بستن مرز ایالات متحده و کانادا مجددا تمدید شد

مرز حداقل تا آخر ۲۱ اکتبر بسته باقی می ماند، اما احتمالاً تا آخر سال این تمدید ادامه یابد.

کانادا اعلام کرد که مرزهای جنوبی حداقل تا ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ در ادامه تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته باقی خواهد ماند.

وزیر امنیت عمومی، بیل بر توییتی با این مضمون منتشر کرد که مرز برای سفرهای غیر ضروری بین کانادا و ایالات متحده همچنان بسته خواهد ماند.

این بدان معناست که شهروندان ایالات متحده تنها بنابر دلایل ضروری اجازه سفر به کانادا را دارند. سفر ضروری شامل حمل و نقل های تجاری به واسطه خطوط راه آهن و کامیون ها و همینطور افرادی است که برای انجام کارهای ضروری از مرز عبور می کنند.

علاوه بر این، شهروندان کانادایی و تابعان دائمی در ایالات متحده و اعضای خانواده درجه یک آنها نیز ممکن است امکان عبور از مرز ها را داشته باشند. اعضای خانواده درجه یک شامل همسران، شریکان زندگی، کودکان، والدین یا ناپدری و نامادری است.

سفرهای غیر ضروری به کانادا مانند سفرهای توریستی، خرید و سرگرمی هنوز ممنوع است.

این تمدید ششمین تمدید برای بسته ماندن مرزها بین این دو کشور است.

ایالات متحده تا ۱۶ سپتامبر ۶.۵ مورد ثبت شده مبتلا به ویروس کرونا داشته است که بسیار بیشتر از کشورهای دیگر است. این آمار بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری ها اعلام شده است. از سوی دیگر کانادا ۱۳۹۷۴۷مورد ثبت شده مبتلا به ویروس کرونا داشته است.

مطلب مرتبط
از ۲۰ دسامبر، کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع کرد

حتی وقتی که تفاوت در جمعیت در نظر گرفته می شود تعداد مورد های ثبت شده مبتلا به ویروس کرونا در ایالات متحده نسبت به کانادا بسیار بالاتر است.

آزمایشگاه ها در سرتاسر کانادا بیش از ۶ میلیون آزمایش با ۲.۱ درصد مثبت را انجام داده اند. این خبر طبق گزارش دکتر ترسا تام، مسئول ارشد سلامت عمومی کانادا است. این بدان معنا است که بیش از ۱۵ درصد از جمعیت کانادایی تاکنون آزمایش داده‌اند.

علاوه بر این تعداد مورد های گزارش شده روزانه در سرتاسر کانادا افزایش زیادی داشته است است و این رقم به ۹۰۰ مورد در روز رسیده است که موجب نگرانی برای بروز موج دوم این بیماری و تعطیلی های احتمالی است.

ایالات متحده نیز ضوابط و اقدامات مشخص مهاجرتی را به خاطر ویروس کرونا پیش گرفته است.

رئیس جمهور دونالد ترامپ یک دستور اجرایی را امضا کرد مبنی بر اینکه که نیروهای کار موقت خارجی و افرادی که به تازگی گرین کارت دریافت کرده اند نمی توانند وارد کشور شوند به جز افرادی که ویزای H1-B دارند.

طبق توضیحات رئیس جمهور، این حرکت به شهروندان آمریکایی که به خاطر شیوع ویروس شغل خود را از دست داده‌اند اجازه میدهند، کار پیدا کنند.

در مقابل، کانادا همچنان فرایند رسیدگی به درخواست های مهاجرتی را ادامه می‌دهد و متعهد می شود که پذیرای نیروی کار موقت خارجی و مهاجران باشد.

مطلب مرتبط
فردی برای جعل اسناد جهت ورود غیرقانونی به کانادا محکوم شد

بنابر این دلیل بسیاری از افرادی که قبلاً علاقمند به مهاجرت به ایالات متحده بودند، اکنون به کانادا توجه ویژه‌ای دارند. علاوه بر این بسیاری از نیروهای کار موقت خارجی که در ایالات‌ متحده سکونت دارند به خاطر وضعیت نامشخص مهاجرتی خود به دنبال مهاجرت به کانادا هستند. مهاجرت از ایالات متحده به کانادا همچنان در حال افزایش است.

کانادا نیز دراو های منظم خود در سیستم اکسپرس انتری را انجام می دهند. در روز چهارشنبه اداره مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا از ۴۲۰۰ نامزد مهاجرتی دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

بسیاری از استان‌ها نیز دراوهای خود را بر گزار می کنند. در هفته اخیر بریتیش کلمبیا،مانیتوبا و ساسکاچوان همگی از نامزدهای مهاجرتی برای درخواست گزینش استانی دعوت به عمل آورده اند.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram