گزینه های مهاجرت کانادایی برای تابعان هنگ کنگ

روش های مهاجرتی جدید و اقدامات مربوط به آن گزینه های بیشتری را در اختیار تابعان هنگ کنگ که می‌خواهند در کانادا زندگی کنند قرار می دهد.

کانادا آخرین ضوابط مهاجرتی را برای کمک به تابعان هنگ کنگ و کانادایی ها در هنگ کنگ مطرح کرد.

اقدامات مهاجرتی جدید برای جذب دانشجویان هنگ‌ کنگ و جوانان این کشور به کانادا راه اندازی شده اند و فرصتی را در اختیار آنها قرار می دهند تا بتواند مجوز کاری جدیدی بگیرند که آنها را به اقامت دائم کانادا می رساند.

علاوه بر این اداره مهاجرتی اصلاحاتی داشته است که به افراد با ملیت هنگ کنگ اجازه می دهد در کانادا اقامت داشته باشند و همچنین به افرادی که می خواهند برای اقامت در کانادا برنامه‌ریزی کند این امکان را می دهد تا بتوانند پس از تمام شدن محدودیت‌های سفر ناشی از ویروس کرونا به کشور وارد شوند.

روش های مهاجرتی جدید برای جوانان هنگ کنگ

برنامه جدید به زودی راه اندازی خواهد شد که به تابعان هنگ ‌کنگ در کانادا یا خارج از آن اجازه می دهد تا برای یک مجوز کار باز درخواست دهند. نامزدهای واجد شرایط باید در پنج سال قبل از درخواست از موسسات آموزش عالی فارغ التحصیل شده باشند. مجوز کاری باید برای سه سال معتبر باشد و به تابعان هنگ‌کنگ، و به طور خاص به جوانان، اجازه می دهد تا برای به دست آوردن تجربه کاری ارزشمند به کانادا بیایند.

دو روش جدید در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی خواهند شد و تابعان هنگ کنگ در کانادا را به وضعیت اقامت دائم خواهد رساند.

مطلب مرتبط
نخست وزیر سابق می‌خواهد جمعیت کانادا تا ۱۰۰ میلیون رشد کند

اولین روش تابعان هنگ کنگ را مورد توجه قرار خواهد داد که از سطح حداقلی زبان و شرط سطح تحصیلات برخوردار هستند و دارای تجربه کار کانادایی می باشند.

دولت درخواست مجوز تحصیلی برای جوانان واجد شرایط هنگ کنگ که می‌خواهند در کانادا تحصیل کنند را نیز سرعت می بخشد. زمانیکه آنها تحصیلات خود را تمام کنند این دانشجویان می توانند مستقیماً از طریق روش دوم برای اقامت دائم درخواست دهند.

تحت این برنامه های جدید متقاضیان می توانند به عنوان بخشی از درخواست آنها شامل همسران، شریکان زندگی  و کودکان وابسته ساکن کشور باشند.

ضوابط جدید برای تابعان هنگ کنگ

تابعان حکومت در کانادا که برای تمدید مجوز اقامت خود درخواست می دهند به طور موقت از دستمزدهای رسیدگی به درخواست معاف هستند.

دولت کانادا نیز تلاش خواهد کرد تا جوانان هنگ کنگ را برای تحصیل در کانادا جذب کند. دپارتمان مهاجرتی رسیدگی به درخواست های تجربه بین ‌المللی کانادا برای جوانان را از سر خواهد گرفت که به خاطر شروع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود. هنگ کنگ یکی از کشورهایی است که دارای توافق نامه تعطیلات کاری با کانادا می باشد که به تابعان هنگ‌کنگ اجازه می دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنند. حتی با محدودیت‌های سفر افراد می‌توانند تحت این توافق نامه و تا مادامی که دارای پیشنهاد شغلی هستند به کانادا سفر کنند.

درنهایت کانادا منابعی را برای سرعت بخشیدن به رسیدگی درخواست های اقامت دائم تخصیص داده است که شامل پرونده‌های مربوط به اسپانسرشیپی خانواده می‌شود. این شرطی است که برای متقاضیانی که از هنگ کنگ درخواست می دهند سودمند خواهد بود.

مطلب مرتبط
در ماه ژوئن کانادا پذیرایی بیش از 19000 مهاجر بود

برنامه های مهاجرتی دسته اقتصادی کانادا

اکسپرس انتری محبوب ترین روش رسیدن به اقامت دائم کانادایی است. اکسپرس انتری متقاضیان واجد شرایط را بر اساس فاکتورهای مانند سن، تحصیلات، تجربه کاری، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی و فاکتورهای دیگری مورد ارزیابی قرار می دهد و بر اساس سیستم جامع رتبه بندی با آنها یک امتیاز می‌دهد.

افراد از هنگ کنگ ممکن است به خاطر سطح بالای تحصیلات و تسلط بالا بر زبان انگلیسی که فاکتورهای مهم در سیستم جامع اتومبیل محسوب می شوند و بخواهند از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت کنند.

برنامه کاندیدای استانی گزینه‌های مهاجرتی دیگری هستند. اکنون تا سال ۲۰۲۳ بیش از ۲۴۰ هزار نفر در انتظار رسیدن به اقامت دائم کانادایی از طریق برنامه های کانالهای استانی هستند.

اسپانسرشیپ خانواده

یکی از اولویت ‌های مهم مهاجرتی کانادا گردهم آوردن خانواده‌ها است. چندین برنامه مهاجرتی مختلف در کانادا وجود دارد که به کانادایی ها این فرصت را می دهد تا از اعضای خانواده خود برای آمدن به کانادا حمایت کنند.

کانادایی ها می توانند از داخل خاک کانادا یا خارج از آن از همسر یا شریک زندگی خود حمایت کنند. سال آینده کانادا قصد دارد طریق برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها ۳۰ هزار متقاضی در کشور بپذیرد.

برنامه تعطیلات کاری دسته تجربه بین المللی

برنامه دسته تجربه بین المللی هر ساله صدها هزار نفر را از بیش از ۳۰ کشور برای کار به کانادا می آورد که هنگ‌کنگ یکی از آن کشورها است که یک توافقنامه در این جهت با کانادا دارد. این قرارداد به تابعان هنگ کنگ اجازه می دهد تا برای کار به کانادا بیایند و پس از رسیدن به کانادا شغل و محل کار خود را تغییر دهند. برای آنکه بتوان تحت این برنامه واجد شرایط شناخته شد و از این روش به کانادا مهاجرت کرد افراد باید بین ۱۸ تا ۳۵ سال باشند تا بتوانند از طریق این سیستم که ظرفیت محدودی دارد درخواست دهند.

مطلب مرتبط
مریم ممبینی، همسر کاووس سید امامی از ایران خارج شد

 

پناهندگان

در پاسخ به موقعیت روبه رکود و افت در هنگ کنگ کانادا یک قانون ارزیابی ریسک پیش از سفر ۱۲ ماهه را اجرا کرده از ما را در اختیار تابعان هم قرار می‌دهد. با این معافیت برخی از افراد که قبلاً واجد شرایط نبودن ممکن است اکنون برای ارزیابی دیگری پیش از آنکه به کانادا نقل مکان کنند واجد شرایط شناخته شوند. معمولاً افرادی که ادعای پناهجویی آنها رد می‌شود نمی‌توانند برای حداقل یک سال از تاریخ تصمیم گیری ایشان مجدداً درخواست دهند.

علاوه بر این، تابعان هنگ کنگ که در خطر پیگیری از سوی کشور خود هستند و به کشور دیگری فرار کرده‌اند نیز ممکن است تحت برنامه های موجود برای سکونت در کانادا واجد شرایط شناخته شوند مانند برنامه حمایت خصوصی از پناهجویان و برنامه کمک‌های پناهجویی از سوی دولت.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram