کانادا پیشنهاد حمایت مهاجرتی به لبنان می دهد

 

کانادا به افرادی که تحت تاثیر انفجار غم انگیز هفته پیش در بیروت قرار گرفتند پیشنهاد کمک می دهد.

کانادا درحال برپایی یک نیروی کار مهاجرتی در حمایت از لبنان است.

وزیر مهاجرت کانادا و وزیر امور خارجه یک بیانیه صادر کردند که شامل نیروی کاری است که به افراد آسیب دیده در رویداد غم انگیز هفته پیش در بیروت کمک خواهد کرد. طبق بیانیه آنها ” هدف این نیروی کار حمایت از ارائه خدمات مشاوره و تضمین این است که سوالات مربوط به مهاجرت می توانند به سرعت مطرح شوند”.

ضوابط خاص مهاجرتی برای لبنانیان

دولت کانادا متعهد می شود تا به شهروندان لبنانی که بطور موقت در کانادا هستند اجازه دهد تا درصورتی که نمی توانند بخاطر انفجار به کشور خود بازگردند، مدت اقامت خود را تمدید کنند.

علاوه براین، شهروندان لبنانی که بطور موقت در کانادا هستند و مقیمان و کانادایی هایی که در لبنان هستند و نیاز دارند به کشور برگردند از هزینه های مربوط به نو کردن اسناد وضعیت خود معاف هستند.

مقیمان دائم و کانادایی ساکن لبنان حق بازگشت به کانادا را دارند، این امر مشخص می کند که ضوابط سلامت عمومی ویروس کرونا دنبال می شوند. اعضای خانواده درجه یک ملیتهای خارجی که به شهروندان کانادایی  و مقیمان دائم مربوط هستند نیز معاف می شوند.

مطلب مرتبط
انتاریو سیستم توضیح علاقمندی را برای ۵ روند مهاجرتی معرفی می کند

این معافیت منوط به داشتن ویزا اقامت موقت معتبر ، یک دستور قرنطینه دو هفته ای اجباری و اقامت حداقل 16 روزه در کانادا است. دانشجویان بین المللی که از لبنان وارد کشور می شوند نیز ممکن است در صورت داشتن مجوز مطالعاتی معتبر پیش از 18 مارس 2020 به کانادا ورود پیدا کنند.

مهاجرت لبنانی ها به کانادا

مهاجرت لبنانی ها به کانادا تاریخچه ی طولانی ای دارد. اولین مهاجرت لبنانیان به کانادا در سال 1882 در مونترال روی داده است. امروزه، دولت کانادا برآورد می کند که بین 200000 و 400000 نامزد با اصالت لبنانی در کانادا زندگی می کنند.

کانادایی-لبنانی ها جزو مهمترین اعضای جامعه کانادایی هستند.آنها شامل مردم فدرال، استانی، و سیاستمداران شهری، ورزشکاران، موسیقی دانان، افراد حوزه های علمی، مسئولان جوامع مدنی، و افراد حوزه تجارت هستند.

در حال حاضر، لنا دیاب باسابقه ترین وزیر مهاجرتی کانادا است. او از سال 2013 در منصب وزیر مهاجرتی نوا اسکاتیا کار کرده است. دیاب در نوا اسکاتیا بدنیا آمد، اما در طول دوران کودکی اش پیش از آنکه در نهایت به کانادا باز گردد خانواده اش را به لبنان منتقل کرد.

هفته کذشته، پیشرویان تجارت کانادایی-لبنانی اعلام کردند که آنها بدنبال برای رفاه قربانیان در لبنان حداقل  2.5میلیون دلار خرج خواهند کرد.

مطلب مرتبط
دراو پایلوت فنی برنامه کاندیدای استانی بریتیش کلمبیا: ۶۸ متقاضی دعوت شدند

بین سالهای 2015 و 2019، بطور متوسط 1800 فرد در هرسال با ملیت لبنانی اقامت دائم کانادایی را بدست آوردند.

کانادا تحت دسته های اقتصادی،خانواده، و پناهجویی پذیرای مهاجرانش است.

لبنانی-کانادایی ها با خانواده نزدیک در لبنان می توانند بواسطه برنامه دسته خانواده کانادایی از بستگانشان حمایت کنند.

بزرگترین گزینه مهاجرتی موجود بواسطه برنامه دسته اقتصادی کانادا است. این برنامه شامل تقریبا 60 درصد از 340000 مهاجرانی است که کانادا بدنبال پذیرش آنها به طور سالانه است.

در مورد فاجعه

دو انفجار بزرگ در تاریخ 4 آگوست 2020 در ورودی بیروت چندین بخش شهر را تخریب کرد. بیش از 200 نفر کشته شدند و 6000 نفر زخمی شدند. خسارت به منازل مسکونی و ساختمانها تقریبا 300000 نفر را بی خانمان کرد و چندین مجموعه مراقبتی مانند بیمارستانها را بلاستفاده کرد.

کانادا با فراهم آوردن بیش از 30 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه به مردن لبنان به سرعت به نیاز افرادی که بیش از همه تحت تاثیر این انفجار بودند پاسخ داد.  همتایان کانادا در اداره پناهجویی سازمان ملل و سازمانهای بین المللی برای مهاجرت اقداماتتایید مجدد پناهجویان را از سر گرفته اند و اولویت را برای پرونده های فوق ضروری در نظر گرفته اند.

دولت کانادا در بیانیه ایی اعلام کرد ،” وابستگی های مردم به مردن بین کانادا و لبنان محکم است. کانادا به نظارت بر شرایط ادامه خواهد داد تا تضمین کند که بازماندگان فاجعه اخیر نیازهایی که لازم داشتند را دریافت کردند. در هر شرایطی که بتوانیم، ما آماده کمک هستیم”

مطلب مرتبط
مندیچینو از دو برنامه مهاجرتی جدید برای مردم هنگ کنگ خبر داد