کبک دوباره برنامه سرمایه گذار مهاجر را به حالت تعلیق درآورد

کبک تعلیق موقت برنامه سرمایه گذار مهاجر را تمدید می کند.

طبق اعلام وزارت مهاجرت ، فرانسوی سازی و ادغام (MIFI) ، برنامه سرمایه گذار مهاجرین کبک (QIIP) تا 1 آوریل 2021 بسته به برنامه های کاربردی بسته خواهد شد. کبک پیشتر برنامه را بسته بود تا 1 ژوئیه ، 2020 .

این برنامه به افراد با ارزش خالص بیش از 2 میلیون دلار اجازه می دهد تا با سرمایه گذاری حداقل 1.2 میلیون دلار با یک واسطه مالی که توسط دولت کبک تصویب شده است ، اقامت دائم بگیرند.

QIIP قطبی است ، منتقدین می گویند ، استفاده از این برنامه بسیار آسان است ، در حالی که هواداران می گویند که این امر به کبک کمک می کند تا ثروت بیشتری کسب کند.

گرچه این برنامه نیاز دارد که نامزدها قصد اقامت در کبک را داشته باشند ، اما اکثر آنها اقامت در B.C. یا انتاریو یک انتقاد رایج دیگر این است که این برنامه به افراد امکان می دهد “اقامت دائم بخرند.”

QIIP نسخه کبک از برنامه فدرال سرمایه گذار مهاجرین (FIIP) است ، که در سال 2014 لغو شد. کبک علاقه مند به بازنگری در برنامه خود است ، همانطور که در حكم وزراي (فقط فرانسوي).

در حمایت از FIIP ، انجمن صنعت سرمایه گذاری کانادا نامه در اوایل ماه مه ، با دعوت از دولت فدرال برای احیای برنامه سرمایه گذار کانادا. آنها گفتند كه این امر می تواند به اقتصاد کانادا كمك كند تا از اثرات مخرب ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونویوسی بهبود یابد.

مطلب مرتبط
نرخ بیکاری ماه ژانویه به بالاترین سطح خود از آگوست سال ۲۰۲۰ رسید

IIAC نماینده واسطه هایی است که ورود سرمایه گذاران مهاجر به کانادا را تسهیل می کند.

دولت کبک با گرفتن وام 1.2 میلیون دلاری بدون بهره از سرمایه گذاران مهاجر ، از برنامه سرمایه گذار سود می برد. دولت این پول را به عنوان سرمایه گذاری با بهره بهره مانند اوراق قرضه در اختیار شما قرار می دهد و برای اطمینان از بازپرداخت پول پس از دوره پنج ساله ، می تواند به سرمایه گذار بازگردد. بخش کوچکی به وام برای مشاغل کوچک کبک می رود.

کبک هنگام بازنگری در کارهایی که می خواهد با QIIP انجام دهد ، باید نرخ وام تعیین شده توسط بانک کانادا را در نظر بگیرد. نرخ بهره پس از اقدامات پیشگیری از عروق کرونو ویروس در ماه مارس اجرا شد. نرخ های کم بهره این سوال را ایجاد می کند که آیا ارزش کبک حفظ QIIP در تلاش برای تحریک اقتصاد استان را دارد یا خیر؟

مهاجرت سرمایه گذار تحت مهاجرت تجاری ، دسته ای برای افراد با ارزش خالص بالا که پتانسیل ایجاد شغل و کمک به رونق اقتصادی در کانادا را دارند. مهاجرت تجاری همچنین شامل مهاجرت کارآفرینان است.

تفاوت اصلی بین برنامه های مهاجرت سرمایه گذار و کارآفرین در این است که برنامه های کارآفرینی به مهاجران نیاز دارد تا در ازای اقامت دائم ، یک تجارت را به طور جدی مدیریت کنند ، در حالی که برنامه های سرمایه گذار اقامت دائم را در ازای وام بدون بهره ارائه می دهند.

مطلب مرتبط
مهاجرت در دور دوران شیوع ویروس کرونا و پس از آن اقتصاد کبک و انتاریو حمایت می کند

برای مهاجرانی که مایل به شروع کار هستند ، گزینه های دیگری مانند برنامه مهاجرت تجاری کبک وجود دارد . کانادا همچنین دارای برنامه ویزا راه اندازی شده و برنامه های کارآفرینی ارائه شده توسط استان ها و سرزمین ها تحت برنامه انتخاباتی استانها (PNP). به عنوان مثال ، انتاریو ، دعوت شد 26 کارآفرین تحت PNP ماه گذشته.

 

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram