کانادا: یک مقصد مهاجرتی برای نیروی کار خویش فرما فرهنگی، موسیقی دانان، هنرمندان و ورزشکاران

برنامه فدرال کانادا برای افراد خویش فرما به افراد با تجربه در حوزه های فرهنگی، هنری و ورزشی اجازه می دهد تا برای اقامت دائم کانادایی درخواست دهند.

افراد خویش فرما، براساس تجربه کاری، قصدشان برای ادامه کار برای خودشان امکان اقامت دائم در کانادا را خواهند داشت.

برنامه اشخاص تحت اسخدام فدرال کانادا به افراد واجد شرایط این امکان را می دهد تا تجربه های کاری مربوطه را در حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی برای درخواست اقامت دائم کانادایی داشته باشند.

این برنامه بازه گسترده ایی از ملیتهای خارجی را نشانه گرفته است که در زمینه های هنری و ورزشی فعالیت دارند مانند معلمان موسیقی، نقاضان،فیلم سازان، تصویر گران، روزنامه نگاران آزاد یا ورزشکاران کار می کنند. همچنین شامل کار افراد پشت صحنه مانند تنظیم کنندگان، طراحان صحنه، مربیان و آموزش دهندگان نیز می شود.

اداره مهاجرت، پناهجویی و شهروندی(IRCC) نامزدها را براساس تجربه کاری، هدف و توانایی اشان برای ایجاد کار خودشان در کانادا مورد ارزیابی قرار می دهد.

نامزدها باید نشان دهند که دارای حداقل دو سال تجربه کاری مربوطه، الف) با نشان دادن مشارکت در فعالیتهای فرهنگی یا ورزشی در سطح بین المللی، که بدین معناست که به طور بین المللی شناخته شده هستند یا در بالاترین سطح در رشته خود کار می کنند؛ یا با نشان دادن خویش فرمایی در زمینه فعالیتهای ورزشی و فرهنگی.

مطلب مرتبط
اقتصاد ایالات متحده به خاطر محدودیت های مهاجرتی ترامپ سه میلیارد دلار متضرر شد

نامزدها نیز باید بتوانند به غنی سازی فرهنگی کانادا و ورزشی کانادایی کمک کنند و کمک چشمگیری برای فعالیتهای خاص در کشور، داشته باشند. یک معلم موسیقی که برای یک شهرستان کوچک در نظر گرفته شده است ممکن است از اهمیت محلی خاصی برخوردار باشد، همانطور که ممکن است یک روزنامه نگار آزاد که برای یک انتشارات کانادایی می نویشد از این اهمیت برخوردار باشد، که هردو آنها از سوی دولت به عنوان نمونه های کمک کننده معرفی شده اند.

میزان کمک تعیین می شود و در اختیارات مسئول صدور ویزا قرار می گیرد.

برای اینکه تحت برنامه مهاجرتی بعنوان یک فرد خویش فرما در نظر گرفته شوید، نامزدهای علاقمند نیز باید حداقل امتیاز تحت ضوابط انتخاب برنامه را برآورده کنند.

برنامه خویش فرما فدرال کانادا یک گزینه عالی برای بسیاری از افراد است که ممکن است برای برخی از برنامه های مهاجرتی اقتصادی واجد شرایط شناخته نشوند و همینطور برای افرادی گزینه درستی است که وضعیت استخدام یا نوع شغلشان ممکن است گزینه های مهاجرت کانادایی را محدود کند.

برنامه های مهاجرت اقتصادی متعددی در کانادا هستند که خویش فرمایی را بعنوان بخشی از الزامات تجربه کاری حداقلی در نظر نمی گیرند. مانند شرایط دسته تجربه کانادایی(CEC).  دسته تجربه کانادایی یکی از سه برنامه فدرال است که بواسطه سیستم درخواست اکسپرس انتری مدیریت می شود و برنامه ایی است که نامزدها را برای مهاجرت به کانادا درمقابل یکدیگر و یک مقیاس امتیازبندی مورد رتبه بندی قرار می دهد.  بدست آوردن امتیاز برای تجربه کار کانادایی در شغلهای خاص میتواند در تعیین  اینکه امتیاز یک نامزد به اندازه کافی بالا است تا دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم دریافت کند، یک نکته کلیدی باشد.

مطلب مرتبط
برنامه کاندیدای استانی منیتوبا از ۲۱۸ نامزد مهاجرتی دعوت به عمل می آورد

برنامه خویش فرما فدرال تحت چنین شرایطی نیست و یک سیستم رتبه بندی یا انتخاب رقابتی برای نامزدها ندارد.

درحالیکه زمانهای طولانی رسیدگی به پرونده ها تحت برنامه خویش فرما فدرال کانادا  یک گزینه منع کننده در گذشته بود،  در حال حاضر این مشکل اصلاح شده است. سال قبل، IRCC موقعیت را بروزرسانی کرد و دولت فدرال اکنون زمان های رسیدگی را 23 ماه در نظر می گیرد- که یک پیشرفت مهم در طی هفت سال گذشته محسوب می شود.

افراد علاقمند به مهاجرت به کبک باید توجه داشته باشند که این استان یک سیستم انتخاب جداگانه برای افراد خویش فرما در اختیار دارد.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram