سلامت باشند.

اکثر پروژه های تلویزیونی و فیلم سازیم اکنون با رعایت پروتکل ها و ضوابط مراقبتی مناسب می‌توانند به کار خود ادامه دهند. ضوابط پیشگیرانه بسیار جدی هستند و شامل کاهش تعداد افراد روی صحنه، برداری در محیط باز در صورت ممکن و ایجاد فاصله اجتماعی بین افراد است.

مرزها از پایان ماه مارس در کانادا بسته شده اند. بازیگران و تولید کنندگان می توانند از مرز به کانادا وارد شوند اما باید پیش از تماس با دیگران در کانادا برای دو هفته در قرنطینه باقی بمانند.

مطلب مرتبط
کانادا، قوانین عبور از آلاسکا را برای خارجیان محدودتر می کند

کارکنان حوزه فیلمسازی و تولیدات تلویزیونی برای ام تولیدات به کانادا وارد می‌شوند که این اقدامات می‌تواند شامل فیلم برداری یا تولیدات تبلیغاتی باشد، این افراد می‌توانند طبق گزینه‌های زیر مجاز باشند:

  • اعضای گروه فیلم سازی و تولیدات تلویزیونی، بازیگران و کارکنان دیگر ممکن است بتوانند از مجوز کار با مزایای مهم بهره مند شوند. این مجوز نیازی به ارزیابی تأثیر بازار کار ندارد زیرا اعضای تیم فیلمسازی که در کانادا کار می‌کنند مزایای اقتصادی و فرهنگی چشمگیری را به کشور وارد می کنند.
  • تولید کنندگان، از سوی دیگر ممکن است مجاز باشند به عنوان سرمایه گذاران تجاری درخواست خود را ارائه دهند.