آیا مسافران می توانند پیش از دوره ۱۴ روزه قرنطینه خود کانادا را ترک کنند؟

مسافران می‌توانند پس از پایان دوره قرنطینه خود تحت شرایط خاص کشور را ترک کنند.

مسافران به کانادا ممکن است پیش از پایان دوره ۱۴ روزه قرنطینه اجباری و خود مجاز به ترک کشور باشند اما باید تا فرا رسیدن زمان سفرشان در قرنطینه باقی بمانند.

هر فردی که به کانادا سفر می کند از سوی قانون ملزم خواهد بود تا برای ۱۴ روز قرنطینه باشد. این مورد شامل شهروندان و تابعان دائمی کانادا نیز است. در اصل به عنوان بخشی از ضوابط جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته می‌شود. طبق ایمیلی که از سوی یکی از نمایندگان نهاد سلامت عمومی کانادا (PHAC)به خبر CTV ارسال شده است، مسافران می توانند پیش از پایان دو هفته قبل طرح اجباری کشور را ترک کنند تنها اگر تا روز سفر خود در قرنطینه باقی بمانند.

تمام مسافران باید یک برنامه قرنطینه داشته باشند این برنامه باید نشان دهد که در طول ۴ روز قرنطینه این مدت را چگونه خواهند گذراند و همچنین باید جزئیات مربوط به تهیه مواد غذایی،دارو و محل قرنطینه خود را نیز در برنامه ذکر کرده باشند.

طبق ایمیل ارسالی اگر مسافران برنامه ای برای دوره ۱۴ روز های قرنطینه خود نداشته باشند یا قصد قرنطینه خود را نداشته باشند نباید به کانادا سفر کنند زیرا مجاز به ورود به کشور نخواهند بود.
افرادی که دارای علائم ویروس کورونا می باشند ممکن است در مرز کانادا بازگردانده شوند حتی اگر از محدودیتهای سفر کانادا معاف باشند.

مطلب مرتبط
محدودیت های مرزی ایالات متحده و کانادا برای هفتمین بار تمدید می شود

با این وجود، این مورد به شهروندان کانادایی, تابعان دائمی و افرادی که تحت مصوبه هندی ثبت نام کرده اند اعمال نمی‌شود. طبق وب سایت PHAC حقوقشان به کانادا ورود پیدا می کنند نیازی به معافیت از محدودیتهای سفر ندارند.

اعضای خانواده درجه یک شهروندان و تابعان دائمی که قصد سفر به کانادا را دارند و کمتر از ۱۵ روز در کشور اقامت خواهند داشت، باید یک دلیل غیر اختیاری داشته باشند.

در برخی موارد دولت فدرال ممکن است بنا بر دلایل انسان دوستانه و همدردی دوره قرنطینه اجباری را کاهش دهد. این موارد می تواند شامل، شرکت در مراسم ختم یا همراهی با یکی از عزیزان در آخرین لحظات زندگی او باشد. با این وجود، این مسافران باید پیش از سفر تاییدیه های لازم را از دولت کانادا دریافت کنند.

برایمسافرانی که می‌خواهند پیش از دوره ۱۴ روزه قرنطین خود کشور را ترک کنند اما علایم ویروس کرونا را دارند باید تا زمانی که نشانه های ویروس کرونا در آنها از بین برود منتظر بمانند یا یک مجوز پزشکی راه دهند که نشان می دهد آزمایش ویروس کرونای آنها منفی باشد

قرنطینه به چه معنا است

تمام مسافرانی که به کانادا می آیند باید برای ۱۴ روز در قرنطینه باقی بمانند و اگر امکان قرنطینه را نداشته باشند و می کنند محکوم به ۶ ماه حبس یا ۷۵۰ هزار دلار جریمه خواهند شد.

مطلب مرتبط
بستن مرز ایالات متحده و کانادا مجددا تمدید شد

مسافران باید در محل قرنطینه خود باقی بمانند و همچنین باید برای دسترسی به مواردی مانند مواد غذایی و دارو بدون ترک محل یک برنامه منظم داشته باشند. همچنین آنها اجازه استفاده از مکان های عمومی را ندارند. علاوه بر این مجاز به ملاقات مهمان نیستند، حتی اگر با فاصله دو متر از یکدیگر صحبت کنند. افرادی که در قرنطینه هستند تنها در موارد اورژانسی پزشکی و تاییدیه پیش از سفر به کانادا امکان شکستن قرنطینه را خواهند داشت. اگر مسافران با هم زندگی می کنند باید اتاق خواب و حمام جداگانه داشته باشند. همچنین باید تعامل خیلی کمی با افرادی که با آنها زندگی می‌کنند داشته باشند و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. همچنین مکان های مشترک را پس از استفاده تمیز کنند اگر قصد ارتباط نزدیک دارند باید از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کنند.