ردکردن این
کانادا درمقایسه با ایالات متحده مقصد محبوبتری برای تحصیل

تاریخ انتشار

محبوبیت رو به کاهش ایالات متحده به این معنا است که کانادا و بریتانیا دو مقصد محبوب برای تحصیل در خارج از کشور هستند.

هردو کانادا و بریتانیا بعنوان دو مقصد محبوب برای تحصیل از ایالات متحده  پیشی گرفته اند.

طبق تحقیقات مختلف انجام شده توسط education.com برای درک بهتر دانشجویان درمورد تحصیل بین المللی این نتیجه مطرح شده است.

گرایش دانشجویان نسبت به تحصیل در بریتانیا و کانادا نسبت به گذشته بیشتر نشده است بلکه این کاهش محبوبیت ایالات متحده است که باعث افزایش تعداد دانشجویان شده است.

در ماه ژانویه 2018، ایالات متحده محبوبترین مقصد برای دانشجویان بین المللی بود. در ماه اکتبر سال 2020 به رده سوم رسید.

کاهش تمایل دانشجویان نسبت به تحصیل در ایالات متحده در طول این دوره نسبتا ثابت بوده است. این حاکی از آن است که اتفاق خاصی، مانند ویروس کرونا، نیست که تمایل نسبت به ایالات متحده را تغییر داده باشد.

کانادا و بریتانیا شاهد افزایش تدریجی تعداد دانشجویان علاقمند به تحصیل در این دو کشور بودند. در دوره ایی بین ژانویه 2018 و اکتبر 2020، درصد افرادی که بریتانیا را برای تحصیل مورد بررسی قرار دادند  از 12.7 درصد تا حدود 15 درصد افزایش یافت. در همان دوره، کانادا شاهد افزایش 10.1 درصد تا 13.8 درصد بود.

از سویی دیگر، ایالات متحده، شاهد کاهش شدید از 21.6 درصد تا 10.7 درصد بود. آلمان و استرالیا در ردیف چهارم و پنجم بودند. فرانسه، هلند، ایتالیا، اسپانیا و سوئد  در رده های بعدی از 10 کشور برتر قرار گرفتند.

education.com یک پلتفرم آنلاین است که به دانشجویان احتمالی کمک می کند تا اطلاعات مربوط به گزینه های خود برای تحصیل در خارج از کشور را بیابند. این پلتفرم به موسسات این امکان را می دهد تا برای خودشان بازاریابی کنند.

نمایش خبر  PGP ۲۰۲۰: کانادا فرایند ارسال دعو‌ت نامه ها را تکمیل می کند

 

گزینه های پس از تحصیل بعنوان یک فاکتور مهم در انتخاب کشور

گزینه های اقامت پس از فارغ التحصیلی یک عامل مهم در انتخاب کشور برای تحصیل محسوب می شوند. ممکن است این نقش مهمی در کاهش محبوبیت ایالات متحده بازی کند، همچنان که ایالات متحده برای فارغ التحصیلان بین المللی سیاست های جدی تری برای ویزا دارد.

در مقایسه ها کانادا محبوبیت بیشتری را نشان داده است.  فارغ التحصیلان گزینه درخواست برای مجوز کار پس از فارغ التحصیلی را داشته اند، یک مجوز باز که به فارغ التحصیلان دانشگاه ها اجازه می دهد تا با انتخاب خود برای هر کار فرمایی در کانادا کار کنند.

مهم ترین فاکتورها در زمان انتخاب کشور برای تحصیل هزینه زندگی، زبان، فرهنگ هستند. علاوه براین، امنیت و شرایط سیاسی- اقتصادی، و شهرت سیستم آموزشی فاکتورهای مهم دیگر هستند. تمام  این چهار فاکتور همیشه جزو 5 فاکتور مهم بوده اند که محبوبیت یک کشور را تعیین می کنند.

انتخاب های پس از اتحصیل در طی دو سال گذشته اهمیت بسیاری پیدا کرده اند. در ژانویه 2018، نهمین کشور محبوب دنیا برای تحصیل بود، اما اکنون به رده سوم رسیده است.

 

چطور در کانادا تخصیل کنیم؟

اداره مهاجرت، پناهجویی و تابعیت کانادا (IRCC) همچنان با وجود شیوع ویروس کرونا درخواست های مجوز تحصیل را مورد رسیدگی قرار می دهد.

برای تحصیل در کانادا باید در ابتدا یک برنامه آکادمیک یا موسسه ایی که قصد تحصیل در آنجا را دارید را انتخاب کنید. شما برای تحصیل قانونی در کانادا به این مدارک نیاز دارید.