با تعهد کشورهای G7، داشتن پاسپورت واکسن می تواند به واقعیت تبدیل شود

به گفته نهاد سلامت عمومی کانادا هنوز نگرانی ‌هایی در مورد اینکه افراد واکسینه شده می ‌توانند در معرض خطر باشند، وجود دارد.

وزیر سلامت کانادا، پتی هاجدو، در روز دوشنبه برای بحث و بررسی احتمال ارائه پاسپورتهای افراد واکسینه شده با وزیر سلامت G7 کشور دیگر-فرانسه، آلمان، ایتالیا، ایالات متحده، بریتانیا و ژاپن-جلسه ای داشت.

طبق گزارش او با همتایان G7 موافقت کردند، که باید این کشورها با هم همکاری کنند. بنابراین سیستمی داریم که کاملاً مشخص و ثابت است و به محل سفر افراد ارتباطی ندارد.

وزیر سلامت بر نبودن شواهد کافی برای اثبات انتشار ویروس از سوی افراد واکسینه شده، تمرکز ویژه‌ای دارد.

دولت کانادا آگاه است که مسئولان بین المللی دیگر در حال بررسی ایمنی افراد واکسینه شده هستند. با این وجود، به گفته اداره سلامت عمومی کانادا به خبر اداره مهاجرت در یک ایمیل کانادا تنها در شرایطی این امر را در نظر می گیرد که بر اساس شواهد علمی قابل اطمینان مطرح شود.

طبق این ایمیل شواهد علمی روشن است مبنی بر این که واکسن های ویروس کرونا مورد تایید کانادا برای جلوگیری از این بیماری به شدت موثر شناخته شده اند. با این وجود، مشخص نیست که آیا افراد واکسینه شد هنوز می توانند ویروس کرونا را منتشر کنند یا خیر، بنابراین خطر سلامت عمومی همچنان مطرح است.

مطلب مرتبط
دانشجویان بین المللی که نمی توانند شرط تجربه کار کانادایی را داشته باشند فرصت دیگری بدست می آورند.

PHAC عنوان کرد که اقدامات واکسیناسیون انجام شده از سوی هر یک از مناطق و استان ها و برنامه های ایمن سازی آن ها هدایت شده است. از این رو تصمیم گیری برای صدور مجوز واکسن یا پاسپورت باید از سوی استان‌ها و مناطق کانادا و با توجه به ظرفیت نیروی کار و حفظ سوابق انجام شود.

 

چه کشورهای دیگری در حال اقدام هستند؟

اوایل ماه جاری اتحادیه اروپا یک مجوز سبز دیجیتالی ایجاد کرد تا به شهروندان اروپایی این امکان را بدهد تا در طول دوران شیوع ویروس کرونا آزادانه در این اتحادیه عبور و مرور داشته باشند. این مجوز اثبات می‌کند که دارندگان آن واکسن را دریافت کرده اند و نتیجه آزمایش آنها منفی بوده است و یا پس از گذراندن بیماری اکنون بهبود یافته اند.

مجوز هزینه ‌ای در بر ندارد و در تمام ایالت های عضو سازمان اتحادیه اروپا معتبر شناخته می‌شود. اتحادیه اروپا نیز با سازمان سلامت جهانی همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که این مجوز خارج از اروپا نیز قابل قبول خواهد بود.

اسرائیل یک سیستم پاسپورت واکسیناسیون را ارائه داده است که بیش از نیمی از جمعیت اسرائیل ز لازم از واکسن را دریافت کرده‌اند. هر فردی که واکسینه می شود یا پس از بیماری بهبود یافته است می تواند از پاسپورت سبز برای رفتن به باشگاه و حوزه‌ها استفاده کند. آنها می‌توانند به یونان و قبرس نیز سفر کنند.

مطلب مرتبط
اداره مهاجرت کانادا پورتال درخواست آنلاین را برای ۷ برنامه مهاجرتی راه ‌اندازی می‌کند

در ایالات متحده بایدن و هیئت کابینه او در حال بررسی پاسپورت های واکسیناسیون هستند، تا به آمریکایی ها اجازه دهند که بتوانند واکسیناسیون خود را اثبات کنند و از حقوق آن بهره مند شوند.

 

سفر به کانادا

در حال حاضر کانادا پاسپورت های واکسیناسیون را نمی ‌پذیرد. مسافران بین المللی باید آزمایش ویروس کرونا ارائه دهند که پیش از سفر شان بکند و انجام شده باشد. علاوه بر این، باید به محض رسیدن به کشور یک آزمایش انجام دهند.

در حالی که در انتظار دریافت نتایج آزمایش خود هستند باید برای سه شب با هزینه شخصی خود در هتل های مورد تایید دولت در قرنطینه باشند.

پس از این سه شب، مسافران می توانند به مقصد نهایی خود سفر کنند تا قرنطینه ۱۴ روزه اجباری خود را در آنجا بگذرانند. در پایان دوره قرنطینه مسافران باید مجددا آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند.

اداره سلامت: نگاهی بر مواردی که همچنان موثر هستند

اPHAC عنوان کرده است که این اداره را بر ضوابط سلامت عمومی مانند شستن دست هاt استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی متمرکز است. PHAC تاکید دارد که کانادایی ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا باید این اقدامات را انجام دهند، حتی اگر واکسن را دریافت کرده‌اند.پ

مطلب مرتبط
وبینار: چطور با آمادگی مالی کامل به کانادا بیاییم، تهیه شده توسط Canada Visa و Scotiabank

ضمناً دانشمندان همچنان در حال بررسی برای یافتن روش های مصون ماندن از ویروس کرونا هستند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram