کانادا شروط صلاحیت سنجی برای پایلوت مهاجرت شمالی و روستایی را آسان می کند

اکنون آسانتر می‌توان برای مهاجرت به مناطق شمالی و روستایی کانادا واجد شرایط شد.

وزیر مهاجرتی کانادا، مارکو مندیچینو، در چهاردهم دسامبر، در مورد تغییر پایلوت مهاجرتی شمالی و روستایی دو اطلاعیه منتشر کرد.

متقاضیان دیگر نیازی به داشتن تجربه کاری در در یک دوره زمانی پیوسته ندارند و در عوض کانادا شرط تجربه کاری را درصورتی قابل قبول می‌داند که در طی سه سال قبل از درخواست انجام شده باشد.داشتن تجربه کاری قابل قبول یک ساله هنوز یکی از شروط مهم برنامه از اما وقفه در کار نمی تواند فردی را برای برنامه رد صلاحیت کند. این شامل تمام افرادی می شود که در حال حاضر برای این پایلوت درخواست خود را ارائه دادند و همینطور افرادی که در آینده درخواست می دهند نیز باید از این شرایط تبعیت کنند.

علاوه بر این اداره مهاجرت پناهجویی و تابعیت کانادا به متقاضیان پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی اجازه می دهد که در طول مدتی که در انتظار تصمیم گیری در مورد پرونده شان هستند بدون جریمه به خاطر تاخیر در رسیدگی به پرونده برای یک مجوز کاری درخواست دهند. این ضوابط موقتی به افرادی مال می‌شود که پرونده آنها در طول دوران شیوع ویروس کرونا در دست بررسی قرار گرفته است.

مطلب مرتبط
کانادا همچنان درخواست های پایلوت نیروی کار پرستار خانگی را می پذیرد

علیرغم تغییرات ایجاد شده متقاضیان هنوز باید شروع برنامه و صلاحیت سنجی برای پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی را برآورده کنند تا بتوانند از طریق این پایلوت به کانادا مهاجرت کنند

 

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی به جوامع روستایی خاصی در کانادا اجازه می دهد تا روش هایی برای اقامت دائم در اختیار نیروهای کار متخصص قرار دهند. جوامع و مناطقی که در این پایلوت شرکت دارند مجاز هستند تا بر اساس نیازهای بازار کار محلی خود شروط صلاحیت سنجی را تعیین کنند.

به گفته مندیچینو، پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی و پایلوت های دیگر به ما کمک می کنند تا نیروهای کاری را که در مناطق احتیاج داریم به دست آوریم، تا زمانی که تاثیر مهاجرت در شهرها و مناطق کشور پیدا کنند و در این مسیر قدم برخواهیم داشت.

۱۱ منطقه روستایی در این پایلوت شرکت دارند که شامل موارد زیر هستند:

 • نورث بی، آنتاریو
 • سادبری، اونتاریو
 • سال استی مری، آنتاریو
 • تیمینز، انتاریو
 • تاندر بی، انتاریو
 • برندون، منیتوبا
 • آلتونا/رینلند، منیتوبا
 • موزجاو، ساسکچوان
 • کلرشوم، آلبرتا
 • ورنون، بریتیش کلمبیا
 • وست کوتنی، بریتیش کلمبیا

ضوابط جدید، همانطور که اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا اعلام کرد بعنوان تابعان دائمی پذیرفته شده تحت پایلوت مهاجرتی روستایی و شمالی مطرح می شود. الکساندر نانپکبن و بریلا مرکی کونجومون به عنوان پرستار در سالت استی مری کار می کنند.

مطلب مرتبط
چطور اسپانسر همسر خود از هند باشیم

‌به گفته مندیچینو در یک رسانه « تازه واردان به کشور نقش بسیار مهمی در بیمارستان ها و مراقبت های خانگی در طول دوران شیوع ویروس کرونا بازی کرده اند، همچنین آنها یکی از سه پرستار کانادا و یکی از سه پزشک و داروساز خانواده بوده‌اند.»

مهاجران حدود ۳۶ درصد از پزشکان خانواده و داروسازان کانادا، ۳۹ درصد از دندانپزشکان، ۲۷ درصد از تمام پرستاران مجاز و ۳۵ درصد از کمک پرستاران و شغل های مربوطه  را تشکیل می دهند.

بیش از ۴۰ درصد از تازه واردان به کانادا بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ که در بخش سلامت و بهداشت کار می‌کردند در زمینه پرستاری و مراقبت در منزل مشغول به کار شدند.

به گفته مریم منصف، وزیر زنان کانادا،توسعه اقتصاد روستایی و برابری جنسیتی،«جبران وضعیت اقتصادی پس از دوران شروع دوره کرونا تنها رقابت برای استعدادهای مختلف را افزایش خواهد داد. ارتقا و پیشرفت در پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی فرصت های شغلی در قسمتهای روستایی کانادا را به وجود می‌آورد و پاسخگویی تمام آن چیزی خواهد بود که ماروستایی خود از زبان کارفرمایان شنیده ایم».

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram