IRCC به تدریج خدمات حضوری را از سر می‌گیرد

سازمان مهاجرت کانادا به زودی خدمات حضوری با وقت قبلی را ارائه خواهد داد.

خدمات مهاجرتی که به صورت مجازی قابل اجرا نیستند از تاریخ بیست و یکم سپتامبر آغاز خواهد شد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) رویه ها و پروتکل های جدید را بررسی می کند تا بتواند خدمات حضوری در طول شیوع ویروس کرونا را ارائه دهد.

این خدمات که از هفته بعد ارائه می شوند شامل موارد زیر خواهند بود:

شهروندی: مراکز ونکوور برای آزمون اطلاعات شهروندی و جلسه رسیدگی رسمی برای تعداد مشخصی از متقاضیان بازگشایی می‌شوند.  IRCC از طریق ایمیل قرار ملاقات ها را تنظیم میکند.

اقامت دائم: دفاتر  IRCC برای خدمات مربوط به اقامت دائم در شهرهای اتوبیکوک، انتاریو، مونترال و کبک بازگشایی خواهند شد. افرادی که نیاز به گرفتن کارت اقامت دائم خود دارند، از طریق ایمیل با IRCC تماس حاصل خواهند کرد تا بتوانند یک قرار ملاقات تنظیم کند.

پناهجویی: خدمات محدود مربوط به پناهجویی در دفاتر  IRCC  در کلگری، ادمنتون، همیلتون و آبشارهای نیاگارا ادامه خواهند یافت. IRCC از طریق پست،خدمات آنلاین پست کانادا، قرار ملاقات ها را با مراجعه کنندگانی تنظیم می کند که نیاز به گردآوری و ثبت اسناد و مدارک و همچنین ارائه اطلاعات بیومتریک خود دارند یا  قصد دارند برای مصاحبه حضور پیدا کنند. علاوه بر آن، عنوان می‌کنند که اگر این روند به خوبی پیش برود دفاتر ارائه خدمات به پناه جویان در ونکوور (هورنبای) مونترال، اتوبیکوک را نیز بازگشایی خواهند کرد.

مطلب مرتبط
نتایج اقتصادی طولانی مدت پناهجویان در کانادا

IRCC تنها در شرایطی به نامزدهای مهاجرتی اجازه بهره مندی از خدمات حضوری را می‌دهد که یک قرار ملاقات از پیش تعیین شده داشته باشند.

دپارتمان مهاجرتی، قرار ملاقات های بیومتریک را نیز انجام خواهد داد. متقاضیان اقامت دائم در کانادا که در انتظار انجام بیومتریک هستند تا چند ماه آینده برای تعیین یک قرار ملاقات از سوی اداره خدمات کانادا یک تماس دریافت می کنند. افراد ساکن مناطقی که تعداد افراد منتظر برای انجام بیومتریک در آنجا زیاد هستند، مانند تورنتو، ممکن است مجبور باشند مدت زمان بیشتری را صبر کنند تا از سوی اداره کانادا با آنها تماس حاصل شود.

به گفته IRCC،” می دانیم که این یک دوره زمانی خسته کننده و چالش برانگیز است و از صبر و شکیبایی شما متشکریم, اداره خدمات کانادا  در اولین فرصت با شما تماس خواهد گرفت».

همچنین آنها اطلاع می دهند که متقاضیان اقامت دائم که منتظر انجام بیومتریک هستند نباید به مرکز خدمات کانادا مراجعه کنند، مگر آنکه برای قرار ملاقات با آنها تماس گرفته شده باشد. متقاضیانی که اطلاعات تماسشان تغییر کرده است، یا یک نماینده داشتند که از سوی آنها درخواست کرده بود می‌‌توانند جزئیات اطلاعات خود را در فرم اینترنتی روی سایت IRCC به‌روزرسانی کنند.

 

مطلب مرتبط
آلبرتا دوره قرنطینه برای پایلوت آزمایش ویروس کرونا را کاهش میدهد

ضوابط ایمنی در دفاتر IRCC

در تلاشی برای محافظت از کارکنان IRCC و مراجعه کنندگان در مقابل ویروس کرونا، اقدامات ها و ضوابط ایمنی زیر برقرار خواهند بود:

از مراجعه کنندگان خواسته می شود تا پیش از حضور برای یک قرار ملاقات، رسشنامه خود ارزیابی اداره سلامت کانادا را تکمیل کنند.

این سوالات مجددا در زمانی که مراجعه کنندگان در دفتر حضور می‌یابند نیز پرسیده می‌شود به نحوی که IRCC می‌تواند در مورد ورود آنها به ساختمان تصمیم گیری کند.

تمام افراد باید ماسک داشته باشند و همینطور فاصله اجتماعی را رعایت کنند و به علامت هایی که کمک می‌کند تا از تجمع افراد جلوگیری شود توجه لازم را داشته باشند.

اگر متقاضیان با وجود بیماری حضور یابند، آنها خواسته می‌شود تا قرار ملاقات دیگری را برنامه ریزی کنند.

IRCC در هجدهم مارس در پی تعطیلی های ویروس کرونا ارائه این خدمات را متوقف کرد. در طی چند ماه گذشته خدمات مهاجرتی به صورت مجازی انجام شده اند. با وجود اینکه انجام مجازی آن‌ها ممکن بود اما ارائه خدمات در این حوزه کاهش چشمگیری داشته است.

اداره سلامت عمومی کانادا و مسئولان سلامت منطقه توصیه ها و راهنمایی های مربوطه برای اجرای خدمات در دوران شیوع را تنظیم کرده اند.  IRCC  دفاتری را مورد نظارت قرار می دهد که خدمات حضوری در آنجا ارائه می‌شود تا بتواند بازگشایی خدمات بیشتری را در آینده برنامه ریزی کرد.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری و PNP: هزینه رسیدگی به پرونده

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram