کانادا کمک های مهاجرتی بیشتری را به لبنان ارائه می دهد

دولت کانادا از اقدامات مهاجرتی بیشتری برای کمک به افراد با ملیتهای لبنانی خبر می دهد.

پس از  انفجار ماه پیش در بیروت ؛ کانادا از حمایت های مهاجرتی مضاعف برای افراد با ملیتهای لبنانی خبر می دهد.

در سوم سپتامبر، چندین هفته پس از آغاز به کار سیستم مهاجرتی فوری برای حمایت از افراد لبنانی که تحت تاثیر انفجار قرار گرفتند، از این حمایت ها خبر رسید.

دولت کانادا اسناد سفر برای شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی در لبنان را در الویت کار خود قرار خواهد داد، همچنین از دستمزدهای مربوط به انجام اقدامات که معمولا باید از سوی افراد پرداخت شود نیز صرف نظر می کند.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا(IRCC) نیز درخواست های ویزای ویزیتوری برای اعضای خانواده درجه یک شهروندان کانادایی و مقیمان دائمی که خودشان تحت تاثیر انفجار غم انگیز بیروت قرار گرفته اند را در اولویت کاری خود قرار می دهد. اعضای خانواده درجه یک شامل افراد زیر می شوند:

  • همسران
  • شریکان زندگی
  • کودکان وابسته
  • والدین یا ناپدری و نامادری

 

IRCC از افرادی که به کمک نیاز دارند درخواست می کند تا وبسایت اختصاص یافته به این مورد را مطالعه کنند تا بدانند که آیا نسبت به ضوابط خاصی که کانادا تعیین کرده است واجد شرایط هستند یا خیر. پس از مطالعه وبسایت، IRCC عنوان می کند که افراد می توانند سوالات خود را به  ایمیلی که مخصوص رسیدگی به سوالات مسائل مربوط به لبنان است ارسال کنند. آنها به نحوی برنامه ریزی کرده اند تا بتوانند در طی 5 روز کاری به سوالات پاسخ دهند.

مطلب مرتبط
نگاهی بر نتایج مهاجرت برنامه کاندیدای استانی کانادا در اکتبر ۲۰۲۰

چطور برای دریافت کمک صلاحیت سنجی شویم

برای صلاحیت سنجی برای دریافت کمک، افراد باید:

  • بین سوم سپتامبر،2020 و 31 ژانویه 2021 یک درخواست به ثبت برسانند.
  • دستور العمل های عنوان شده در وبسایت IRCC را دنبال کنند.
  • اگر بدنبال درخواست برای ملاقات بعنوان اعضای خانواده درجه یک شهروندان کانادایی یا مقیمان دائمی هستند، در زمان انفجار در مناطق تحت تاثیر انفجار بوده باشند.
  • شواهدی در اختیار داشته باشند که نشان دهد بطور شخصی تحت تاثیر خرابی ها و آسیبهای انفجار قرار گرفته اند. انواع شواهد برای اثبات وضعیت شامل اسنادی هستند که نشان دهنده آدرس محل سکونت یا اسناد قانونی یا پزشکی باشند.

گزینه های مطرح در صورت تمایل برای مهاجرت بعنوان یک نیروی کار متخصص لبنانی

اگر یک شهروند لبنانی هستید که تمایل دارید بعنوان نیروی کار متخصص به کانادا مهاجرت کنید، 100 روش مهاجرتی مختلف  برای شما وجود دارد.

حدود 200000 تا 400000 لبنانی در کانادا زندگی می کنند و سالانه حدود 1800 لبنانی به کانادا مهاجرت می کنند.

راه اصلی مهاجرت به کانادا بعنوان یک نیروی کار متخصص بواسطه سیستم اکسپرس انتری است. کانادا در اوایل هفته گذشته دراو اکسپرس انتری را برگزار کرد که در طی این دور از صدور دعوت نامه ها از 4200 نامزد موفق مهاجرتی دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست خود را ارائه دهند. علارغم وجود شیوع ویروس کرونا، کانادا در این سال تقریبا از 70000 نامزد مهاجرتی دعوت به عمل آورده است.

مطلب مرتبط
مهاجران جدید بیش از همه بدلیل از دست رفتن مشاغل ناشی از شیوع تحت تاثیر قرار گرفتند

اولین گام برای آنکه تحت سیستم اکسپرس انتری بعنوان یک مقیم دائمی در نظر گرفته شوید آنست که شرایط خود بعنوان یک فرد دارای صلاحیت برای این سیستم را مورد بررسی قرار دهید.