9 دلیل دانشجویان برای انتخاب کانادا جهت تحصیل

بر اساس آخرین آمار، تعداد دانشجویان خارجی که برای ادامه تحصیل به کانادا وارد می‌شوند از تعداد دانشجویان خارجی که انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند، بیشتر می‌شود.

به دنبال تغییرات اساسی در نحوه اخذ اقامت موقت و دائم اداره مهاجرت انگلستان، کانادا از محبوبیت بالاتری در نزد دانشجویان خارجی نسبت به کشور انگلستان برخوردار شده است.

دولت کانادا، بر این باوراست که باید اقدامات بیشتر و گسترده‌تری را درزمینهٔ جذب دانشجویان خارجی انجام دهد و تدابیر بیشتری در جذب این متخصصین جوان برای استقرار در کانادا به‌صورت دائم انجام دهد. این دولت معتقد است که متخصصین جوان بهترین و مناسب‌ترین متقاضی برای تأمین کسری متخصصین این کشور در آینده می‌باشند.

این دانشجویان خارجی در برخی از مواقع علاوه بر برنامه‌های مهاجرتی فدرال، پس از اتمام دوره تحصیلی خود بیشتر از یک حق انتخاب برای درخواست اقامت دائم دارند و این تنها به علت تنوع در برنامه‌های مهاجرتی استان‌های مختلف هست.

تنوع برنامه‌های مهاجرتی کانادا باعث می‌شود تا اکثر این دانشجویان فارغ‌التحصیل، هم‌زمان واجد شرایط چندین برنامه مهاجرتی کانادا برای درخواست اقامت دائم و استقرار در هر یک از استان‌های کانادا باشند. بدیهی است، مهاجرین پس از دریافت اقامت دائم، در صورت اثبات حداقل حضور فیزیکی موردنیاز در کانادا می‌توانند واجد شرایط درخواست شهروندی شوند.

مطلب مرتبط
با تعهد کشورهای G7، داشتن پاسپورت واکسن می تواند به واقعیت تبدیل شود

برخی از امتیازات تحصیل در کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای جهان به‌اختصار در ادامه آورده شده است:

– کانادا با داشتن امتیاز چندملیتی و بهره‌گیری از فرهنگ‌های مختلف دارای جذابیت زیادی برای زندگی و کار دانشجویان خارجی هست.

– امکان انتقال واحدهای تحصیلی برای دانشجویان خارجی مهیا هست.

– همسران عرفی و شرعی دانشجویان، واجد شرایط درخواست مجوز کار در طول اقامت تحصیلی همسر خواهند بود.

– دانشجویان خارجی قادر خواهند بود خارج از محیط دانشگاه به‌صورت پاره‌وقت در حین تحصیل مشغول کار شوند. این امتیاز باعث می‌شود تا علاوه بر کسب درآمد در حین تحصیل، با به دست آوردن سابقه کار در کانادا، شانس استخدام پس از اتمام دوره تحصیل را برای خود افزایش دهند.

– دانشجویان خارجی پس از اتمام دوره تحصیل موفق به اخذ مجوز کار آزاد به مدت حداکثر سه سال خواهند شد.

– بسیاری از افرادی که موفق به اخذ امتیازات لازم برای درخواست اقامت دائم از خارج از کانادا نمی‌باشند، تحصیل در کانادا می‌تواند گزینه مطمئنی برای اخذ اقامت دائم به شمار برود.

بالغ‌بر نیمی از این دانشجویان فارغ‌التحصیل اقدام به اخذ اقامت دائم کانادا می‌نمایند. اکثر این دانشجویان بر این باورند که به سه دلیل زیر کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب نموده‌اند:

مطلب مرتبط
در ماه دسامبر چه در انتظار مهاجرت کانادایی است

– شهرت کیفیت بالای سیستم آموزشی کانادا

– شهرت کانادا به‌عنوان یک جامعه پذیرا و جدا از تبعیض

– شهرت کانادا به‌عنوان یک کشور امن

درحالی‌که بسیاری از افزایش محبوبیت اخیر کانادا در میان دانشجویان خارجی در مقایسه با انگلستان متعجب می‌شوند، ولی واقعیت امر این است که کشور کانادا امتیازات و تسهیلات ارزنده‌ای را برای دانشجویان خارجی مهیا ساخته است.

درنتیجه، نه‌تنها پذیرش دانشجویان خارجی باعث درآمدزایی بیشتر مؤسسات آموزشی کانادا می‌شود، بلکه کانادا نیز در جهت تأمین نیروی متخصص موردنیاز کشور از حضور این فارغ‌التحصیلان جوان بهره‌مند‌ می‌گردد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram