آزمایش منفی ویروس کرونا مسافران در فرودگاه کلگری

پس از اولین شش هفته از آغاز پایلوت، تعداد آزمایشات مثبت ویروس کرونا نسبتاً کم بود.

آلبرتا دردو مرکز ورود به استان آزمایش ویروس کرونا را انجام می‌دهد که به مسافران این امکان را می دهد تا دوره قرنطینه اجباری آنها کوتاه‌ تر باشد.

پس از ۶ هفته از آغاز این پایلوت تعداد آزمایشات مثبت ویروس کرونا نسبتا پایین باقی می ماند. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی استان، از دهم دسامبر، ۱۴ هزار و ۳۸۲ مسافر آزمایش داده بودند. تنها ۱.۴ درصد در اولین آزمایش و ۰.۷ درصد در آزمایش دوم نتیجه مثبت نشان دادند.

آلبرتا اولین و تنها استانی است که امه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را پیشنهاد می‌دهد که موجب کاهش دوره قرنطینه اجباری می‌شود. تنها ۲ مرز ورود به کشور یعنی فرودگاه کارگری و مرز کتوس در آلبرتای جنوبی این خدمات را ارائه می دهند.

مسافرانی که به این دو محل می‌رسند و در خواست آزمایش ویروس کرونا را دارند باید پس از دادن آزمایش ۲۴ تا ۴۸ ساعت خود را قرنطینه کنند تا زمانی که نتیجه آزمایش آنها مشخص شود. تمام مسافران مجاز به سفر به کانادا می توانند در این پایلوت شرکت داشته باشند و اینکه آیا شهروند کانادا، تابع دائمی یا افراد با تابعیت خارجی هستند تاثیری در این شرایط ندارد.

مطلب مرتبط
کانادا از محدودیت های جدید برای مسافران خبر می دهد

اگر نتایج منفی باشند آنها می توانند قرنطینه خود را قطع کنند، با این وجود باید علائم و نشانه های خود را مورد بررسی و بازبینی مدام قرار دهند و مجددا پس از شش یا هفت روز آزمایش را تکرار کند.

این پایلوت برای شش ماهه برنامه ریزی شده است و یا تا زمانی ادامه خواهد داشت که ۵۲ هزار مسافر تصمیم بگیرند پس از رسیدن به کشور آزمایش ویروس کرونا بدهند. آلبرتا همچنین به دنبال تمدید این پروژه در سال آینده نیز خواهد بود.

در یک ایمیل ارسالی به مطبوعات کانادا سخنگوی سازمان سلامت آلبرتا عنوان کرد که این پایلوت در حال حاضر برای شروعی موثر و در جهت مثبت تعطیل است و آلبرتا در نظر دارد که در سال آینده فرودگاه بین المللی ادمونتون را نیز به این پروژه اضافه کند.

مسافران بین المللی که قصد انجام آزمایش ویروس کرونا را دارند می توانند پنج روز پیش از سفر خود برای انجام این آزمایش ثبت‌ نام کنند. افرادی که تصمیم می‌گیرند پس از رسیدن آزمایش انجام ندهند، همچنان ملزم هستند تا برای ۱۴ روز در قرنطینه باقی بمانند و این بدان معناست که آنها باید از افراد دیگر جدا بوده و در یک مکان برای ۱۴ روز اقامت داشته باشند و همچنین باید برای دسترسی به وسایل و مواد ضروری مانند غذا و دارو یک برنامه ارائه دهند.

مطلب مرتبط
هرآنچه که برای ورود به کانادا از ایالات متحده نیاز دارید بدانید

طبق سخنان سخنگوی فرودگاه کلگری تعداد مسافران در فرودگاه در پایان ماه اکتبر در مقایسه با سال گذشته ۷۷ درصد افت داشت.

همچنین به گفته او این برنامه به خوبی اجرا شده است و بسیاری از مسافران نسبت به انجام آزمایش به محض رسیدن به خاک کانادا ابراز علاقه کرده اند.

مسئولان فرودگاه کلگری امیدوارند که این برنامه در نهایت به حذف نهایی قرنطینه اجباری ۱۴ روزه در رابطه با مسابقه بین المللی منجر شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram