۴ مورد از گزارش سالانه ۲۰۲۰ کانادا در مورد مهاجرت به مجلس

گزارش سالانه در مورد مهاجرت به مجلس فرصتی به دولت کانادا می‌دهد تا سیستم مهاجرتی کانادا را به روز رسانی کند.

هفته گذشته دولت کانادا گزارش سالانه مهاجرتی خود برای سال ۲۰۲۰ را به مجلس ارائه داد

.

این گزارش مروری بر تحولات مهاجرتی اخیر کانادا دارد به جزئیات مربوطه را به مجلس و مردم را می دهد. این گزارش همراه با برنامه سطوح مهاجرتی کانادا منتشر شد.

هم راستا با هدف کانادا برای پذیرش ۴۰۰ هزار مهاجر به طور سالانه که در برنامه سطوح مهاجرتی آن برای سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ ذکر شد، این گزارش سالانه جزئیات بیشتری در مورد هدف دولت فدرال برای رسیدن به اهداف مهاجرتی جدید خود را نشان داد.

در ادامه چهار مورد از این گزارش را می بینید:

۱) کانادا در سال ۲۰۱۹ پذیرای بیش از یک میلیون تازه وارد به کشور بود

کانادا بیش از یک میلیون مهاجر،دارندگان مجوز تحصیل و کار را در سال ۲۰۱۹ در کشور پذیرفت. بیش از ۳۴۱ هزار تازه وارد به عنوان تابع دائمی وارد کشور شدند. بیش از ۴۰۰ هزار مجوز تحصیلی صادر شد. همچنین ۴۰۰ هزار مجوز کاری نیز صادر شد.

این مورد یاد آوری می کند که اکثر تازه واردان به کانادا به عنوان تابع دائمی وارد کشور نشده اند بلکه دارای ویزای موقت بودند.

مطلب مرتبط
با تعهد کشورهای G7، داشتن پاسپورت واکسن می تواند به واقعیت تبدیل شود

با این وجود پذیرش تابع دائمی کانادا  برنامه‌ریزی‌ها برای سال های ۲۰۲۱ ۲۰۲۳ جبران خواهد شد.

۲) تقریباً ۲۰۰ هزار مهاجر تحت دسته اقتصادی در سال ۲۰۱۹ وارد کشور شدند

کانادا تقریبا پذیرایی ۶۰ درصد از تابعان دائمی جدید خود تحت دسته اقتصادی است. در برنامه سطوح مهاجرتی ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ و نیز شرایط اینگونه خواهد بود.

در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۲۰۰ هزار مهاجر تحت دسته اقتصادی وارد کانادا شدند. از این مهاجران بیش از ۹۰ هزار نفر از طریق اکسپرس انتری کشور آمدند.

اکثر مهاجران اکسپرس انتری در انتاریو وارد خاک کانادا شدند (۷۱%), ۱۷ درصد از آنها در بریتیش کلمبیا و ۸ درصد مابقی به آلبرتا رفتند.

تعداد نامتناسب مهاجران که به بزرگترین استانهای کانادا می روند به خاطر این است که کشور برنامه کاندیدای استانی دارد. یکی از اهداف برنامه کاندیدای استانی تشویق مهاجران برای سکونت در استانهای کوچکتر است.

برنامه کاندیدای استانی پاسخگویی اکثر مهاجرت های دسته اقتصادی به استان‌ها و مناطق کانادا است مانند نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکاتیا، نیوبرانزویک، منیتوبا، ساسکاچوان، یوکون، و مناطق شمالی که به شدت به آن وابسته هستند.

به طور کلی، آنتاریو، منیتوبا،ساسکاچوان، آلبرتا، و بریتیش کلمبیا در سال ۲۰۱۹ تعداد زیادی از مهاجران را از طریق برنامه کاندیدای استانی پذیرفتند.

مطلب مرتبط
نرخ بیکاری ماه ژانویه به بالاترین سطح خود از آگوست سال ۲۰۲۰ رسید

۳) اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا با پرونده های رسیدگی نشده در دسته خانواده روبرو است

گزارش سالانه نشان‌دهنده این است که پیشرفت رسیدگی به پرونده ها در دسته خانواده از سوی اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا با افت روبرو است. بیش از ۹۰ هزار مهاجر تحت دسته خانواده در سال ۲۰۱۹ به کشور آمدند، تقریبا ۹۰ هزار نفر تحت دسته همسران، شریکان زندگی و کودکان وارد کشور شدند.

اداره مهاجرت پناهندگی و تابعیت کانادا استاندارد رسیدگی به پرونده‌های خانواده را ۱۲ ماه در نظر گرفته است.

این گزارش عنوان می کند که در پایان سال ۲۰۱۵ کانادا در دسته همسران، شریکان زندگی و کودکان ۷۷ هزار پرونده رسیدگی نشده دارد که ۲۱ ماه از از تاریخ درخواست آنها میگذرد.

رسیدگی به پرونده‌ها به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا کند شده است، با این وجود اداره مهاجرت و ناجی و تابعیت کانادا در اواخر سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد در هر ماه تا پایان ۲۰۲۰ به ۶ هزار پرونده اسپانسرشیپ همسری رسیدگی کند.

۴) کانادا قصد پذیرش مهاجران فرانسوی زبان بیشتری را دارد

 

یکی از اولویت‌های مهم اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا تقویت ویژگی فرانسوی زبان بودن این کشور از طریق روند های مهاجرتی خود است. در دهه های اخیر با موضوع جذب فرانسوی زبان ها به خارج از کبک روبرو بوده است  و با تلاش‌هایش توانسته است در چند سال اخیر این میزان را افزایش دهد.

مطلب مرتبط
کبک تغییرات مهمی را در سیستم آریما ایجاد کرد

اخیراً اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا تغییرات ایجاد کرده است که امتیازات بیشتری برای نامزد های فرانسوی زبان اکسپرس انتری در نظر گرفته است.

تلاش‌های اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا شامل راه اندازی استراتژی مهاجرتی فرانسوی زبان و سرمایه‌گذاری بیشتر در خدمات سکونت و ورود به کشور برای مهاجران فرانسوی زبان است.  سال گذشته ورود مهاجران فرانسوی زبان به خارج از کبک تا یک درصد افزایش داشت که هنوز این میزان کم است اما نشان دهنده افزایش بیشتری نسبت به سال‌های اخیر است.

بر اساس این میزان پیشرفت کانادا تا سال ۲۰۲۳ به هدف خود برای سکونت مهاجران به فرانسوی زبان خارج از کبک به میزان ۴.۴ درصد خواهد رسید.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram