کانادا در ماه آگوست ۲۰۲۰ پذیرای ۱۱۰۰۰ مهاجر بود

سطح پایین مهاجرت کانادا همچنان در بحبوحه‌ی شیوع ویروس کرونا ادامه دارد اما میزان مهاجرت کشور در حال بازگشت به روند سابق خود است.

طبق آخرین اطلاعات دولت کانادا در ماه آگوست ۲۰۲۰ کانادا پذیرای ۱۱۳۱5 تابع دائمی جدید بود.

این از ۱۳۶۴۵ مهاجری که در ماه جولای به کانادا ورود پیدا کردند کمتر بود.

علاوه بر پذیرش مهاجران کمتر در ماه آگوست نسبت به ماه قبل، کل پذیرش ماه آگوست ۲۰۲۰ کانادا از ۳۱۶۰۰ مهاجر در اگوست ۲۰۱۹ بسیار کمتر بود.

شیوع ویروس کرونا عامل اصلی این موضوع است، همچنان که پس از ظهور این ویروس کانادا مجبور به اعمال محدودیت های سفر شد تا بتواند از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کند.

پیش از دوران شیوع کانادا قصد داشت در سال ۲۰۲۰ پذیرای ۳۴۱۰۰۰ مهاجر جدید باشد که به میزان پذیرش این کشور در سال گذشته است.

بین ماه ژانویه و  آگوست ۲۰۲۰ کانادا، ۱۲۸۴۰۰ مهاجر را پذیرفته است. بر اساس شرایط موجود به نظر می‌آید که پذیرش تابع دائمی کانادا از ۲۰۰ هزار مهاجر کمتر خواهد بود که از سال ۱۹۹۹ بی‌سابقه بوده است.

افت میزان مهاجرت کانادا موقتی است و به خاطر محدودیت های سفر اعمال شده و تعطیلی های دیگر مربوط به دوران شیوع می باشد. کانادا همچنان بر پذیرش تعداد زیاد مهاجران از سرتاسر دنیا متعهد است.

مطلب مرتبط
امتیازاتی که ازسه شنبه 6 جون به متقاضیان مهاجرت تعلق می گیرد

اولین نشانه تعهد نسبت به مهاجرت دراوهای منظم برنامه کاندیدای استانی و اکسپرس انتری در دوران شیوع است. دراوهای دو هفته یکبار اکثر سنتری همچنان ادامه دارد به نحوی که کانادا به تازگی یک رکورد در صدور دعوتنامه های اقامت دائم برای نامزدهای نیروی کار متخصص در طول سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ ثبت کرده است.

برنامه کاندیدای استانی نیز بسیار فعال است، مانند جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکاتیا، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا که هر کدام در طول دوران شیوع ویروس کرونا دراوهای خود را برگزار کرده اند. کبک که سیستم مهاجرتی مخصوص به خود را دارد در هفته گذشته بزرگترین دراو خود را برگزار کرد.

در اواخر سپتامبر دولت کانادایی مهاجرت را به عنوان یک اولویت اصلی برای حمایت از وضعیت اقتصادی کانادا پس از دوران شیوع ویروس کرونا مطرح کرد.

اوایل هفته جاری کانادا از بازگشایی برنامه والدین پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اطلاع رسانی کرد.

در این اطلاع‌رسانی اداره مهاجرت و پناهجویی و تابعیت کانادا عنوان کرد که در سال ۲۰۲۱ حدود ۳۰۰۰۰ درخواست در این برنامه را خواهد پذیرفت. با توجه به اینکه برنامه والدین پدربزرگ ها و مادربزرگ ها معمولاً حدود ۶ درصد از تمام مهاجران جدید در هر سال به کانادا را تشکیل می‌دهد، اطلاعیه جدید مبنی بر تعداد بالای پذیرش متقاضیان در سال ۲۰۲۱ از طریق این برنامه نشان دهنده تعهد کانادا به پذیرش بیش از ۳۰۰ هزار مهاجر جدید در سال جاری و پس از آن است

مطلب مرتبط
کانادا 55% از مشاغل از دست رفته در زمان کرونا را باز می یابد

کانادا در اواخر ماه جاری درمورد برنامه های مختلف مهاجرتی سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ خود اطلاع رسانی خواهد کرد.

این اطلاع رسانی برنامه های مهاجرتی کشور پس از دوران شیوع ویروس کرونا را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

در حالی که پذیرش تا به آن دائمی ماه آگوست سال ۲۰۲۰ کانادا از حد معمول بسیار کمتر بود و شیوع این سطح را پایین نگه خواهد داشت انتظار داریم که در سال آینده سطوح مختلف مهاجرتی کانادا مجدداً افزایش یابد

لینک کوتاه مطلب

به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی pinterest
به اشتراک گذاری بر روی linkedin
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی telegram