کانادا در ماه اکتبر پذیرای ۱۵ هزار مهاجر دیگر بود

میزان پذیرش جدید تابعان دائمی کانادا با میزان پذیرش در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ برابر بود.

کانادا در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ تنها کمی کمتر از ۱۵ هزار و ۱۰۰ مهاجر را در کشور پذیرفت.

اطلاعات جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا نشان دهنده آن است که ماه اکتبر دومین ماه از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا بود که تعداد بالایی از مهاجران جدید وارد کشور شدند.

با این وجود، سطوح مهاجرتی کانادا به خاطر شیوع ویروس کرونا همچنان کم است.

پیش از دوران شیوع ویروس کرونا کانادا هر ماه حدود ۲۵ هزار تا ۳۵ هزار مهاجر جدید را در کشور می پذیرفت.

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ کانادا ۳۱ هزار مهاجر را در کشور پذیرفت به این معنا که بیش از مهاجرت سال به سال کم شده است.

در ۱۰ ماه اول سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵۰ و ۸۶۰۰ مهاجر به کشور آمده اند که نشان می دهد تا پایان سال این تعداد به ۲۰۰ هزار پذیرش می رسد که از سال ۱۹۹۹ این اولین بار است چه تعداد مهاجران وارد شده به کشور تا این میزان کم است. در طی چند سال گذشته کانادا بیش از ۳۴۱ هزار مهاجر را در کشور پذیرفته است و قصد داشت تا در سال ۲۰۲۰ به همین میزان مهاجر بپذیرد.

مطلب مرتبط
مارکو مندیچینو، نزد انجمن مهاجرتی کانادا حضور یافت

در ماه ژوئن در طول دوران شیوع ویروس کرونا تنها ماهی بود که بیشترین میزان پذیرش یعنی به تعداد ۱۹۱۰۰ تابع دائمی جدید به کشور وارد شدند.

مهاجرت کمتر به کانادا به خاطر اختلالات پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا چالش‌های موجود در تایید قامت دائم افراد برای ورود به کانادا و محدودیتهای سفر ویروس کرونا در مرزهای کانادا می باشد.

علیرغم وجود شیوع ویروس کرونا کانادا برنامه‌ریزی می‌کند تا در سالهای پیش رو بیشترین تعداد تابعان دائمی را در کشور بپذیرد.

درسی ام اکتبر، کانادا اعلام کرد که برای جبران کاهش تعداد مهاجران جدید به کشور که به خاطر شیوع ویروس کرونا روی داد، قصد دارد در سالهای پیش رو مهاجران بیشتری را در کشور بپذیرد.

برنامه دوره مهاجرتی جدید سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳نشان می دهد که کانادا تصمیم گرفته است هر سال بیش از ۴۰۰ هزار مهاجر جدید را در کشور بپذیرد که بیشترین میزان در تاریخ مهاجرت کاناداست.

دراو های اکسپرس انتری در حال حاضر به طور منظم انجام می‌شوند و در هفته گذشته ،برای اولین بار، کانادا بیش از صد هزار دعوت نامه برای مهاجران اکسپرس انتری صادر کرد که تاکنون بی سابقه بوده است.

اکسپرس انتری روش اصلی کانادا برای مدیریت درخواست های مهاجرت نیروی کار متخصص است.

مطلب مرتبط
اکسپرس انتری: کانادا در دراو تاریخی روز یکشنبه خود از ۲۷۳۳۲ متقاضی مهاجرتی دعوت می‌کند

باید دید که با وجود اختلالات پیش آمده ناشی از ویروس کرونا آیا کانادا می تواند به اهداف مهاجرتی خود برای سال ۲۰۲۱ دست یابد یا خیر، هرچند که کمک در راه است. اداره سلامت و بهداشت کانادا اولین تاییدیه واکسن ویروس کرونا را در هفته گذشته صادر کرد و کانادایی ها آماده واکسینه شدن هستند.

مبتلایان به ویروس کرونا در کانادا در ماه‌های گذشته افزایش یافته اند. به طور همزمان کانادا تضمین کرده است که به ازای هر نفر در کشور بیشترین سرانه واکسن در دنیا را ارائه خواهد داد.

واکسینه کردن جهانی مردم در کانادا و خارج از آن به دولت کانادا اجازه می دهد تا محدودیتهای سفر خود را بردارد و شاهد آن باشد که سطوح مهاجرتی کشور به حالت عادی برمی گردد. ضمناً اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا همچنان درخواست های مهاجرتی جدید را می پذیرد و به آنها رسیدگی می‌کند.

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram