بازگشایی مرزهای کانادا به روی دانشجویان بین المللی موسسات آماده ویروس کرونا باز می کند

دانشجویان بین المللی که برای تحصیل به موسسات با برنامه های آمادگی کوید 19  می روند ممکن است بتوانند به کانادا بیایند.

دانشجویان بین المللی از ۲۰ اکتبر مجاز به ورود به کانادا هستند و این تنها در شرایطی ممکن خواهد بود که محل تحصیل آنها برنامه آمادگی ویروس کرونا را داشته باشد و این برنامه از سوی سازمان سلامت منطقه و استان مربوطه تایید شده باشد.

موسسات آموزشی تعیین شده(DLIS) باید جزئیات برنامه آمادگی خود را به دولت منطقه‌ای و استانی بفرستند، زیرا مدیریت آموزش و تحصیل در کانادا بر عهده دولت است. برنامه ها باید مشخص کنند که موسسات چگونه دانشجویان بین المللی را در مورد شرایط سفر و سلامت پیش از رسیدن به کشور اطلاع رسانی خواهند کرد، طبق این برنامه موسسات باید در مورد برنامه های قرنطینه به دانشجویان کمک کرده و خدماتی مانند خرید مواد غذایی و دارو در طول دوران قرنطینه را در اختیار دانشجویان قرار دهند. برنامه ها نیز باید پروتکل های ایمنی و سلامت برای دانشجویان تعیین کنند.

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا فهرست (IRCC) را در وبسایت رسمی خود منتشر می‌کند.

به گفته IRCC  ضوابط جدید بدون در نظر گرفتن زمان تایید مجوز های تحصیلی دانشجویان، و کشوری که از آن می آیند، به تمام دانشجویان بین المللی اعمال می شود. با این وجود پاسخ آن مهاجرتی به مسافران توصیه می‌کند که تا زمانی که تمام شرایط و مجوزهای ضروری را نداشته‌اند برنامه سفر خود را تنظیم نکنند.

مطلب مرتبط
قهرمانان آماتور از محدودیت های سفر به ویروس کرونا در کانادا معاف هستند

به منظور سفر به کانادا زمانی که ضوابط جدید به اجرا دربیایند دانشجویان بین المللی واجد شرایط باید نشانه ای از بیماری نداشته باشند، همچنین به اسناد مربوطه برای ورود به کانادا نیاز دارند. در مرز، سفر آنها به عنوان یک سفر ضروری در نظر گرفته می شود مگر آنکه ، مشخص شود آنها برای دلایلی مانند دلایل توریستی و تفریحی به کانادا می آیند.

اعضای درجه یک خانواده دانشجویان نیز می توانند با آنها به کانادا بیایند، این امر تا شرایطی برقرار خواهد بود که یک دلیل ضروری برای سفر داشته باشند، مانند سکونت در کانادا برای حمایت از برنامه‌های تحصیلی دانشجو. در این صورت اعضای خانواده درجه یک شامل همسران و شریکان زندگی، وابستگان، در شرایطی که دانشجو زیر ۱۸ سال دارد، یک والد یا سرپرست قانونی هستند.

دانشجویان بین المللی و اعضای همراه خانواده باید ضوابط سلامت عمومی را هنگام ورود به خاک کانادا را برآورده کنند که شامل دوره ۱۴ روزه قرنطینه میشود.

اوایل سال جاری وزیر مهاجرت،مارکو مندیچینو، و وزیر سلامت، پتی هاجو، همکاری خود با دولت‌های منطقه و استانی، و همچنین DLIs برای حفظ امنیت دانشجویان بین المللی که به کانادا وارد می شوند, را آغاز کردند. این وزرا در روز جمعه دوم اکتبر اطلاعیه های مربوط به ضوابط جدید را اعلام کردند.

مطلب مرتبط
بیشتر فیلم سازان ایالات متحده به کانادا نقل مکان می کنند

دانشجویان بین المللی از دولت فدرال خواسته اند تا معافیت از محدودیت سفر را برای دانشجویان نیز اعمال کنند. بسیاری از آنها در کشورهایی زندگی می کنند که دسترسی محدود به اینترنت دارند و تفاوت میان ساعت محلی امکان شرکت در کلاسها را به دانشجویان نمی دهد.

 

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram