کانادا ورود ۱۳ هزار و ۶۴۵ مهاجر در جولای ۲۰۲۰ را تایید کرد

ورودی تابعان دائمی ماه جولای ۲۰۲۰ کانادا در مقایسه با ماه جولای سال گذشته تا ۶۳ درصد کاهش داشت.

کانادا در ماه جولای ۲۰۲۰ پذیرای ۱۳ هزار و ۶۴۵ تابع دائمی جدید بود.

این رقم بسیار پایینی بودبا توجه به اینکه ماه جولای همواره به عنوان شلوغ ‌ترین ماه سال برای برنامه های مهاجرتی کانادایی بوده است.

بر اساس روند سال به سال ورودی ماه جولای ۲۰۲۰ برای تابعان دائمی تا ۶۳ درصد در مقایسه با ماه جولای سال ۲۰۱۹ کاهش داشته است.

ماه جولای اخیر شلوغ ترین ماه مهاجرت کانادایی در سال ۲۰۱۹ بود. آن ماه کانادا پذیرای 36615 تابع دائمی جدید بود.

کانادا معمولاً در هر جولای پذیرای سطح بالاترین مهاجران جدیدش است. این به خاطر نقل مکان کردن مهاجران به کانادا در طول ماه‌ های گرم تر سال و ثبت نام کردن فرزندانشان در مدرسه پیش از آغاز سال تحصیلی در کانادا در اواخر ماه آگوست و اوایل ماه سپتامبر است.

ورودی ماه جولای ۲۰۲۰ کانادا نیز نسبت به ۱۹۲۰۰ مهاجر وارد شده به کانادا در ماه ژوئن همین سال کمتر بود.

در ماه ژوئن ۲۰۲۰ از زمان شیوع ویروس کرونا در ماه مارس شلوغ ترین ماه برای ورود تابعان دائمی کانادا بوده است. پیش از ماه ژوئن کانادا پذیرای ۱۱ هزار مهاجر در ماه می و تنها ۴ هزار مهاجر در ماه آوریل بود.

مطلب مرتبط
ماه اکتبر مهاجرت کانادایی در سالهای پیش رو را مشخص می کند

در پی آغاز شیوع، ورودی تابعان دائمی کانادا در ماه آوریل به خاطر محدودیت های سفر کانادا کرد که همچنان باقی است همچنانکه اختلالات و تعطیلی های دیگری ناشی از ویروس کرونا به آن اضافه شد مانند مهاجران تایید شده ای که راهی برای ورود به کانادا نداشتند.

شایان ذکر است که برخی از متقاضیان اقامت دائم که تایید شده بودند علیرغم وجود محدودیت های سفر می توانند به کانادا وارد شوند. برای مثال دارندگان تاییدیه اقامت دائم(COPR) که تاییدیه اقامت دائم خود را پیش از هجدهم مارس ۲۰۲۰ دریافت کرده‌اند یا جزو فهرست افرادی هستند که معاف از محدودیتهای سفر شناخته می شوند.

نمودار ضعیف تابعان دائمی ماه جولای به خاطر چالش های مربوط به ویروس کرونا است. در طول دوران شیوع،به خاطر محدودیت های اعمالی از ماه مارس در مرزها سفر همچنان دشوار است. این بدین معنا بوده است که حتی افرادی که تاییدیه تابعیت دائم خود را قبل از ۱۸ مارس به دست آورده‌اند نیز نمی‌توانند برای تکمیل فرایند اقامت دائم خود به کانادا وارد شوند.

 

۱۵ کشور برتر مهاجران جدید در ماه جولای ۲۰۲۰

۱۵ کشور برتر که منبع تابعان دائمی جدید  کانادا در ماه جولای بودند:

۱. هندوستان۳۱۹۵ نفر

۲. چین۷۸۰ نفر

۳. فیلیپین ۸۶۵ نفر

مطلب مرتبط
ملاحظات بشر دوستانه برای مهاجران به کانادا

۴. پاکستان ۶۴۰ نفر

۵. نیجریه ۵۵۵ نفر

۶. مراکش ۵۱۵ نفر

۷. ایران ۴۰۵

۸. ایالتهای متحده آمریکا ۴۰۵

۹. الجزیره ۳۳۵

۱۰. فرانسه ۲۹۰ نفر

۱۱. سوریه ۲۴۵ نفر

۱۲. مصر ۲۲۵

۱۳. بریتانیا ۲۲۵

۱۴. کامرون ۲۲۰ نفر

۱۵. کره جنوبی ۲۰۵ نفر

 

وضعیت جاری مهاجرت کانادایی

کانادا هنوز در حال رسیدگی به درخواست های مهاجرتی در طول شیوع است و دعوت نامه های اقامت دائم جدید را برای متقاضیان موفق در این مرحله صادر می‌کند.

سیستم برجسته کانادا برای کنترل درخواست های دسته اقتصادی، سیستم اکسپرس انتری نامیده می شود.

دراوهای اکسپرس انتری هر دو هفته یکبار از ماه مارس ادامه داشته اند.

اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا هر سال نسبت به سال قبل تعداد بیشتری از دعوت نامه های درخواست اقامت دائم را برای نامزدهای اکسپرس انتری صادر کرده است.

علاوه بر این، برنامه کاندیدای استانی همچنان در حال کار است.

کانادا نیز نسبت به برنامه سطوح مهاجرتی سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ متعهد می ماند.

وقتی این عوامل را کنار هم قرار می دهیم اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا  انتظار دارد که نمودار تابعان دائمی کانادا پس از پایان شیوع افزایش یابد.