از ۲۰ دسامبر، کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع کرد

کانادا از شرایط جدیدی برای کمک به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا سخن گفته است. محدودیت های سفر تا ۶ ماه ژانویه ۲۰۲۱ تمدید می شوند.

از ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰ کانادا تمام پروازها از انگلیس را ممنوع اعلام کرد تا بتواند مانع انتشار ویروس کرونا در کشور شود و این را تا ۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید کرده است.

این شروط جدید چ، توسط چند مسئول ارشد دولت کانادا، مانند نخست وزیر جاستین ترودو و بیل بلیر، وزیر امنیت عمومی، در توییتر مطرح شد.

بلیر عنوان کرد که محدودیت های سفر برای حداقل ۷۲ ساعت برقرار خواهند بود, که پس از آن کانادا مجدداً این سیاست را مورد بازبینی قرار می دهد. همچنین اشاره کرد که این سیاست به معنای به تعویق انداختن پروازها از انگلیس به کانادا در طی سه روز پس از ۲۰ دسامبر است. و بعداً در ۲۳ دسامبر آن را تا ششم ژانویه تمدید کردند.

برای توضیح اعمال این شرط جدید بلیر اینگونه توییت کرد که«ما برای حمایت از کانادایی ها و حفظ امنیت جامعه خود این گام بزرگ را برداشتیم. این ضوابط پس از توسعه مسئولان سلامت عمومی تعیین شدند محدودیت‌ها در ابتدا برای ۷۲ ساعت خواهند بود و پس از آن بعد از بررسی مجدد تمدید خواهد شد»

مطلب مرتبط
ضوابط محدودیت در سفر: ابلاغیه برنامه COVID-19

علاوه براین، مسافرانی که در همان روز از انگلیس به کانادا رسیدند مورد بازبینی و رسیدگی قرار گرفتند.

در اخبار منتشر شده در رسانه‌ها دولت کانادا اعلام کرد تصمیم گیری برای به تعویق انداختن سفر از انگلیس به خاطر انتشار خبر نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلیس است. اطلاعات زیادی در مورد این نوع جدید در اختیار نیست. اما مطبوعات اشاره کردند که دولت کانادا و کارشناسان سلامت عمومی در سرتاسر دنیا در حال مطالعه و بررسی نوع جدید هستند تا بتوانند درک بهتری از آن داشته باشند.

دولت کانادا ۴۰ میلیون دلار برای حمایت از شبکه جنومیک ویروس کرونا کانادا سرمایه گذاری کرده است تا بتوانند روند تکامل ویروس کرونا را مورد تحقیق و بررسی قرار دهند.

محدودیت های سفر جدید به محدودیت‌های سفری که از ماه مارس برقرار بودند اضافه شده است.

در حالی که برخی از مهاجران جدید، نیروهای کار خارجی، دانشجویان بین المللی، و اعضای خانواده آنها از محدودیت ها معاف هستند اکثر تابعان خارجی امکان ورود به کانادا را در این دوره نخواهند داشت.

با چند استثنا، افرادی که به کانادا وارد می‌شوند باید به مدت ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

کانادا در ابتدا شاهد افزایش تعداد مبتلایان ویروس کرونا در اوایل ماه می پیش از مهار موفقیت ‌آمیز ویروس در تابستان بود. از ماه سپتامبر تعداد مبتلایان افزایش یافته است و کانادا اخیراً آن را به تعداد ۷۰۰۰ مبتلا در هر روز اعلام کرده است که در مقایسه با ماه می این رقم ۲۷۶۰ ابتلا در روز بود.

مطلب مرتبط
فردی برای جعل اسناد جهت ورود غیرقانونی به کانادا محکوم شد

هفته گذشته کانادا بزرگترین کمپین واکسیناسیون را در تاریخ خود آغاز کرد . بدین ترتیب کند و انتظار دارد که حداقل چهار میلیون دوز از این واکسن را تا پایان ماه مارس ۲۰۲۱ دریافت کند که برای واکسینه کردن دو میلیون نفر کافی خواهد بود. علاوه بر این سلامت عمومی و کانادا در حال حاضر متقاضیان دریافت واکسن را برای تایید مورد بازبینی و بررسی قرار می‌دهد.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram