بیشتر فیلم سازان ایالات متحده به کانادا نقل مکان می کنند

باوجود ویروس کرونا، که واقعا تمام جنبه های صنعت تفریح و سرگرمی را تحت تاثیر قرار داده است، کانادا در حال تجربه افزایش فعالیتهای تفریحی بخاطر تولیدات سینمایی ایالات متحده پس از تصمیمشان برای تغییر مکان است.

افراد مشغول در این حوزه از نقل مکان افراد بسیاری از تولیدکنندگان امریکایی به کانادا خبر می دهند.

با افزایش موردهای مبتلا به ویروس کرونا در کالیفرنیا، پروتکل های جدی سلامت و ایمنی که از سوی اتحادیه های هالیود مطرح شد، همراه با نواقص آزمایشات، استودیو های بزرگ فیلم سازی را تشویق می کنند تا برای تولید فیلم به کانادا توجه ویژه ایی داشته باشند.

استودیو اسلوستیس یکی از آنهاست. این استودیو به نحوی سازمان دهی شد تا در اواخر ماه آپریل، فیلم جدید خود با بن افلک را در لس آنجلس فیلمبرداری کند.  مطابق با مقاله اخیر منتشر شده در وبسایت CNBC، این فیلم در ماه اکتبر، و بجای لس انجلس در  ونکوور کانادا فیلم برداری خواهد شد. گرچه تولید فیلم بخاطر شیوع ویروس کرونا متوقف شده، بیشتر بدلیل عدم امکانات لازم برای آزمایشات گسترده بود که امکان فیلمبرداری در ایالات متحده ممکن نشد.

کمبود در آزمایش، تاخیر در دریافت نتایج، و هزینه های اضافی و بالای این فرایند در ایالات متحده موجب شد تا استودیو در خطر نقض توافق نامه با اتحادیه هایی قرار بگیرد که به عاملان و کارکنان خدمت رسانی می کردند و استودیو های مهم و شرکتهای تولیدی را مجبور کرد تا به دنبال گزینه های دیگری باشند.

مطلب مرتبط
کانادا جزئیات جدیدی در مورد چگونگی گرفتن اطلاعات از مسافران در مرز را ارائه می دهد

طبق یک مقاله مشابه منتشر شده، در کانادا شرایط متفاوت است. استودیو های اسلوستیس، برای مثال، به راحتی می توانند به آزمایشات و نتایج آزمایشگاهی فوری دسترسی داشته باشند.

در ماه های اخیر، شیوع ویروس کرونا موجب مشکلات پیش بینی نشده ایی در صنعت سرگرمی کانادا نیز شده است. با این وجود ، با تحت کنترل درآوردن ویروس کرونا، کانادا وارد فاز بازگشایی مراکز شده است و در اکثر بخشهای کشور ، بخاطر اجرای پروتکل های ایمنی و سلامتی سختگیرانه برای جلوگیری از گسترش این ویروس در ماه ژوئن، ادامه کار مراکز تفریحی غیر ممکن بود.

از آن زمان به بعد، بعد از مدتی طولانی بخشهای مختلف کانادا به سوی بازگشایی پیش رفته است. CEO بریتیش کلمبیا، پرم گیل، کسی که سازمانش مشغول توسعه و حمایت از صنعت فیلم سازی بریتیش کلمبیا است، طی خبری که به CBC داد عنوان کرد که این هفته بین 40 تا 50 کار فیلمسازی در مرحله پیش تولید قرار می گیرند تا در استان به تولید خواهند رسید.

جیمز مانک، مدیر فیلم سازی شهر سوری در بریتیش کلمبیا، نیز به خبر CBC اطلاع داد که شهر در حال ثبت رکورد دیگری برای صدور مجوز فیلم سازی است که در ماه سپتامبر صادر و منتشر شدند.

مطلب مرتبط
مرز کانادا و ایالات متحده تا ۲۱ سپتامبر بسته شد

از ماه ژانویه، ویروس کرونا در حال انتشار در ایالات متحده  بوده است و این کشور در حال حاضر با بیش از شش میلیون مورد مبتلا به ویروس کرونا، بالاترین تعداد ثبت شده ی مبتلایان به ویروس کرونا را در اختیار دارد. . کانادا تعداد بسیار کمتری از مبتلایان را دارد ، این رقم تقریبا برابر با 130000 مورد ثبت شده و مشکوک به ویروس تا اوایل سپتامبر است.

فیلم سازی و تولیدات تلویزیونی کانادایی پیش از ویروس کرونا به شکوفایی رسیده بودند زیر هزینه های تولید در کانادا به طور چشمگیری کمتر هستند، و چالشها در ایالات متحده به نحوی مطرح هستند که این روند را با مشکلات بسیاری روبرو می کند.

چطور می توانیم در کانادا مجوز فیلم سازی یا تولیدات تلویزیونی را دریافت کنیم؟

افرادی که در حوزه تولیدات تلویزیونی و فیلم سازی کار می کنند می توانند بواسطه یک دسته معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) وارد کانادا شوند، که برای بسیاری از دارندگان مجوز کار یک امر لازم محسوب می شود. موسسات تولیدی کانادایی و خارجی که در کانادا در حال فیلم برداری هستند می توانند از دسته مجوز کار تولیدات تلویزیونی و فیلم سازی استفاده کنند، این درصورتی است که بتوانند نشان دهند که انجام این کار توسط افراد با ملیتهای خارجی یک امر ضروری است.

مطلب مرتبط
قهرمانان آماتور از محدودیت های سفر به ویروس کرونا در کانادا معاف هستند

ممکن است افرد برای درخواست بعنوان بازدید کنندگان تجاری واجد شرایط شناخته شوند. بطور عادی سه دسته از افراد مشغول در حوزه صنعت سرگرمی وجود دارند که می توانند برای مسیرهای زیر در نظر گرفته شوند:

  • تولیدکنندگان فیلم برای کار بر روی یک فیلم سینمایی، برنامه تلویزیونی، یا مستندی وارد کانادا می شوند که باید یک تولید با سرمایه گذاری خارجی باشد.
  • کارکنان مهمی که برای فیلمبرداری تجاری با سرمایه گذاری خارجی وارد کانادا می شوند. این ها افرادی هستند که باید برای دوره کوتاهی وادر کانادا شوند که معمولا این دوره کمتر از دو هفته است؛ و
  • هنرمندان در حال اجرا که در یک برنامه، کنسرت یا فستیوال ایفای نقش می کنند یا افرادی که برای کار با محدودیت زمانی وارد کانادا می شوند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram