کانادا مهاجرت را افزایش می دهد. میزان دریافت ویزا در استرالیا کاهش می یابد

مهاجرت برای سلامت اقتصادی کانادا و استرالیا بسیار مهم است. در دهه های اخیر ، دو کشور به طور فزاینده به اقامت دائم جدید و دارندگان ویزای موقت متکی شده اند مانند دانشجویان بین المللی و کارگران خارجی برای حمایت از جمعیت ، نیروی کار و رشد اقتصادی خود.

 

دانشجویان بین المللی یک واسطه مفید برای کمک به ما در درک مزایای اقتصادی مهاجرت در هر دو کشور هستند. دانشجویان بین المللی سالانه حدود 22 بیلیون دلار در اقتصاد کانادا کمک می کنند و از 170،000 شغل در این روند پشتیبانی می کنند. آنها هر سال 39 میلیارد دلار به اقتصاد استرالیا کمک می کنند و 240،000 شغل را پشتیبانی می کنند

حدود 22 درصد از 38 میلیون نفر کانادا مهاجر هستند در حالی که 30 درصد از 25.5 میلیون نفر استرالیا مهاجر هستند.

این به ما می گوید که 8 میلیون مهاجر در هر کشور تأثیر حتی بزرگتر و مثبت تری در اقتصاد و اشتغال زایی دارند.

با این وجود ، کانادا و استرالیا در سالهای اخیر برنامه های مهاجرتی کاملاً متفاوتی را دنبال کرده اند – روندی که ادامه در جریان بحران کرونا ویروس.

برنامه های مهاجرت در جهت های مخالف پیش می رود

کانادا از اواخر دهه 1980 و در سالهای اخیر به طور پیوسته سطح مهاجرت خود را افزایش داده است ، و در سالهای اخیر با تهاجمی تر آنها را برای حمایت از اقتصاد خود افزایش داده است. استرالیا همچنین در اواخر دهه 1990 شروع به افزایش سطح خود کرد اما طی چند سال گذشته روند آن تغییر کرده است

فقط چند روز قبل از آن که به سختی از بحران کرون ویروسی ضربه بخورد ، کانادا اعلام کرد هدف از ورود 340،000 ساکن دائمی در سال 2020 (که به طور سرانه آن 0.9 درصد از جمعیت آن است) و حتی سطوح بالاتر در سالهای 2021 و 2022. پیش از این کانادا حدود 260،000 ورود اقامت دائم در هر سال تا سال 2016 که تصمیم گرفته می شود حداقل 300000 ورود سالانه را هدف داشته باشد ، به طور متوسط ​​انجام می شود.

مطلب مرتبط
کانادا لاتاری مهاجرت ۲۰۲۰ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها را به تاخیر می‌اندازد

کانادا 58 درصد از مهاجران خود را برای حضور در طبقه اقتصادی ، 27 درصد زیر کلاس خانواده و 15 درصد برای پناهندگان و سایر زمینه های بشردوستانه هدف قرار داده است.
در همین حال ، استرالیا سال گذشته اعلام کرد که هدف از اقامت دائم سالانه خود را از 30،000 به 160،000 مهاجر سالانه تا سال 2023 (6/0 درصد از جمعیت آن) کاهش می دهد. قبل از اعلام برش ، استرالیا هدف خود را در حدود 190،000 مهاجر به مدت هشت سال مستقیم منجمد كرده بود.

طبق برنامه فعلی استرالیا ، 70 درصد از مهاجران زیر کلاس اقتصادی و 30 درصد زیر گروه خانواده خواهند بود.

کانادا دعوت از نامزدهای مهاجرتی حتی بیشتر در طول بیماری همه گیر COVID-19

بیماری همه گیر کروناویو به طور قابل ملاحظه ای بر سیستم مهاجرت هر دو کشور تأثیر گذاشته است ، با این حال کانادا هنوز هم در تلاش است تا حد امکان ممکن باشد به اهداف کلاس اقتصادی که در برنامه سطح مهاجرت خود مشخص شده است نزدیک شود.

در ماه آوریل ، کانادا برای ارسال درخواست 11،700 دعوت نامه برای اقامت دائم تحت Express Entry سیستم مدیریت برنامه ، در مقایسه با 7.800 در ماه قبل ، و 8000 در فوریه. علاوه بر این ، استانهای کانادا ادامه > ارائه مسیرهای اقامت دائم برای نامزدهای مهاجرت در این دوره.

مطلب مرتبط
در مورد برنامه مهاجرتی ۲۰۲۰ والدین، پدربزرگها و مادربزرگها

از طرف دیگر ، این بیماری همه گیر منجر به کاهش چشمگیر دعوتهای کلاس اقتصادی استرالیا شده است.
ماه گذشته ، استرالیا 100 دعوت نامه تحت سیستم بیان علاقه خود را SkillSelect صادر کرد ، در مقایسه با 2،050 در ماه مارس و 1500 در ماه فوریه.

چرا هر دو کشور به مهاجران احتیاج دارند

هم کانادا و هم استرالیا به دلیل پیر شدن جمعیت و پایین بودن نرخ تولد ، از مهاجران استقبال می کنند

سن متوسط ​​در کانادا 41 و در استرالیا 38 سال است.

میزان تولد کانادا 1.5 و در استرالیا 1.7 است. در هر دو مورد ، میزان زاد و ولد پایین تر از چیزی است که برای جایگزینی ساده جمعیت مورد نیاز است (2.1 کودک در هر زن)

در سال های 2018-19 ، جمعیت کانادا با 1.4 درصد رشد (531،000 نفر) ، با 82 درصد از جمعیت به دلیل ورود اقامت دائم و موقت ، و 18 درصد از افزایش طبیعی (تولد منهای مرگ) افزایش یافته است. / p>

در سال های 2018-19 ، جمعیت استرالیا 1.5 درصد (371000 نفر) رشد کرد ، که 62.5 درصد از رشد جمعیت از طریق ساکنین دائم و موقت و از 375 درصد از افزایش طبیعی حاصل می شود.

مهاجرت برای توانایی های هر دو کشور برای حمایت از رشد نیروی کار بسیار مهم است ، که از جمله دو راه برای رشد اقتصاد است. راه دیگر استفاده بیشتر از کارگران است.

علاوه بر این ، مهاجران به دلیل کاهش جمعیت سالمندی خود ، در کاهش فشارهای مالی که هر دو کشور با آن روبرو هستند ، کمک می کنند زیرا فعالیت اقتصادی ایجاد شده توسط مهاجران ، به حمایت از درآمدهای دولت که برای تأمین بودجه خدمات حیاتی اجتماعی مانند مراقبت های بهداشتی ضروری هستند ، کمک می کند. به دلیل افزایش سریع جمعیت ، گران قیمت تر می شوند.

مطلب مرتبط
سرب موجود در آب شهرهای کانادا می تواند از 'حد ایمن بالاتر باشد'

چگونه کانادا و استرالیا پس از کرونور ویروس چگونه پاسخ خواهند داد؟

برخی از رهبران سیاسی در استرالیا به دلیل بحران COVID-19 خواستار کاهش بیشتر سطح مهاجرت این کشور هستند. به عنوان مثال ، سناتور کریستینا کنلی اخیراً در سیدنی صبح هرالد که حفظ همان میزان مهاجرت به کارگران استرالیا آسیب می رساند.

تاکنون در کانادا بحث های سیاسی کمی درباره سیاست های مهاجرتی این کشور پس از همه گیری صورت گرفته است ، اما وزیر مهاجرت کانادا اخیراً پیشنهاد کرد که دولت فدرال همچنان متعهد به استقبال مهاجران برای کمک به بهبود اقتصادی کانادا است.

با توجه به میزان روان بودن بحران کوروی ویروس ، هیچ کس نمی تواند آینده سیاست های مهاجرتی کانادا و استرالیا را پیش بینی کند. با این حال ، تصمیم کانادا برای دعوت بیشتر نامزدهای مهاجرت اکسپرس در ماه گذشته ، از تمایل آن برای حفظ سطح بالای مهاجرت برای حمایت از اقتصاد این کشور خبر می دهد.

علاوه بر این ، چهار عامل که به کانادا توانسته اند سطح بالایی از مهاجرت را حفظ کند ، حتی پس از دوره های اقتصادی دشوار از جمله پس از بحران مالی جهانی 2008-09.

چهار عامل تاریخ ، جغرافیا ، سیاست ها و سیاست های کانادا می توانند باعث شوند که کانادا به محض اینکه همه گیری پشت ماست ، به برنامه سطح مهاجرت 2020-2022 خود نزدیک شود.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram