ردکردن این

کانادا یک مجوز کاری جدید برای فارغ التحصیلان و نیروهای کار متخصص هنگ کنگ راه اندازی می کند

کانادا یک مجوز کاری جدید برای فارغ التحصیلان و نیروهای کار متخصص هنگ کنگ راه اندازی می کند

تاریخ انتشار

مجوز کار باز اولینشرکت مهاجرت جدید از که در سال جاری برای مردم هنگ کنگ برقرار خواهد بود.

مجوزهای کار سه ساله جدید به مردم هنگ کنگ اجازه می دهد تا بتوانند تجربه کاری در کانادا به دست بیاورند.  سپس آنها می‌توانند از این تجربه برای درخواست مهاجرتی خود استفاده کنند. سیستم اکسپرس انتری محبوب کانادا برای متقاضیانی که دارای تجربه کار کانادایی هستند امتیاز بالایی قائل می‌شود.

به منظور آنکه مردم بتوانند برای مجوز کار آزاد جدید واجد شرایط شوند باید بایک مدرک یا دیپلم اموزش عالی کانادایی در طی ۵ سال گذشته فارغ التحصیل شده باشند یا دارای یک مدرک خارجی معادل آن باشند. دیپلم های دانشگاهی باید از برنامه‌های حداقل دو ساله باشند تا فرد بتواند واجد شرایط شناخته شود. دارندگان ویزای ویزیتوری دانشجویان و نیروهای کار موقت که در حال حاضر در کانادا هستند می‌توانند به طور آنلاین برای مجوز کار آزاد جدید درخواست دهند. آن دسته از افرادی که از خارج از کشور درخواست می دهند طرح ضوابط ایمنی ویروس کرونا کانادا خواهد بود که شامل محدودیت های سفر قرنطینه اجباری و آزمایش است.

مردم هنگ کنگ که خارج از کانادا هستند به یک پیشنهاد شغلی یا معافیت از سفر نیاز دارند و باید از تمام شروط سلامت عمومی تبعیت کنند تا امکان ورود به کشور را داشته باشند. جزئیات بیشتر پس از راه اندازی برنامه در وبسایت دولت قابل مشاهده خواهد بود.

علاوه بر مجوزهای کار باز کانادا در مورد دو روش مهاجرت دائمی دیگر به طور خاص برای تابعان هنگ کنگ کار میکند. یکی از آنها برای افرادی است که دارای حداقل تجربه کار کانادا یک ساله هستند و می‌توانند ضوابط آموزش و زبان را برآورده کنند. در این مورد باید به دانشجویان بین المللی اظهار کند این امکان را می دهد تا مستقیماً پس از فارغ التحصیلی از یک موقعیت دانشگاه کانادایی برای اقامت دائم درخواست دهند. این برنامه های جدید در سال جاری راه اندازی می شوند.

نمایش خبر  نرخ بیکاری ماه ژانویه به بالاترین سطح خود از آگوست سال ۲۰۲۰ رسید

ضوابط مهاجرتی جدید برای افراد به کار گرفته می شود که پاسپورت بریتانیایی یا منطقه خاصی از هنگ کنگ را دارند.

تابعان هنگ کنگ از ارزیابی ریسک ۱۲ ماهه نیز معاف هستند به این معنا است افرادی که قبلاً واجد شرایط نبودن ممکن است مورد ارزیابی جدید قرار گیرند تا مشخص شود که آیا امکان اقامت در کانادا را خواهند داشت یا خیر.

افرادی که به کشور دیگری فرار کرده اند و در خطر پیگیری قانونی هستند نیز ممکن است تحت برنامه های اقامتی موجودی کانادا واجد شرایط شناخته شوند، مانند برنامه پناهجویان تحت حمایت خصوصی و برنامه پناهجویان تحت حمایت دولتی.

وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو، در ماه نوامبر به عنوان بخشی از تلاش‌های انجام شده برای حمایت از مردم هنگ کنگ که می خواهند به کانادا مهاجرت کنند،  این ضوابط جدید را مطرح کرده بود.

به گفته او « مجوزهای کار باز و یک روش سریع برای رسیدن به اقامت دائم تا به آن متخصص هنگ کنگ فرصت منحصر به فردی برای توسعه شغل و جبران وضعیت اقتصادی کانادا خواهند داشت. این یک نقطه عطف در مهاجرت محسوب می شود که اقتصاد ما را تقویت کرده و ارتباط بین کانادا و مردم هنگ کنگ را عمیق تر می سازد»