ردکردن این

اعضای خانواه TFW چطور می‌توانند با وجود محدودیت های سفر به کانادا بیایند.

اعضای خانواه TFW چطور می‌توانند با وجود محدودیت های سفر به کانادا بیایند.

تاریخ انتشار

ورود به کانادا برای پیوستن به اعضای خانواده در طول دوران شیوع ویروس کرونا یک دلیل ضروری در نظر گرفته می شود.

اعضای خانواده نیروهای کار خارجی موقت از محدودیت‌های سفر معاف نیستند، اما هنوز امکان ورود به کانادا برای آنها وجود دارد.

وقتی در مورد اعضای خانواده صحبت می کنیم در اینجا به همسر شریک زندگی و کودکان وابسته اشاره می ‌کنیم. اعضای خانواده شهروندان و تابعان دائمی کانادا تا زمانی از محدودیت‌ های سفر معاف خواهند بود که قصد اقامت ۱۵ روزه یا بیشتر را در کشور داشته باشند، اما در مورد تابعان موقت شرایط اینگونه نیست.

با این وجود، ورود به کانادا به هدف پیوستن به اعضای خانواده مجاز در نظر گرفته می شود. وقتی درمورد اعضای خانواده تابعان موقت صحبت میکنیم این مورد شامل ملاقات ‌های موقتی نیست. شما باید برای یک دلیل ضروری به کانادا بیایید، یا باید به عنوان یک نیروی کار و یا به هدف اقامت در کنار اعضای خانواده خود که دارای اقامت موقت در کانادا هستند قصد ورود به کشور را داشته باشید.

طبق دستورالعمل های ارائه شده از سوی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا دو شرط وجود دارد که اعضای خانواده نیروهای کار خارجی موقت در صورتی که قصد ورود به کانادا را دارند باید آنها را رعایت کنند. اعضای خانواده باید هر دو شرط زیر را داشته باشند:

  • آنها باید معافیت سفر باشند و در غیر این صورت به یک نامه مجوز کتبی برای ورود به کانادا احتیاج دارند.
  • اعضای خانواده اتباع خارجی نیز باید بر اساس دلایل غیر ضروری قصد سفر به کانادا را داشته باشند. برای افرادی که تحت معافیت پیوستن به اعضای خانواده قصد ورود به کانادا را دارند، در غیر اینصورت اختیاری بودن سفر آنها از سوی مسئول اداره مهاجرت کانادا مورد ارزیابی قرار می گیرد، و در مورد ورود آنها به کشور تصمیم ‌گیری می‌شود .این نامه باید شواهد کافی جهت غیر اختیاری بودن سفر شما را ارائه دهد. اگر مسئول مرزی اطلاعات جدید یا متناقضی ببیند، از اختیارات خود استفاده خواهد کرد.
نمایش خبر  فردی برای جعل اسناد جهت ورود غیرقانونی به کانادا محکوم شد

اعضای خانواده ای که از ایالات متحده به کانادا می آیند نیازی به  FLR ندارند اما هنوز باید اثبات کنند که دارای اقامت موقت هستند.

اداره مهاجرت چطور تصمیم می‌گیرد که یک FRL بگیرد

وقتی اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا تعیین می کند چه کسی FLR بگیرد، اولین موردی که به آن توجه می کنند غیر اختیاری بودن هدف ورود به کانادا است. برای اعضای خانواده اتباع موقت, که معمولا به معنای پیوستن به خانواده خود در کانادا است، طول مدت زمان اقامت آنها دائمی در نظر گرفته می شود. برای مثال اگر همسر آنها به مدت یک سال است که در حال کار در کانادا است و آنها می‌خواهند در طول آن دوره با آنها بمانند. اگر آنها برای کار یا تحصیل به کانادا می آیند و شروط مختلفی برای آن دارند. نیروهای کار باید الزامات برنامه نیروی کار خارجی را برآورده کرده و یک هدف سفر غیر اختیاری داشته باشند.
وضعیت مجوز کار برای افرادی که جهت پیوستن به اعضای خانواده ایشان به کانادا می آیند مسئله مهمی نیست در عوض اداره مهاجرت کانادا، رابطه آنها با تابعان موقت در کانادا را مد نظر قرار می‌دهد، و همینطور بررسی می کند که آیا هدف آنها از سفر به کانادا اقامت در این کشور یا فقط دیدار با عزیزان شان است. دیدار با تابعان موقت در کانادا یک صفر ضروری محسوب نمی‌شود.
وب سایت اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا در مورد نحوه درخواست برای FRL بسته به شرایط خاص شما اطلاعاتی را ارائه داده است. این شرایط نسبت به اینکه آیا ویزای ویزیتوری معتبر یاeTA دارید یا خیر می‌تواند تغییر کند.

نمایش خبر  شرط آزمایش ویروس کرونا برای مسافرانی که به کشور وارد می شوند

 

فهرست اقدامات فرودگاه

به گفته اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا، مسافران نباید پیش از داشتن مجوز مکتوب بلیط سفر برای کانادا را رزرو کنند.

اگر از کشوری خارج از ایالات متحده قصد سفر به کانادا را دارید برای ورود به هواپیما به موارد زیر نیاز دارید:

  • یک ویزای ویزیتوری معتبر یا eTA
  • یک پاسپورت معتبر
  • اطلاع رسانی به شرکت خطوط هوایی که شما از محدودیت های سفر هستید
    اثبات دلیل ضروری خود برای سفر به کانادا مسئول مهاجرتی، اگر دلیل شما غیر ضروری و اختیاری باشد درخواست شما رد می شود.
  • بررسی وضعیت سلامت توسط مسئولان خطوط هوایی برای تایید اینکه شما علائم ویروس کرونا مانند تب، سرفه و مشکل تنفسی ندارید.

کارکنان خطوط هوایی در کشور شما صلاحیت شما برای سفر را بررسی خواهند کرد. اگر به کانادا بیایید و مسئولان اسناد شما را ناقص بدانند، خطوط هوایی ۳۲۰۰ دلار کانادا جریمه خواهند شد.

همچنین باید به مسئولان مربوطه نشان دهید که برنامه ای برای قرنطینه اجباری ۱۴ روزه خود دارید، و اطلاعات خود را در اپلیکیشن ArriveCAN ثبت کرده اید. به زودی کانادا ارائه آزمایش منفی ویروس کرونا را نیز اجباری خواهد کرد.