ردکردن این
کانادا یک ماه پرقدرت دیگر برای مهاجرت در ماه فوریه ۲۰۲۱ داشت

تاریخ انتشار

کانادا همچنان در مسیر خود جهت رسیدن به اهداف مهاجرتی سال ۲۰۲۱ خود یعنی پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر جدید در کشور است.

کانادا در مسیر رسیدن به اهداف پذیرش ۴۰۱ هزار مهاجر در سال ۲۰۲۱ است.

در روز 13 آوریل اداره مهاجرت کانادا اطلاعات جدیدی را منتشر کرد که نشان می‌ دهد در ماه فوریه ۲۳۳۷۵ نفر به اقامت دائم دست یافتند .اداره مهاجرت کانادا از طریق این اطلاعات قبلا نشان داده بود که کانادا در ماه ژانویه ۲۵ هزار مهاجر را جذب کرده بود. همگی نشان می‌دهد که کانادا در حال حاضر تا این لحظه از سال ۴۸ هزار مقیم دائمی جدید را دعوت کرده است. بر اساس مقایسه ها کانادا در اولین دو ماهه سال گذشته ۵۰۶۰۰ مهاجر جدید دعوت کرد.

شیوع موجب شد تا کانادا در سال ۲۰۲۰ بتوانند از هدفش یعنی پذیرش۳۴۱ هزار مهاجر به کشور عقب بماند. در عوض در سال گذشته فقط  ۱۸۴۳۷۰ مهاجر در کشور پذیرفت. برای کمک به متعادل سازی این کاهش پذیرش مهاجر وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، از بلند پروازان ترین برنامه مهاجرتی در ماه اکتبر سال گذشته خبر داد. کانادا تصمیم گرفت در سال ۲۰۲۱، ۴۰۱ هزار مقیم دائمی جدید را در کشور بپذیرد که از این طریق می‌تواند به هدف رکوردشکن خود که در سال ۱۹۳۳ به آن دست یافت مجدداً دست یابد.

مهاجرت به کانادا پیش از دوران شیوع ویروس کرونا در حال شکوفایی بود در شرایطی که کشور هر ماه ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار مهاجر جدید را در کشور می پذیرفت.

روند تازه واردان کانادا زمانی با اختلال روبرو شد که در ۱۸ مورد ۲۰۲۰ محدودیت های سفر اعمال شدند تا جلوی شیوع ویروس کرونا را بگیرند. این ضعیف ترین زمان مهاجرتی کانادا او را در پی داشت، به نحوی که کانادا در آوریل ۲۰۲۰ فقط ۴ هزار مهاجر را در کشور پذیرفت. مهاجرت در ماه های بد اوج گرفت اما نتوانست از مرز ۲۰ هزار پذیرش در ماه بگذرد این اتفاق در ماه ژانویه جاری روی داد.

نمایش خبر  نیوبرانزویک متعهد شد با وجود ویروس کرونا مهاجران بیشتری را در کشور بپذیرد

روند اصلی که کانادا به دنبال آن است که از این طریق بتواند به هدف برنامه سطوح مهاجرتی خود در سال ۲۰۲۱ برسد پذیرش مقیمان دائمی است که در حال حاضر در کشور حضور دارند.

گروه هایی مانند نیروهای کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی سابق می توانند تحت بسیاری از روند های دسته اقتصادی مهاجرتی کانادا امتیازات بیشتری بگیرند. بسیاری از این روش ها تنها برای متقاضیان تجربه کانادایی هستند. برای مثال برنامه دسته تجربه کانادایی روش اولی است که موجب می شود این افراد به اقامت دائم تغییر وضعیت دهند.

در ماه فوریه اداره مهاجرت کانادا بزرگترین دراو اکسپرس انتری خود را برگزار کرد و از ۲۷ هزار متقاضی دسته تجربه کانادایی برای درخواست اقامت دائم دعوت به عمل آورد. اکسپرس انتری روش اصلی از کانادا از طریق آن مهاجران دسته اقتصادی را به کشور دعوت می‌کنند و مسئول یک چهارم از پذیرش مهاجر کشور در هر سال است.

علاوه بر تغییر وضعیت اقامت افراد در کشور کانادا به دنبال پذیرش افراد از خارج از کشور است که از محدودیت‌ های سفر ویروس کرونا معاف هستند.

برای مثال اعضای خانواده تحت حمایت شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی این کشور از جمله افرادی هستند که واجد شرایط برای سفر به کانادا هستند. برنامه سطوح مهاجرتی در سال جاری ۱۰۰ هزار مهاجر از دسته خانواده را در کشور  خواه پذیرفت.

باید منتظر بود تا ببینیم که آیا مقیمان دائمی تایید شده امکان سفر به کانادا را خواهند داشت یا خیر.

ما باید انتظار داشته باشیم که ورود مقیمان دائمی به کشور موج دوم افزایش موقعیت دائمی در سال جاری باشد. مهاجرت به کانادا در طول ماه های تابستان و بهار که فصل های گرم سال کانادا هستند شدت بیشتری دارد. در زمینه شیوع ویروس‌ کرونا این بدان معناست که افرادی که برای مهاجرت به کانادا واجد شرایط هستند ممکن است سفر خود را تا ماه های گرم سال به تعویق بیندازند. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که در حال حاضر در کانادا هستند و دعوت نامه اقامت دائم را دریافت کرده اند احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۱ به طور رسمی به وضعیت آماده دائم دست خواهند یافت.

نمایش خبر  چطور میتوانیم از همسر خود در هنگ کنگ برای مهاجرت کانادایی حمایت کنید