کانادا لاتاری مهاجرت ۲۰۲۰ والدین، پدربزرگ و مادربزرگ ها را به تاخیر می‌اندازد

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا به اطلاع رساند که لاتاری را در اوایل سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد کرد.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا تا اوایل سال ۲۰۲۱ لاتاری مهاجرت ۲۰۲۰ برنامه والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ ها را به تاخیر خواهد انداخت.

این لاتاری به نحوی برنامه ریزی شده بود تا پایان ماه جاری به انجام برسد، اما چندین عامل مانند شیوع ویروس کرونا در سرتاسر دنیا موجب شد که انجام آن به تاخیر بیفتد.

اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا درگاه ابراز علاقمندی برای سال ۲۰۲۰ نسبت به این برنامه مهاجرتی را باز کرد تا اسپانسرهای واجد شرایط بتوانند بین ۱۳ اکتبر و سوم نوامبر سال جاری درخواست خود را ارائه دهند. در طول این دوره‌، شهروندان کانادایی و تابعان دائمی این امکان را داشتند تا بتوانند فرم آنلاین را پر کنند و از طریق آن به اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اعلام کنند که نسبت به حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود جهت مهاجرت به کانادا علاقه‌ مند هستند پس از آن اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا باید یک لاتاری برگزار می کرد تا بتواند از حداکثر ۱۰۰۰۰ اسپانسر برای ثبت درخواست برنامه والدین یا پدربزرگ و
مادربزرگ ها دعوت به عمل آورد. همانطور که اکنون در وبسایت اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اعلام شده است، انتظار می رفت که این دپارتمان تا پایان ماه جاری این لاتاری را برگزار کند و اسپانسر ها می توانستند تا پایان سال درخواست خود را ارائه دهند.

مطلب مرتبط
پنج توصیه مهم به کسانی که می خواهند در کانادا ادامه تحصیل دهند

 

اداره مهاجرت کانادا دلایل به تاخیر افتادن برنامه را توضیح می دهد

در یک ایمیل در پاسخ به خبر اداره مهاجرت چندین عامل را به عنوان دلیلی برای به تاخیر انداختن لاتاری عنوان کرد:
در حال حاضر درحال رسیدگی به  موضوع حذف درخواست هایی هستیم که دوبار تکرار شده اند و در آینده یک فهرست تصادفی از درخواست‌ ها تهیه خواهیم کرد و دعوت نامه های درخواست را ارسال می کنیم، به این دلیل که برنامه دیرتر از موعد مقرر در سال جاری بازگشایی شد، و همینطور شرایط خارج از کنترل ما بود مانند شیوع جهانی، اسپانسرهای بالقوه در اوایل سال ۲۰۲۱ دعوت خواهند شد.

 

در سال ۲۰۲۱ چه چیزی در انتظار برنامه والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها است

سال آینده سال مهمی برای این برنامه خواهد بود، پس از انجام لاتاری این برنامه برای سال ۲۰۲۰ اسپانسرهای دعوت شده ۶۰ روز کاری برای ثبت درخواست خود نزد اداره مهاجرت زمان خواهند داشت.

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اعلام کرد که درگاه برنامه والدین پدربزرگ و مادربزرگ های سال ۲۰۲۱ به اندازه ظرفیت سه برابر سال جاری بازگشایی خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا یک درگاه جدید برای ابراز علاقمندی نسبت به این برنامه باز خواهد کرد و حداکثر تا ۳۰ هزار اسپانسر را دعوت خواهد کرد علاوه بر این برنامه شهروندان کانادایی و تابعان دائمی می توانند از برنامه ویزای برتر برای آوردن والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا استفاده کنند و ویزاها را تمدید کنند که حداکثر تا ۱۰ سال معتبر خواهد بود.

مطلب مرتبط
نتایج مهاجران STEM در کانادا و ایالات متحده

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram